• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

marko hurlimann xa86 kaže:
ZIMA :mrgreen: :mrgreen:
danas je malo smrzlo u štali tak da je bilo malo problemčeka ;)

Hočeš reči da si se uspel dić prije 9 :D i u štalu odma riješavat probleme :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kod mene je sve ko po loju, samo radim i radim bez problema :D , prilagodil sam se zimskim uvijetima, jedva ;) :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Kaj si lud :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
navečer mi je smrzlo pa zato znam ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

bogec kaže:
moraš pojačat ishranu, energetski dio, brašno jer krave na uštrb mlijeka koriste energiju da bi sebe zagrijale.

Pazi Bogec, netačna formulacija, de ne bi neko pogrešno postupao.

Toplinu preživari dobiju s varenjem celuloze. Znaći, u hladnom im treba dat što više 'štibli'. Ako bi im dao samo brašno, one bi ti se pothladile. Moraš im dat oboje, a voluman je ključan. Bogec, jel ti to prva toliko hladna zima s junicama vani? Koliko se više pojede u usporedbi s mjesec dana unazad?


bogec kaže:
a ove tehničke probleme sa vodom i tak to to riješi brener i rolcange.
Može i Obrisan neispravan link. ili Obrisan neispravan link. . Al to je za slobodno držanje. Za vez su druga rješenja. Jednostavno je i to, da naveće zatvoriš vodu i ispustiš vodu kod ventila, da ti ne zamrzne i ujutro odmah počne teč. To radiš u špici hladnih dana.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Ovakvu najmanju imam ja u staroj štali
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

tine kaže:
bogec kaže:
moraš pojačat ishranu, energetski dio, brašno jer krave na uštrb mlijeka koriste energiju da bi sebe zagrijale.

Pazi Bogec, netačna formulacija, de ne bi neko pogrešno postupao.

Toplinu preživari dobiju s varenjem celuloze. Znaći, u hladnom im treba dat što više 'štibli'. Ako bi im dao samo brašno, one bi ti se pothladile. Moraš im dat oboje, a voluman je ključan. Bogec, jel ti to prva toliko hladna zima s junicama vani? Koliko se više pojede u usporedbi s mjesec dana unazad?
Jednostavno je i to, da naveće zatvoriš vodu i ispustiš vodu kod ventila, da ti ne zamrzne i ujutro odmah počne teč. To radiš u špici hladnih dana.

da ja sam opisao svoj način, jer kod mene jedu voluminozu maximalno i na način da im dajem više silaže, i brašna koje je bilo najmanji dio obroka (taj dio je bio normiran , ne po slobodnoj volji) i više koncentrirane energije održao sam proizvodnju mlijeka, ko što kažem kod mene je voluminoza na maximumu , imaju cjeli dan i noč kolko žele jesti svu najbolju krmu sjenažu ljulja ,sjenažu graška....

junice dobiju u usporedbi sa mjesecom prije bolju hranu , sad i one dobiju sjenažu graška i ljulja što nisu jele do sad, one su dobivale sijeno, silažu i sjenažu sirka i malo malo brašna sa vitaminima, taj dio brašna je i sad zadržan na istoj razini, dok su uvedene ove dvije sjenaže, dok ne dođu topliji dani onda im ukidam da se nebi prejako razvijale, to čemo vidjet kako če bit
 
M

MF3095

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Momci kolika je kot vas zima kod nas drži -7 do-9 vač 17 dana,neznam šta če biti nadalje.Lp.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

MF3095 kaže:
Momci kolika je kot vas zima kod nas drži -7 do-9 vač 17 dana,neznam šta če biti nadalje.Lp.
u prosjeku -10 al zna i do -15bit..
 
B

bok123

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

abrkili kaže:
do -20... :S

Svaka čast. -20 je gadno. Moj pok. djed je govorio.:do -10 je o.k. Sve što je ispod toga je sranje.

Kod nas oko -8 po danu i po noči.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: ZIMSKE RADOSTI

Jutro u Slavoniji!

Probudim se, onakav posapan dođem do auta kad nemogu otvorit vrata, nekužim šta je, pa krene repertuar ''fiat'' nedoličnih riječi spominjanja prokleto loše konstruiranih vrata punta i okretanje prolaznika za mnom, kad ono ''malo'' smrzlo
Obrisan neispravan link.


Uđem u auto al nevidim van, stavim naočale kad ono opet isto pa onda udri

Obrisan neispravan link.


A ceste ovakve, kao i nova tek stavljena metlica brisača (pokoj joj duši)

Obrisan neispravan link.


I ovakve

Obrisan neispravan link.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

ja se ne sekiram previše zbog ovih hladnoća,standardno se svako jutro pojilice smrznu,to se riješi s malo tople vode i riješena stvar...no međutim jučer baš idem ja u boksove kod bikova i imam kaj vidjeti...gnojovka u kanalu se stisnula od hladnoće i ne odlazi u grabu :scratch ...i kaj sad :?: ...ipak se sve dobro završilo,otišel sam do obližnje pjeskare i sjekirom razbil led(bil je oko 40cm debel),povukel jednu cisternu vode i pustil na početku kanala tak da je to onda sve krenulo...kakvo olakšanje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

bok123 kaže:
abrkili kaže:
do -20... :S

Svaka čast. -20 je gadno. Moj pok. djed je govorio.:do -10 je o.k. Sve što je ispod toga je sranje.

Kod nas oko -8 po danu i po noči.

ne znam zašto je to tako,ali svake godine smo rekordni,hoćeš zimi u minusu ili ljeti u plusu,kad se zna popeti i do +41.. :S
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: ZIMSKE RADOSTI

Kod mene isto...Danas sam skoro koljeno polomio, još me boli!Ovako je to bilo:Tjeo sam se popet po ledu na strmoj čupriji, biciklom (budala, jednom uspio da probamo drugi puta) I dođem do pola, prokližem i okliznem se, raširio sam noge... :oops: :oops: :oops: Toliko me koljeno boli...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: ZIMSKE RADOSTI

trenutno pada ledena kisa sve je pomrzlo strasno bice havarija mnogo
 
B

Bobo

Guest
Re: ZIMSKE RADOSTI

Veceras je u mom kraju izletjela ralica (kamion) s ceste... isli su bagerom tockasem 15km da izvuku ralicu iz jarka, ne znam jesu li uspjeli, vidio sam da se bager vratio nazad...

A vec dugo godina mi tetak iz svicarske donio "lance" za obucu i nikako da ih isprobam...

Ne mogu sutra docekati ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: ZIMSKE RADOSTI

evo dočekao sam i to :p :p :p
jutro pol 8..
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: ZIMSKE RADOSTI

Zetor u akciji
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: ZIMSKE RADOSTI

:cry: Ja danas isto čistio snijeg s 565, a budala se nisam sijetio poslikat koju slikicu :cry:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: ZIMSKE RADOSTI

Nek, sad mi krivo što kod mene opet nepada...ima ga malo al evo polako se topi, malo, pomalo se stanjuje...
 
B

bok123

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Gotovo je. Sada mi je ostalo za popraviti što je zima potrgala. Malo vodovoda, malo ventila, jedno 2 pipe. Telcima nisam ni čistio pa me čeka hrpetina. Sve žalim za tim snijegom. A možda me bog usliši pa da produžimo malo odmor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh