• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
previše,previše, za te novce se može kupit neki zapadni traktor od 120-130ks u dobrom stanju
 
T

tuaregr10

Guest
Onda vjerovatno jest Fiatova ili možda Univerzalova, slične su. Svaka mu čast na trudu, volio bih vidjeti kako je to upasovao na Zetora i kako to sve skupa funkcioniše. :scratch
Da tražim neki sličan traktor, ovog sigurno nebi kupio. :mrgreen:

Čini mi se da Univerzali imaju Fiatovu prednju vuču, kao i motore, tako da je svejedno čija je jer su iste :scratch.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
na zetore, major, imao sam 4320 iz 2006, s tom crnom tablom.. a ima ga i kolega ruddy još.. fuš-fuš.... njega sam mjenjao za ovaj 6340 kojeg imam sad iz 1996.... sa novog na staro... mislim da to sve govori, ali evo, mogu navesti neke stvari, sa 10 sati propišao ulje na semeringu na radilici, sa 30 puknuo nekakav zupčanik u boš pumpi ( tvoričke greške, otklonio servis), šajbe curile, vrisnula bravica za palenje, ručka od žmigavaca, , ulje trošio nenormalno, promastio na sve strane, nosači od blatobrana vareni x puta, vrata na kabini, u 4 god promjenjena 3 akumulatora...... itd itd.... sve fuš proizvodnja..a šta je zanimljivo, i kolega Ruddy ima istog takvog, isto godište i slične kvarove....
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
to je istina da što dalje to gori materijal od kojeg se radi ja srećom imam 3340 95.godište pa većinom nemam te probleme oko motora, ali je bilo isto ovih manjih sranja kao kvaka na vratima,grijanje kabine pa ventil za zrak. najbolje su bile one serije do 80-85-ih pa čak do 90-ih a kasnije sve gore.kad su se dokazali da su dobri onda su počeli onda su počeli raditi škart
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
na zetore, major, imao sam 4320 iz 2006, s tom crnom tablom.. a ima ga i kolega ruddy još.. fuš-fuš.... njega sam mjenjao za ovaj 6340 kojeg imam sad iz 1996.... sa novog na staro... mislim da to sve govori, ali evo, mogu navesti neke stvari, sa 10 sati propišao ulje na semeringu na radilici, sa 30 puknuo nekakav zupčanik u boš pumpi ( tvoričke greške, otklonio servis), šajbe curile, vrisnula bravica za palenje, ručka od žmigavaca, , ulje trošio nenormalno, promastio na sve strane, nosači od blatobrana vareni x puta, vrata na kabini, u 4 god promjenjena 3 akumulatora...... itd itd.... sve fuš proizvodnja..a šta je zanimljivo, i kolega Ruddy ima istog takvog, isto godište i slične kvarove....

To ti ovisi na koji traktor naletiš.Šogor mi ima 6340 iz 2005 g. i ima 2500 rs. i na njemu još ima prednji utovarivač Trac lift 220 i sa traktorom je prezadovoljan do sad nije imao niti jedan kvar a sa njim sve radi ore,tanjura,balira sa welgericom 200 rp. Uglavnom radi teške poslove snjime i prezadovoljan je. Rođak mi ima 7340 isto major samo neznam kolko ima rs i isto je prezadovoljan sa njime dosad nike probleme nisu imali samo sipaj gorivo i na vrijeme mjenjaj ulje i samo teraj.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
na zetore, major, imao sam 4320 iz 2006, s tom crnom tablom.. a ima ga i kolega ruddy još.. fuš-fuš.... njega sam mjenjao za ovaj 6340 kojeg imam sad iz 1996.... sa novog na staro... mislim da to sve govori, ali evo, mogu navesti neke stvari, sa 10 sati propišao ulje na semeringu na radilici, sa 30 puknuo nekakav zupčanik u boš pumpi ( tvoričke greške, otklonio servis), šajbe curile, vrisnula bravica za palenje, ručka od žmigavaca, , ulje trošio nenormalno, promastio na sve strane, nosači od blatobrana vareni x puta, vrata na kabini, u 4 god promjenjena 3 akumulatora...... itd itd.... sve fuš proizvodnja..a šta je zanimljivo, i kolega Ruddy ima istog takvog, isto godište i slične kvarove....

majstore moj još uvjek za sada radi neki dan sam vuko 36 vučenu tanjuraču naguro je 2600 radni sati,eto jedino što sam prošli tjedan promijenio novi akumulator (opet neznam koji po redu),sada bi trebo promijenit akcione ležajeve na prednjim osovinama i bila mi je puknila jedna od one 4 cijevi za gorivo što idu od boš pumpe(lajtung ili šta već).....ja mu samo brojim sate do generalke ali sam se toliko razočaru da ga više ni ne štedim jer sam skonto što ga više pazim i mazim on se više kvari.....
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
To ti ovisi na koji traktor naletiš.Šogor mi ima 6340 iz 2005 g. i ima 2500 rs. i na njemu još ima prednji utovarivač Trac lift 220 i sa traktorom je prezadovoljan do sad nije imao niti jedan kvar a sa njim sve radi ore,tanjura,balira sa welgericom 200 rp. Uglavnom radi teške poslove snjime i prezadovoljan je. Rođak mi ima 7340 isto major samo neznam kolko ima rs i isto je prezadovoljan sa njime dosad nike probleme nisu imali samo sipaj gorivo i na vrijeme mjenjaj ulje i samo teraj.

ovisi šta se sve radi sa njime ja sam kupio 4320 prvenstveno u zamjenu za 6211 za sjetvu,kultiviranje bla bal bla sve što jedan manji traktor na gospodarstvu radi,a šta je bilo do kraja 4320 samo u težim poslovima (jbg radi grijanje i radio) i transport,a 6211 radi sve poslove koje je i do sada radio.....al majku mi njegovu što 4320 potroši goriva da je to nemoguće.....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
koje je godina 4320? Od šogora 6340 u transportu sa manjim priključkom troši ko mali imt 539.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Zetor 7745 Turbo 1989 g.

slika-1213-2011-11-1322025909-velika.jpg

slika-1213-2011-11-1321989354-velika.jpg

slika-1213-2011-11-1321997833-velika.jpg


:partyman::partyman:
 
S

slaven97

Guest
Cuo sam da se zetori kvare dosta i da su nekako njezni i nisu za posla...

Da li je to istina..

Interesuju me modeli 7245 i 7745??

Sve iznad 1986. godista..

Ako neko ima neka mi kaze iskustva sa njima..

AL TREBA MI STVARNO ISKRENO DA KAZE DA LI SU DOBRI..
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
koliko sati ima i može koja slika unutrašnjosti ako imaš

Trenutno nemam, ovo su nabrzinu slike bile, prao sam ga pa sam sve iz kabine povadio, sjediste i sve ostalom, gledat cu ove sedmice slike ubacit, nekad kad zavrsim..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Odličan!!:gitarist:
Pravi stroj :supz: koliko je on KS ima li 80?
Gdje uspiješ naći ovako očuvane traktore :scratch svaka ti čast :!::!:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
hmm..ovo nije orginal turbak da vrag vraga..:!:

al traktor fenomenalmo zgleda :D

Zasto nebi bio, kod nekih je turbina izvedena na drugi nacin i dodje pod haubom, i onda mu auspuh izlazi kroz haubu, a kod njega je sa strane..Mislim da mladji od 90-te godine imaju onaj drugi nacin.. Nije ovo jedini zetor ove tipe koji ima ovakvu turbinu,..:roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh