• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Inače, kad pomazujete prednju osovinu, trebalo bi podići prednji kraj (koljevku) traktora tak da mast dojde tam kam treba: na gornju stranu bolcna-pikse.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
400
Ja tako i radim, par minuta posla sa dizanjem i podmazivanjem, a kad treba popravljat izgubiš dane i muke da je to čudo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
400
Stigao novi (drugi) stroj. 2004 godina navodno ima tolko sati sad neznam u stanju je ko da ih ima poluge hidraulike itd. ? Gume po godini proizvodnje trebale bi biti original. Od opreme Ima reverzer 6 brzina , ide 40 kmh pa mora imat i prednje kočnice (radije bi da ih nema). Cijena prava sitnica okruglo 24. Stari 4340 je u dobrom stanju pa definitivno nisam htio kupit gorje neko kaj imam sad koji se bude bolje pokazal u idućih godinu dana taj bude išao u prodaju.
 

Prilozi

  • IMG_20240726_211942.jpg
    IMG_20240726_211942.jpg
    39 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20240726_211850.jpg
    IMG_20240726_211850.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 36

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
634
Bok dali ima ovako nešto za kupiti kod nas ili bolje zavariti brzo kopčanje na postojeće produžetke ?
 

Prilozi

  • Zestaw-ciegiel-dolnych-z-hakiem-kat-3-URSUS-ZETOR.jpeg
    Zestaw-ciegiel-dolnych-z-hakiem-kat-3-URSUS-ZETOR.jpeg
    4.8 KB · Pregleda: 18

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Inače, kad pomazujete prednju osovinu, trebalo bi podići prednji kraj (koljevku) traktora tak da mast dojde tam kam treba: na gornju stranu bolcna-pikse.
Kod Zetora bi ju trebalo u stranu gurnuti.
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
132
Bok dali ima ovako nešto za kupiti kod nas ili bolje zavariti brzo kopčanje na postojeće produžetke ?
Ja sam isto trazio tak za kupiti nakraju samo zavaril, preporod nakon toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kako u stranu ? 🤨
Svaki, ali svaki se podere tam gde mu je klizna točka.
Svatko ko ima imalo pojma o podmazivanju zna zasto kombajneri mažu svako jutro a ništ nikam ne podižu ni ne guraju.
Možeš ti njega jednom podiči i podmazati ali čim se klizne točke spoje mast ode tam gde je šuplje i ako ne klečiš svaki put prije posla pod njim đaba ti to podizanje tu i tam ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Točno...ali ovak bar malo masti dojde na klizne površine, a kad nije rasterećen onda ni malo.
U redu, ak već ne koristi, škoditi nemre.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ovak bar malo masti dojde na klizne površine, a kad nije rasterećen onda ni malo.
To nije istina.
Ako si ikada odšarafljival hrđavi šaraf onda znaš da kad ga klimaš lijevo desno mast ili ulje dođe svugde radi svoje viskoznosti.....
Tak i bolcn, kak se trap klati tak mast pomalo dođe svugde. Samo ju treba redovito stavljati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
koji se bude bolje pokazal u idućih godinu dana taj bude išao u prodaju.
Taj bude valjda ostal, a lošiji bude išel u prodaju, ili?

Inače, abnormalno visoke cijene Zetora.
Ja sam kaj se tice polovnjaka, svel izbor na Zetora ili JD-a.
I za isti iznos novaca JD nemjerljivo puno više nudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh