• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
digni točak u zrak pa ga zaklimaj i osjetit ćeš jel ima lufta,tako ja barem pregledavam svoj traktor.pogledaj kakvo je ulje u maloj bočici,ako je uk onda neznam za što je,a ako je atf onda je ublaživač.
nema u mene ublazivaca a podizo sam ga pred sezonu baliranja i nema lufta al sumnjivo mi ovo i jel prednji tockovi kod duplaka moraju biti nageti unutra nece imageshack a postavio bi sliko sam danas i sta je onaj broj na desnoj trubi jel to god proizvodnje i nije mi jasno pise 1991 a traktor je decembar 93 /94
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
jeste tjeram ga pun gas jer su mi zadnje gume 14.9-28 i stvarno su pre male trebaju biti barem 14.9-r30,mi smo stalno u transportu do županje računaju nam cca 13 km u jednom smjeru vozio sam repu pun rezervar 70 l goriva (plavog) dan i pol je vozio 10t između 6i 7 tura max 45 min tamo i natrag sa kipanjem,dok sam drugi dan natankiro lože i potrošio je skoro 15l manje,inače nove serije zetora ubija 4 i 5 brzina jer je dosta velik razmak između 3 i 4,4 i 5,a 2 i 3 brzina se skoro i ne primjeti razlika u brzini,to se neda opisat,ali budem sada orao zimsku brazdu pa ću snimit razliku između 2 i 3 brzinu i transport između 3-4-5....

pa i nije ti to velika potrošnja,oko 200 km sa punim tankom, još od tog pola tih km sa opterećenjem...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
pa i nije ti to velika potrošnja,oko 200 km sa punim tankom, još od tog pola tih km sa opterećenjem...

pa dobro ja uspoređujem 6211 i 4320,tako da ja bi reko da novi troše više od starih ali manje od nekih drugih proizvođača.....
 
Z

zetor4718

Guest
a za šta ti je taj ublaživač?

stare tipe zetora,sa amortizerima na prednjim kotačima

Davore,netočan odgovor-ublaživač je na duplaku zbog hidrauličnog volana pa da ti točkovi netrzaju lijevo-desno.zetori koji imaju čisti servo oni nemaju ublaživač na tom mjestu več cilindar.sto se tiče amortizera oni jesu montirani na traktore bez DV
 
Z

zetor4718

Guest
nema u mene ublazivaca a podizo sam ga pred sezonu baliranja i nema lufta al sumnjivo mi ovo i jel prednji tockovi kod duplaka moraju biti nageti unutra nece imageshack a postavio bi sliko sam danas i sta je onaj broj na desnoj trubi jel to god proizvodnje i nije mi jasno pise 1991 a traktor je decembar 93 /94

malo trebaju biti nategnuti unutra jer kad se upali prednja vuča oni se malo rašire,tako bar tvrdi većina "majstora".može biti 1991 ali je tek montirana 94,mija kabina je 78 a traktor 80.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Davore,netočan odgovor-ublaživač je na duplaku zbog hidrauličnog volana pa da ti točkovi netrzaju lijevo-desno.zetori koji imaju čisti servo oni nemaju ublaživač na tom mjestu več cilindar.sto se tiče amortizera oni jesu montirani na traktore bez DV

onda si gore krivo i napisao,"ublaživać ili amortizer",pa sam zato i pomislio na stare tipe(stare tipe baš imaju amortizere koji se vide),jel može slika od tog ublaživača kod duplaka,to nisam nikad ni vidio,šta imaju umjesto cilindra
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
malo trebaju biti nategnuti unutra jer kad se upali prednja vuča oni se malo rašire,tako bar tvrdi većina "majstora".može biti 1991 ali je tek montirana 94,mija kabina je 78 a traktor 80.
vidim da znas dosta o zetoru jesil se susreto sa stelovanjem kocnice prednje vuce

Uploaded with ImageShack.us
traktor mi ima jedan filter za gorivo kao na slici



Uploaded with ImageShack.us
prije nego sto sam to shvatio isao sam da ga kupim mislio sam da imaju 2 kao na ostalim i kupim onsj sitni i krupni donesem kuci kad ono samo jedan filter al nekakav malo duzi i siri od tog, vadio sam ga jednom i samo ocistio (opro ga u cistoj nafti sa cetkicom za farbanje ) jel zna ko oznake filtera red bi bio da se zamjeni
 
Z

zetor4718

Guest
onda si gore krivo i napisao,"ublaživać ili amortizer",pa sam zato i pomislio na stare tipe(stare tipe baš imaju amortizere koji se vide),jel može slika od tog ublaživača kod duplaka,to nisam nikad ni vidio,šta imaju umjesto cilindra

ublaživač ili amortizer ista stvar,cijev koja u sebi ima ulje princip kao na običnom cilindru.što se tiče tvog traktora teško ti ja mogu pomoć jer kako sam i prije rekao nisam se sa tom serijom zetora susretao,čemu to služi ta kočnica,ima li ona svrhu kočiti prednje točkve tako što koči kardan,filter izvadi i snjim u trgovinu.vidim taj traktor ima razno raznih stvarčica na sebi



o ovome ti Davore pričaš

 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ublaživač ili amortizer ista stvar,cijev koja u sebi ima ulje princip kao na običnom cilindru.što se tiče tvog traktora teško ti ja mogu pomoć jer kako sam i prije rekao nisam se sa tom serijom zetora susretao,čemu to služi ta kočnica,ima li ona svrhu kočiti prednje točkve tako što koči kardan,filter izvadi i snjim u trgovinu.vidim taj traktor ima razno raznih stvarčica na sebi
za filter sam mislio da ko napise broj pa da kupim al nema veze bice tako filter trgovina :)
a kocnica koci kad su do kraja kocnice pritisnute al bi trebalo malo ranije da koce al nema veze lakse je ukljucit prednju vucu i kad sam se vec sjetio jel se kod 77 i 72 prednja pali na prekidac ili rucno ???
 
Z

zetor4718

Guest
za filter sam mislio da ko napise broj pa da kupim al nema veze bice tako filter trgovina :)
a kocnica koci kad su do kraja kocnice pritisnute al bi trebalo malo ranije da koce al nema veze lakse je ukljucit prednju vucu i kad sam se vec sjetio jel se kod 77 i 72 prednja pali na prekidac ili rucno ???

sve je ručno na njima,ja obožavam prekidače ali kad vidim kakve muke zadaju vlasnicima vidim da mi ni netrebaju.i serije poslje 77 znači 33,43,63,73 pale ručno.što se tiče kočnice zagledaj malo tamo šta sve ima pa češ naić gdje se štela.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
sve je ručno na njima,ja obožavam prekidače ali kad vidim kakve muke zadaju vlasnicima vidim da mi ni netrebaju.i serije poslje 77 znači 33,43,63,73 pale ručno.što se tiče kočnice zagledaj malo tamo šta sve ima pa češ naić gdje se štela.
furka mi je kad zapne u brdu samo prekidac okreni odnese al kad se iskljucuje moras vratit prekidan u pocetni polozaj i onda malo nazad da zupcanik iskoci :) al s vremenom se navikne :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
furka mi je kad zapne u brdu samo prekidac okreni odnese al kad se iskljucuje moras vratit prekidan u pocetni polozaj i onda malo nazad da zupcanik iskoci :) al s vremenom se navikne :)

Ista stvar je i sa mehaničkim uključivanjem samo pomjeri ručicu i uključeno, bez stajanja. ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
e meni je baš fora kad se ručno uključuje kad zapne samo kresneš ručicu nazad a on povuče
,a isključuje se jednako,digneš ručicu i povučeš naprijed i pođeš nazad da izbaci zupčanike
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
e meni je baš fora kad se ručno uključuje kad zapne samo kresneš ručicu nazad a on povuče
,a isključuje se jednako,digneš ručicu i povučeš naprijed i pođeš nazad da izbaci zupčanike
Na starijim serijama uključuje se kad se ručica povuče gore a kad se spusti onda je isključena. Kod mene je tako na 6945 dok je kod ove 77-ice isto kao i kod tebe znači dolje uključena a gore isključena. Samo što sa 69-kom ne moram krenuti unazad da bi isključio dok sa 77 moram. Mislio sam da je to kod ovog 77 neka greška što neće odmah isključiti, sad vidim da je i kod tebe to tako. Jel to mora tako biti il je ipak neka greška ili kvar u pitanju. :scratch Bez veze mi je da moram svaki put stati i krenuti unazad da bi on isključio prednju vuču:madmana:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja sam gledao u knjizi od njega i tako piše da se isključuje,ta knjiga je za skoro sve modele zetora i gledao sam i u njoj piše za ove starije serije kao što je tvoj 6945 ne treba poći u rikverc, dok kod novog moraš jer su ubacili neki zupčanik više da je vuča dugotrajnija i da nema naprezanja, sad je li to tako kako pišu neznam,ali se vuča tako sigurno isključuje.ali bolje tako nego jedan čovjek kod mene koji ima 4340 i on je to isključivao tako da ga ubaci u 5 brzinu i kad uhvati brzinu stisne kočnicu naravno i kvačilo i izbaci na silu dok je ne sjebe tako, ja mu rekao da ne radi tako jer će je brzo tako strunit ali on ne sluša jer što sam ja razmaženo derište,ali ko ga šiša nije moj pa nek radi što hoće.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako tako piše u knjizi onda je sigurno tako. Ja nemam knjigu od ove 77-ice pa nisam znao da je to normalno da se tako isključuje. Doduše ja sam i do sad isključivao tako da malo krenem u nazad jer drugačije nije htio. Ovo sa petom brzinom i kočnicama nije mi palo na pamet :D
A na 69-ki u hodu ide isključivanje bez stajanja, eventualno samo malo na kvačilo, ako nije do kraja rasterećena pa neće isključiti.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Ako tako piše u knjizi onda je sigurno tako. Ja nemam knjigu od ove 77-ice pa nisam znao da je to normalno da se tako isključuje. Doduše ja sam i do sad isključivao tako da malo krenem u nazad jer drugačije nije htio. Ovo sa petom brzinom i kočnicama nije mi palo na pamet :D
A na 69-ki u hodu ide isključivanje bez stajanja, eventualno samo malo na kvačilo, ako nije do kraja rasterećena pa neće isključiti.

meni na 6211 i 4320,pali se na pritisak,a kad isključujem malo prije kraja dignem ga rukom i on u meter-dva sam izbaci,ako je pod opterečenjem onda ga u rikvcerc...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
meni na 6211 i 4320,pali se na pritisak,a kad isključujem malo prije kraja dignem ga rukom i on u meter-dva sam izbaci,ako je pod opterečenjem onda ga u rikvcerc...
kolega izvini sto te ispravljam al zar nije 6245 i 4340
 

Najnoviji postovi

Na vrh