• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

V

VTZ

Guest
Re: ZIMA ZIMA E PA ŠTA JE...............

Ima ga i u Vž kraju jako puno, mali traktorić-kosilica s lancima na pogonskim kotačima bori se protiv snijega kao lav... Jedino što ima toliko snijega da je daska preniska, i trebalo bi je dograditi s gornje strane.

IMG_3276.jpg


IMG_3277.jpg


IMG_3278.jpg


IMG_3279.jpg


IMG_3280.jpg


IMG_3281.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo Marko, sad imaš kaj raditi s utovarivačem :).
Ja sam upravo došao unutra, dosad sam čistio i još ima...
Ipak, ralica je najbolja za taj posao, s utovarivačem duže traje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se korpa napuni samo bješi ustranu ... cime mažete ..naftom , ili drugijim lubrikatima :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ja kada cistim do kraja onda mislim do betona da nista ne ostane :roll:
ako treba i beton cu da skinem :lol:
image0007p.jpg

image0008e.jpg
 
A

Alen

Guest
Eh savo.... niska ti ta ralica......imam ja na tomi veču :) I mali tomo čisti ko lud..... sam nemam kabine pa smrzli prsti ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uf..dobar ti je kut noža ralice :shock: ..to ne bi poskocilo u zrak ni da lupiš u rubnjak :mrgreen:
Sad cu te nagovoriti na glupost :idea: ..umjesto kllna na top linku stavi nešto kaj se lako potrga ..možda drvo , mekano drvo ..i ne debelo ..možda 15- mm moraš isprobavati .možda neka plastika ;)
Pa kad tresneš u šaht ili pokrpanu cestu ušica će drvo odsjeci -ralice se bude prekrenula naprijed ..
Stavi sigurnosni lanac da se ne preklopi skroz do poda jer budeš najeba dok je digneš nazad...ustvari daj joj toliko hoda da kut između poda i noža (ako gledamo ralicu s prednje strane) bude ispod 90 stupnjeva, napravno što manje to bolje.To ce biti dovonljno vremena da reagiraš na spojki :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
niska , hm pa skoro i da nije
desi se da nekada ''kipi'' preko daske ali u vecini slucajeva je dovoljno , posto ja u vecini slucajeva cistim parkinge i slicne vece povrsine onda snijeg prije pobjegne na stranu nego so uspije da se podigne da prelazi preko daske

zbog toga i hocu da pravim onu ''V'' blade

da moze biti i / \ V ^
to je prava stvar ;)

@puknuti
razmisljao sam nesto na taj nacin samo sto sam planirao napraviti nesto slicno sigurnosnom sistemu rotacione kosilice i staviti umjesto toplinka :scratch
ali sadasnji polozaj donjih uski je prilicno nisko za taj poduhvat ne bi bilo dovoljno prostora da se kasika prevrne
inace ovu sezonu cu da se pretrpim sa ovom kasikom , za sledecu ide nova s'tim da cu ovu skratiti na neku sirinu tockova i ostaviti je za planiranje zemlje jer joj je oblik dobar za te poslove
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
zjockoo kaže:
Evo Marko, sad imaš kaj raditi s utovarivačem :).
Ja sam upravo došao unutra, dosad sam čistio i još ima...
Ipak, ralica je najbolja za taj posao, s utovarivačem duže traje...
Da,cijeli dan sam se igrao s njim,malo susjedima,pa sebi,pa uslužno i tak pomalo,sad mi je bilo zabavno pošto sam "još friški" s tom strojokom :blackeye 8)

Nemaš nikakve slike ti :?:
Još nije ralica u planu :blackeye :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
marko93 kaže:
zjockoo kaže:
Evo Marko, sad imaš kaj raditi s utovarivačem :).
Ja sam upravo došao unutra, dosad sam čistio i još ima...
Ipak, ralica je najbolja za taj posao, s utovarivačem duže traje...
Da,cijeli dan sam se igrao s njim,malo susjedima,pa sebi,pa uslužno i tak pomalo,sad mi je bilo zabavno pošto sam "još friški" s tom strojokom :blackeye 8)

Nemaš nikakve slike ti :?:
Još nije ralica u planu :blackeye :mrgreen:

Nemam sad slike, možda sutra napravim. Nisam stigao slikati, bilo je posla do noći jer je jako puno napadalo, a počeo sam čistiti tek u 14:30. ...
Ne samo da je u planu nego su dvije verzije u planu...sad ovisi za koju se odlučim... :mrgreen:
Može se i utovarivačem lijepo, no duže traje i kad se korpa napuni (a to je jako brzo) onda dosta snijega ide sa strane pa treba ići još par puta da se to pokupi...
Ako ću ju napraviti, bit će mi isključivo za snijeg, sa zaštitom od prepreka, više segmentnim nožem i to širine blizu 3 m...još crtam, projektiram, vidjet ću... :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedna brzopotezna snimka..

[youtube:117bpkxd]b6aDgDqRap0[/youtube:117bpkxd]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
marko93 kaže:
Jel to njemu prednja šajba otvorena na početku videa :?:
vidi se da je pun snijega , snijeg je suh i leti na sve strane a možda još i pada .Traktor baš nema grijenje stakla kao auta ..i vjerojatno ima problema s preglednošču
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kod mene je danas isto bilo -19C°.
Sve su se pojilice u štali smrznule,1 je čak i pukla,ma katastrofa!! :evil:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene -15 danas, sutra će bit još i manje.
Pitanje za ove šta im se pojilice smrznu, pa di jesu pojilice, vani? Pa kako tak hladno u štali?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa pojilice su unutra ,ali štala je tipa poulu otvorena,pa ipak jako puše vjetar...
Ali stoka je radje vani nego u štali!
 

Najnoviji postovi

Na vrh