• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

sin marko si prespava do 9 :lol: :lol:
idem samo navečer ;)
ovo za čokolino obavezno ;) malo je smržjeno za orati :lol:
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Kod mene je dosta dobro. Nije ova zima tak loša, da viš kaj se štale čiste nema trte mrte gnoj leti na gnojište, ma nema toga skrejpera :D . S vodom nemam problema makar su mi štale otvorene. Na ovoj drugoj ni nemam vrata jer je buraz izbil štoka s vilicama :mrgreen: .
Evo mi je prva godina da nekaj stoke imamo i na vanjskoj klimi, 9 junica je u štaglju, pod krohom, spaceboard :D sa sve tri strane osim juga, ma ni da trepnu.
Kak vam se ponašaju traktorci, izuzimači, mikserice :?: Moj kramp za sjenažu je neosjetljiv na niske temperature :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

traktor jedio mu malo teži ide kad ka upalim malo "kašlja" al taki dođe k sebi ;)
na izuzimaču su se malo gumice stegle pa curi ulje ;)
al i kod mene vilama i lopati ne smeta zima :scratch ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

A čekajte malo, da vidite tek kak izgleda moje zelje u polju. Danas sam bio i izgleda upravo ko da je -12. Onako kakvo je bilo je pretvrdo, za ubit čovjeka, a sad bi s jednom glavom pobio sve krave i meni i susjedima okolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

bogec kaže:
ja moram svoja vrata od štale prvo napravit :mrgreen: nemam ni šante zatvorene, snjeg pada u štalu, a krave leže i preživaju.

da mario u pravu si treba im povečat ishranu i to u energetskom djelu da bi se zadržao nivo proizvodnje :D

šanana ni nešta po šmensi fensi pičima drmaš trabaš rakiju il čistu vodku drmnit to ti je ko antifriz :mrgreen: , uh ja kad se dignem u pol 5 ujutro smrzne mi se pogled, sve mirno i tišina vani a ja udri hrmbaj, i onda se lijepo smrznem i kad uđem unutra na toplo za čas mi se spava 8)

Opasan si bogec kaj se tiče štale, rekel bi moj deda koj sve omota u najlone da im nebude zima :mrgreen:
Rakiju ti nemrem piti, jednostavno mi se povrača od čiste rakije, jedino za liječit rane, al u raznim likerima je odlična, malo veče količine su u likerima kod mene rakije, tak da mojih 60-ak kg zagrije bez frke :mrgreen:

Markiću, ja sam mislio da si vrijedniji :mrgreen: , ja se dižem u 6 rano i do pol 10 ja i jedan čiko što živi kod nas napravimo sve, pa onda unutra, on na kavu, a ja na politru čaja s rumom! :mrgreen:

Kaj se tiče strojeva i alata, jedino su aktivne rano vile, lopate i krampi, mašinerije do 10 ne diram :mrgreen:
Al trebalo bi stavit grijače na toporice od vila i lopate, malo se teško primiti za njih ujutro :mrgreen: , isto gnoj leti van tak brzo da se razleti!
Rekord čiščenja štale u kojoj je 7 krava i 3 teleta je 4,5 minuta + sipanje agrodola još par sekundi :lol: :lol: :lol: , naravno u zimskim uvijetima, a inače polako, umrem i uskrsnem dok očistim štalu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

mladi smo još šanana polako imamo vremena ne moramo se u mladosti trgati,moramo i nekaj za starost ostavit ;)
ma nekak još iskoristim to vrijeme dok sam doma a kad krene škola u pol 6 več sam na nogama ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

marko hurlimann xa86 kaže:
mladi smo još šanana polako imamo vremena ne moramo se u mladosti trgati,moramo i nekaj za starost ostavit ;)
ma nekak još iskoristim to vrijeme dok sam doma a kad krene škola u pol 6 več sam na nogama ;)

Ma ja se samo šalim, samo ti spavaj čovječe, nedaj se dok ne moraš, mene su inače budile kad sam išao popodne u školu, vijesti u podne :lol: , inače sam spal navek do 10, dok sam išel rano u školu onda sam moral ustat da ne zakasnim na bus :mrgreen: , al tek dok jedno jutro mama nije mogla ustat, drugi dan je bila operirana......, e od tog dana, unazad jedno 7 mjeseci sa fino svaki dan ustajem u 6 i radim vani i petkom i svetkom, al draže mi je otić ujutro u štalu neg u školu!!!! :!: :!: :!: :!: :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

sve bi dao da moram otič u štalu a ne u školu ;) ;)
ma sad po zimi nemam ni kaj radit,al u ljeti svaki dan u 6 obavezno stajanje ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

dečki,napravit ćemo temu kad se tko ustaje pa ćemo tamo o tome... NHF ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Evo, ja sam malo obišao polja i uhvatio par lijepih zimskih slika na dravi, ali imageshack....
Zvao me jedan za kelj, pa sam malo otišao pogledati. Sve smržnjeno....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

eh ja sam onda u usporedbi s vama dosti lijen...spavam do 6:30 otprilike :lol: ...a silažu si navečer dofuram u štalu tak da nije jako hladna ujutro a i prije sam gotov :) ...štalu čisti žena :lol: tak da sam i tu pošteđen :mrgreen: :oops: ...moji su telići i bikovi a gotovi smo negdje do 8 sati (imam i starce koji pomažu) :|
s traktorima nema previše problema... u ferka ulijevam toplu vodu,malo zagrijem i pali ko mina,a zeko ima antifriza i dosad nisam imal nikakvih problema,sam mu treba isključiti hidropumpu i prima nemaš frke :mrgreen:
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Sam kaj sam se jučer zlajal da nemam problema s vodom danas se smrzlo u obadve štale. Šprickanta s toplom vodom i po cjevima i dalje je dobro.
Mike gde to ima žena da čiste štalu ja bi si jednu trebal nabavit :mrgreen:
 
B

bok123

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

cabage kaže:
A čekajte malo, da vidite tek kak izgleda moje zelje u polju. Danas sam bio i izgleda upravo ko da je -12. Onako kakvo je bilo je pretvrdo, za ubit čovjeka, a sad bi s jednom glavom pobio sve krave i meni i susjedima okolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ova ti je dobra. Nasmijali smo se do suza.
Pripazite- ne ostavljajte brašno preko noći u štali. Tu u drugom selu krava se odvezala i pojela pune tačke. Jedva su ju spasili.
Traktore palim 1put tjedno. U gorivo sam nalio tekućinu za lakši protok. Akumulatori nisu najnoviji ali još to šljaka.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Branimir 105 s kaže:
Sam kaj sam se jučer zlajal da nemam problema s vodom danas se smrzlo u obadve štale. Šprickanta s toplom vodom i po cjevima i dalje je dobro.
Mike gde to ima žena da čiste štalu ja bi si jednu trebal nabavit :mrgreen:
v Budančevici :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

mikemekis kaže:
Branimir 105 s kaže:
Sam kaj sam se jučer zlajal da nemam problema s vodom danas se smrzlo u obadve štale. Šprickanta s toplom vodom i po cjevima i dalje je dobro.
Mike gde to ima žena da čiste štalu ja bi si jednu trebal nabavit :mrgreen:
v Budančevici :lol:

A koja se to od mene k tebi priženila :?: :?: :?: :?: :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

ŠANANA IMT 565 kaže:
mikemekis kaže:
[quote="Branimir 105 s":2xlspit9]Sam kaj sam se jučer zlajal da nemam problema s vodom danas se smrzlo u obadve štale. Šprickanta s toplom vodom i po cjevima i dalje je dobro.
Mike gde to ima žena da čiste štalu ja bi si jednu trebal nabavit :mrgreen:
v Budančevici :lol:

A koja se to od mene k tebi priženila :?: :?: :?: :?: :mrgreen:[/quote:2xlspit9]
eh sad bi ti štel sakaj znati :lol: :lol: :lol:

šušnjeva z staroga puta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Ma ne...pa neje valjda tak stara il tak dugo kod tebe da ju nebi poznal ili čul za nju, je ipak z mojega rajona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

nema nje već 10 let na tvojemu kraju hehe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

E onda ju verovatno niti nepoznam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

ZIMA :mrgreen: :mrgreen:
danas je malo smrzlo u štali tak da je bilo malo problemčeka ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh