• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: ZIMSKE RADOSTI

marko hurlimann xa86 kaže:
dečki vadite mi mast ;) ;) ;) kod mene nema ni snijega :(


Čekaj...ima vremena...a ako ništa čekaj dogodine :D
 
Z

zrine892

Guest
Re: ZIMSKE RADOSTI

[youtube:6c5f077i]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KTWjwKjBaXM&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KTWjwKjBaXM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:6c5f077i]

evo kako je vadim mast...:) :shock:
 
T

toni333

Guest
Re: ZIMSKE RADOSTI

Dns je bilo prehebeno igrali smo hokej na ledu ja sam se smrzo :? I skoro sam strgo nogu dok sam se zabio u frenda sad imam masnicu na nozi jedva hodam :? :? :(
 
B

bok123

Guest
ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Kratki uvod u temu: kod nas su temperature ujutro oko -15C. U jednom dijelu štale smrzla mi se voda. Bale sa silažom su isto malo pobijelile. Ubundao sam se onako pravo. Mliječnost je pala i imam i drugih problema. Nadam se da nisam jedini, pa izjadajte se, ako niste na skijanju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Zzzzziiiimmmaaa!!!!!
Svaki dan sve mi je bolje zima, ujutro temp od -10 - -17 C, jedna pojilica kod teličov mi se stalno smrzava, rano se tak obundam da nemrem s rukama mahat i još mi je zima, ma užas, 15 min tu pojilicu drkam da voda krene, ti telići baš prek noči ne piju vodu, pa se zato smrzne, pa rano dok ulijevam tuplu, onda bi pili i pili, :roll: :roll: , jedna krava mi mastitis dobila, silaža se isto malo smrzne, sve je dobro kaj su mi krave na sve naučene jesti tak da dobro jedu i nemam brige s time, po malo pijuckaju vodu i za sad su zdrave, dobro podnose te temperature, štalu nesmijem jako zaprti, onda nema zraka, ak pak malo bolje otvorim, voda se smrzava, al nekak po malo ide....
Sve u svemu nadam se da bude malo popustilo, najteže mi je na kraju muzilicu oprati i sve pospraviti, saj se smrznem ko.... :mrgreen: ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

da zbilja je neugodna ova hladnoća,ali ak nebu sad gda bude onda 8)

a z druge strane stručnjaki vele da dok je zima jako hladna da bude plodnija godina :scratch
kod nas se jako kukuruzna zlatica pojavila i počela raditi dosta štete,a vele da ak je jaka hladnoća da ih većina u zemlji pokrepa ...pozlatile im se riječi :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

bok123 kaže:
Kratki uvod u temu: kod nas su temperature ujutro oko -15C. U jednom dijelu štale smrzla mi se voda. Bale sa silažom su isto malo pobijelile. Ubundao sam se onako pravo. Mliječnost je pala i imam i drugih problema. Nadam se da nisam jedini, pa izjadajte se, ako niste na skijanju.

mliječnost održana na razini, sve štale otvorene, nemam vrata, kod odmrzavanja vode sa brenerom drapila cjev kod ventila baš u neradnu nedjelju.
jučer se otelila junica tele je na cičoj zimi pod krovom., zločesto ko vrag ali mu nije ništa, a tek onima na pašnjaku, ajd zamisli kak je njima, al jedu ko vukovi, vi bi se začudili kako se te životinje mogu obranit od svih tih nedača, toga nema ni u emisijama o životinjama na national geographic.

sve je dobro to samo nemojte štale zatvarat jer budete zvali veterinare

sve u svemu nemam problema, sve ok i više od toga, ne smijem se žalit :D

moraš pojačat ishranu, energetski dio, brašno jer krave na uštrb mlijeka koriste energiju da bi sebe zagrijale.
a ove tehničke probleme sa vodom i tak to to riješi brener i rolcange.

a što se tiče nas i naše zime, uzmi ujutro rakiju, u podne isto i da vidiš bu ti vruče :mrgreen:
kak bi mi rekli, juregelt palinko zbogom pameti, prevedeno sa djela mađarskog dobro jutro rakijo zbogom pameti :mrgreen: :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Kod mene je u štali tek 1 stupanj viša temperatura nego vani :!:
Mliječnost ostala ista, al se troši 20% više hrane.
 
B

brundalo

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

bogec kaže:
bok123 kaže:
Kratki uvod u temu: kod nas su temperature ujutro oko -15C. U jednom dijelu štale smrzla mi se voda. Bale sa silažom su isto malo pobijelile. Ubundao sam se onako pravo. Mliječnost je pala i imam i drugih problema. Nadam se da nisam jedini, pa izjadajte se, ako niste na skijanju.

mliječnost održana na razini, sve štale otvorene, nemam vrata, kod odmrzavanja vode sa brenerom drapila cjev kod ventila baš u neradnu nedjelju.
jučer se otelila junica tele je na cičoj zimi pod krovom., zločesto ko vrag ali mu nije ništa, a tek onima na pašnjaku, ajd zamisli kak je njima, al jedu ko vukovi, vi bi se začudili kako se te životinje mogu obranit od svih tih nedača, toga nema ni u emisijama o životinjama na national geographic.

sve je dobro to samo nemojte štale zatvarat jer budete zvali veterinare

sve u svemu nemam problema, sve ok i više od toga, ne smijem se žalit :D

moraš pojačat ishranu, energetski dio, brašno jer krave na uštrb mlijeka koriste energiju da bi sebe zagrijale.
a ove tehničke probleme sa vodom i tak to to riješi brener i rolcange.

a što se tiče nas i naše zime, uzmi ujutro rakiju, u podne isto i da vidiš bu ti vruče :mrgreen:
kak bi mi rekli, juregelt palinko zbogom pameti, prevedeno sa djela mađarskog dobro jutro rakijo zbogom pameti :mrgreen: :mrgreen:
Pa sta se bunite u vas su to normalne temperature a u mene je po noci non stop od -3 - -5 he he. zajebano bogami. sta se tice onoga sta je bogec reka u pravu je 100% . U mene se godinama ovce janje vani i ni ku... im nije janjadi. Jedino ih sklanjam ako stignem za jakih kisa. Jedino vani jacaju organizam
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Ja rano dok se dignem, prvo po kruškovcu dernem, jer samu rakiju nepodnosim, al me i kruška dost zagreje :mrgreen:
Kaj se tiče vode, isto brener i rolcange i vrela voda, pa ako puca nek puca, imam doma cijevi i nareznice pak se začas popravi! :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

kod mene je isto mala razlika između nutra u štali i vani..
pojilice isto smrzavajju :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

eh smrzavanje vodovoda u štali,da znam kako je... sva sreća pa mi je podrum u kojem imam toplu vodu 20 metara samo dalje..snijega ima 25 cm,pa fino u kante nagrabim snijeg,dobro nabijem,i kante u štalu i samo rastopim s toplom vodom.. :D temperatura je vjerovali ili ne -20 po noći.. :roll: al neka,hrane imam,sijena napretek,slame isto..Ovčara u kojoj su ovce s janjcima je dobro zaštićena,vjetra nema,suho je,a ovce se zagrnule svojim vunenim kaputima,i preživaju,uživaju jer znaju da će ih muhe manje davit po ljetu,zbog oštre zime... :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

ja moram svoja vrata od štale prvo napravit :mrgreen: nemam ni šante zatvorene, snjeg pada u štalu, a krave leže i preživaju.

da mario u pravu si treba im povečat ishranu i to u energetskom djelu da bi se zadržao nivo proizvodnje :D

šanana ni nešta po šmensi fensi pičima drmaš trabaš rakiju il čistu vodku drmnit to ti je ko antifriz :mrgreen: , uh ja kad se dignem u pol 5 ujutro smrzne mi se pogled, sve mirno i tišina vani a ja udri hrmbaj, i onda se lijepo smrznem i kad uđem unutra na toplo za čas mi se spava 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

uu u pol 5 ustaješ ti si lud :D :D
a kad u ljeti u 4????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Ja imam grijanje za pojilice, tak da im je ugodno za piti.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

marko hurlimann xa86 kaže:
uu u pol 5 ustaješ ti si lud :D :D
a kad u ljeti u 4????

da , nemam ja 10 pomagača, meni to duže traje, ja i stari imamo posla do 10 ujutro, sa pripremom za drugo hranjenje, a nakon toga se radi drugi posao

po ljetu isto, nema razlike, ali idem kasnije popodne u štalu u tome je jedino razlika

mario kod mene su navikle na cool verziju pijače krave :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

kod mene su ujutro samo tata i mama ;) ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

marko hurlimann xa86 kaže:
kod mene su ujutro samo tata i mama ;) ;)

a kad ide sin marko ;) , kad je u štali gotovo onda majka dođe probudit sina marka, i ti se onda digneš, drmneš čokolino s konjakom i upališ hurlimana i odeš orat i naravno dođeš doma kad je gotovo u štali :mrgreen:

šala mala :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh