• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
kolega izvini sto te ispravljam al zar nije 6245 i 4340

moja greška misli osam da je netko napisao i za običnu blokadu,mislio sam inače na uključivanje blokade,a susjed ima 4340 i snjime samo okreneš onu ručku i u par metara ona sama se isključi(prednja vuča)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
moja greška misli osam da je netko napisao i za običnu blokadu,mislio sam inače na uključivanje blokade,a susjed ima 4340 i snjime samo okreneš onu ručku i u par metara ona sama se isključi(prednja vuča)
kod mene je ukljucivanje blokade mehanicko( stisni onaj hepek nogom) al kad je pustis cuje se kao neki zrak
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
tako je i kod mene za blokadu stisneš onu željeznu(izgleda kao neka gljiva)nogom a prednja vuča se isto isključi nakon 10metara ali ja pođem u rikverc i ona odmah izbaci.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
pa uglavnom kod svih Zetora se na isti način uključuje blokada zadnjeg diferencijala. Dok je blokada prednjeg automatska, naravno mislim na modele koji imaju blokadu prednjeg mosta. Mislim da ovi noviji sa kararo i Zetorovom teškom prednjom vučom imaju skoro svi tu blokadu ili kako je još zovu sinhronizovanu prednju vuču. Dok kod ovih starijih serija kao što je 62, 72 i 7745 samo neki imaju tu blokadu na tzv. Zetorovoj teškoj prednjoj vuči.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Legle nove naljepnice..

slika-1213-2011-11-1322673937-velika.jpg
p2911112003.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav..

Imam problema.. Zetor 6211 po ovom hladnom vremenu neće da upali, ima li on grijače kakve il šta ja znam...

Neznam dal to ima veze, al stari kaže da je moguće da mu je prokuvo ljetos dok je radio sa njim... Sta kako i zasto dalje

Hvala
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Pozdrav..

Imam problema.. Zetor 6211 po ovom hladnom vremenu neće da upali, ima li on grijače kakve il šta ja znam...

Neznam dal to ima veze, al stari kaže da je moguće da mu je prokuvo ljetos dok je radio sa njim... Sta kako i zasto dalje

Hvala

...nema grijače,ali ja ujutro svojeg obavezno napumpam na pumpici za gorivo i pali,iako je i meni moj prokuvo i sigurno su mi otišle karike ali pali ko mina,samo što ja sipam vrelu vodu i termostat je bušit....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja imam antifriz i kad je vani jako hladno,zagrijem mu blok malo s brenerom,upali od prve bez dugog alnasiranja(naravno pripazi da nije masan ili da mu ne curi nafta,da ne bi uhatio i bez paljenja:D)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Pozdrav..

Imam problema.. Zetor 6211 po ovom hladnom vremenu neće da upali, ima li on grijače kakve il šta ja znam...

Neznam dal to ima veze, al stari kaže da je moguće da mu je prokuvo ljetos dok je radio sa njim... Sta kako i zasto dalje

Hvala
Dali ga prije jutarnjeg paljenja malo pripumpaš na AC pumpu?
Jel tvoj na boš pumpi ima čok?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Napumpa se goriva i pali se... Bio mi je i problem po toplijim danima, nije htio upalit, gorivo sam pripumpo al opet nije htio.. nakon mozda 5 minuta paljenja je tek uhvatio...neznam sta je, a za taj čok, neznam di bi se mogo nalazit, neznam ni sta je boš pumpa...

Probat cu nesta, hvala na pomoci,

lp
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nema 6211/45 cok za paljenje, njemu das vishe od pola gasa i on ako upali upali, jedino tu moze probleme pravit gorivo sto se mora drukat, ostalo je na masini i bos pumpi..
Kod 6211/45 je takozvana Euro pumpa kod zetora i oni nemaju tog coka..
zadnja serija sa cokom je 7011/45 sve mladje je sa novom pumpom..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ja sam ga ljetos palio pod punim gasom, pet minuta sam stisko dugme, al nije htio da uhvati... i kad je uhvatio 10 sec sam ga drzo na punom gasu da bi motor poceo da radi....
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nije to dobro druze, treba to dobar majstor da pregleda, nece on zimi tebi nikako upalit ako je ljetos tesko palio..

Ja sam imao 7745 i dobro palio, ali pokazao mi ulje na iberlauf i mi mu promjenimo uljne karike gumice i svu sicu u motoru, na kraju kad je doslo do paljenja mastor je caprko oko bos pumpe, kontao da klipovi ne uzimaju gorivo ravnomjerno i jednako pa je nju diraom i na kraju nam je sa novim motorom palio upravo kako si ti opisao paljenje svog zetora..Ispostavilo se na kraju da su elementi u bos pumpi stradali ... vjerovatno je i kod tebe bos pumpa problem..



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nije to dobro druze, treba to dobar majstor da pregleda, nece on zimi tebi nikako upalit ako je ljetos tesko palio..

Ja sam imao 7745 i dobro palio, ali pokazao mi ulje na iberlauf i mi mu promjenimo uljne karike gumice i svu sicu u motoru, na kraju kad je doslo do paljenja mastor je caprko oko bos pumpe, kontao da klipovi ne uzimaju gorivo ravnomjerno i jednako pa je nju diraom i na kraju nam je sa novim motorom palio upravo kako si ti opisao paljenje svog zetora..Ispostavilo se na kraju da su elementi u bos pumpi stradali ... vjerovatno je i kod tebe bos pumpa problem..
Uploaded with ImageShack.us
Prvom prilikom ti poslikam 6211 sa čokom ;)

7745 nema gumica (jedino na stublinama) i to nije bil novi motor nego karikirani motor.
U vezi boš pumpe se slažem sa tobom.

@ chlas
5 minuta na alnaseru :roll: Taj neče dugo.
Jel ima dima na auspuh kad ga pokušavaš upaliti?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Prvom prilikom ti poslikam 6211 sa čokom ;)

7745 nema gumica (jedino na stublinama) i to nije bil novi motor nego karikirani motor.
U vezi boš pumpe se slažem sa tobom.

@ chlas
5 minuta na alnaseru :roll: Taj neče dugo.
Jel ima dima na auspuh kad ga pokušavaš upaliti?



ne bude kad ga palim, mislim, nesjecam se, nisam tada mislio o dimu ....
al on kad se ugrije dima vise nema..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ne bude kad ga palim, mislim, nesjecam se, nisam tada mislio o dimu ....
al on kad se ugrije dima vise nema..
Mene zanima dali ima bijelog dima kad ga pokušavaš upaliti, a ovaj dim poslije nije bitan (trenutno).
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Prvom prilikom ti poslikam 6211 sa čokom ;)

7745 nema gumica (jedino na stublinama) i to nije bil novi motor nego karikirani motor.
U vezi boš pumpe se slažem sa tobom.

@ chlas
5 minuta na alnaseru :roll: Taj neče dugo.
Jel ima dima na auspuh kad ga pokušavaš upaliti?

Naravno nisam mislio da je posve nov, zna se sta je novo, ali karike samo kad promjenis osjetis drasticnu razliku na svemu, mehanicar si netrebam ti procat.. sto se tice gumica, normalno da ces kad ga otvoris sve izmjenjati sto treba, karike , gumice, ventile ako treba nastelovat i ostala sranja, a ja nisam mislio ninajedne gumice osim na te na stiblinama..

A ti mozes prijatelju stavit i na 7045 novu pumpu i nece mu trebat dugme, to nije nikakav problem, isto tako na 6245 cok.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Mene zanima dali ima bijelog dima kad ga pokušavaš upaliti, a ovaj dim poslije nije bitan (trenutno).


Morat cu ga probat ponovno upalit pa da vidim, a ako ima bjelog dima, jel to lose ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh