• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zlostavljanje životinja

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa nikako mi ne ide u glavu da su psi borbeni a nisu agresivni i čak rade kao socijalni radnici , ma daaaaaaaaaj :mur:
 
Posljednje uređivanje:

ddejann

  
Tu od
27 Ožu 2011
Poruka
8
a najjaci su mi ovi sto brane vlasnika!

kad pogledas u komentarima na 24sata, gomila ljudi ga brani
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Taj što je snimao ima izgleda nešto protiv toga gazde, ja da tako šta vidim pa rastjerao bi pse, ne bi snimao i pozvao bi policiju, a oni neka dalje obavještavaju koga moraju, oni bolje znaju procedure..
 

ddejann

  
Tu od
27 Ožu 2011
Poruka
8
Taj što je snimao ima izgleda nešto protiv toga gazde, ja da tako šta vidim pa rastjerao bi pse, ne bi snimao i pozvao bi policiju, a oni neka dalje obavještavaju koga moraju, oni bolje znaju procedure..

i onda da je sam pozvao policiju, to bi se zataskalo i niko nist ne bi znao
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Mislim da bi bilo naj bolje pričekati do sutra pa čuti pravi razlog zašto je to tako jer na dnevniku je rečeno da će vlasnik farme sutra dati obrazloženje.Kad vidimo da se tamo nalazi puno različitih životinja a naj više konja možemo zaključiti da je vlasnik ljubitelj životinja,a zašto je to tako opet ponavljam pričekajmo sutra.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Mislim da bi bilo naj bolje pričekati do sutra pa čuti pravi razlog zašto je to tako jer na dnevniku je rečeno da će vlasnik farme sutra dati obrazloženje.Kad vidimo da se tamo nalazi puno različitih životinja a naj više konja možemo zaključiti da je vlasnik ljubitelj životinja,a zašto je to tako opet ponavljam pričekajmo sutra.
Možeš čekat i prekosutra, jasno je ko dan. tko ima veze može radit ili propuštat dužnu radnju bez posljedica..vl. izjavljuje psi su lizali konja...da ga spase..ali taj video je vidio cijeli svijet pa ga nemogu samo tako zataškati kao moj post broj 1244 u temi izvoz gnoja i gnojovke :http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16884&page=125, izvjestio sam nadležne službe od kojih sam dobio odgovor da nije u njihovoj nedležnosti..sram me što živim u takovoj državi.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Branka osobno poznam, kao čovjek je vrlo impulzivan i ne ide preko svojih principa. Kao takav se zamjerio vlastima, i vjerujte, čovjeka doslovno progone svakodnevno. Zadnje što znam da ga je policija na jednom parkiralištu ispred trgovačkog centra u Zagrebu pokušala pretresti, ali bez naloga, onako, po žandarskom sistemu. Sve je to počalo padom Vukovara, kad se čovjek vratio iz proboja, odmah je uhićen i mučen nekoliko tjedana u kotlovnici na Lašćini.

Tako da sam prilično uvjeren da je ovo samo jedan trenutak da je Branko bio odsutan, a kobila se izmakla sa gurtni, a psi kao psi uradili svoje.

Imamo stotine ovakvih primjera svakodnevno u našoj domovini, i kad bi inspektori išli svaki dan u obilazak, i snimke stavljali na youtube, bilo bi svega.
Koliko vas drži psa na lancu kod 1-2 metra? To nije zlostavljanje životinje? A bikovi koji kad idu na utovar, moraju se bagerom izvlačit iz đubreta? A krave od 10 godina,zavezane na lanac, kojima nikad nisu papci orezani?

Nemojte sudit, da vam ne bi bilo suđeno... I nemojte bit naivni, današnji mediji pišu samo ekskluzivu, žutilo, serviraju vam samo da kliknete na njihovu stranicu, pa da vas uvrste na broj posjeta i time dobiju više za svoje reklame. Nemojte bit ovce.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Tvoj post je u redu..ali..vremena i ljudi se mjenjaju..imam i ja jednog u blizini koji drži konje i balirano sjeno je zimus prodao..konji izgladnjeli..dobio poticaj za njih--jer mu to nije kao ni tvom poznaniku glavni izvor prihoda..te zanemaruje brigu o životinjama kao i taj jastreb..to mi nitko nemože osporiti..na you tube ima komentara ljudi koji žive u blizini te farme. Pozdrav.
 
G

GROF

Guest
Re: Zlostavljanje životinja, sramota vog današnjeg vremena.-

., Narode moj!, ovo vidjeno je prestrašno?...

., nisam doktor - vetrinar?, ALI, dite sam sa sela, odrasal uz blago - životinje!, doslovce, moji "stari" zvali su životinje BLAGO!, da, dobro STE pročitali, BLAGO!, zač - zašto?, pa zato jer su od tog i takovog BLAGA živili!, nisu imali pomoći - ili poticaja sa strane., ISKRENO, nerazumim poticaje - nebitno, ni tema za pisanje o pomoći?, već o zlostavljanju? ... :icon_sad: ...

., ja znam Jastreba!, tako da? ... ., nebitno, ALI?, vetrinari, inspekcije, ovo - ono, rekli bi MI Ličani!, puno bab i dite kilavo.- ...

., Bože moj!, vo - ovo ni 21. stoljeće!, ovo je 17. stoljeće! - ispravite me ako grešim.- ...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Branka osobno poznam, kao čovjek je vrlo impulzivan i ne ide preko svojih principa. Kao takav se zamjerio vlastima, i vjerujte, čovjeka doslovno progone svakodnevno. Zadnje što znam da ga je policija na jednom parkiralištu ispred trgovačkog centra u Zagrebu pokušala pretresti, ali bez naloga, onako, po žandarskom sistemu. Sve je to počalo padom Vukovara, kad se čovjek vratio iz proboja, odmah je uhićen i mučen nekoliko tjedana u kotlovnici na Lašćini.

Tako da sam prilično uvjeren da je ovo samo jedan trenutak da je Branko bio odsutan, a kobila se izmakla sa gurtni, a psi kao psi uradili svoje.

Imamo stotine ovakvih primjera svakodnevno u našoj domovini, i kad bi inspektori išli svaki dan u obilazak, i snimke stavljali na youtube, bilo bi svega.
Koliko vas drži psa na lancu kod 1-2 metra? To nije zlostavljanje životinje? A bikovi koji kad idu na utovar, moraju se bagerom izvlačit iz đubreta? A krave od 10 godina,zavezane na lanac, kojima nikad nisu papci orezani?

Nemojte sudit, da vam ne bi bilo suđeno... I nemojte bit naivni, današnji mediji pišu samo ekskluzivu, žutilo, serviraju vam samo da kliknete na njihovu stranicu, pa da vas uvrste na broj posjeta i time dobiju više za svoje reklame. Nemojte bit ovce.

Kolega,vjeruj mi ,mediji u ovom slučaju ne pišu gluposti.
Živim nekih 2 kilometra od Borkovića i njegove farme i znam kako se brinu o tim životinjama.On je odsutan i nikad ga ni nema na toj farmi..Tako da to nije samo jedan trenutak ,već se to godinama dešava,da ovaj video nije snimljen,vjerovatno nikad ne bi ni znali u kakvom stanju su životinje..
To je inače čovjek koji je u svađi sa većinom ljudi iz sela,ubire poticaje,a nitko mu ništa ne može.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Puno sam se ja takvih slučajeva nagledal .Sve su bili "konjari"koji imaju HH i HP konje.Ja ih ne zovem konjari nego mesari.Poticaj i kila žive vage ih jedino interesira.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Odrasto sam uz konje i nevjerujem svojim očima da ovo neko može snimat i gledat cijelih osam i kusur minuta a da ne pomogne životinji :icon_oak:
Konj spava stoječki kad zalegne zbog bolesti priči je kraj zato je vjerovatno i bio povez pod kobilom al zašto i pod pastuhom ? U takvom slučaju je trebao biti cijelodnevni nadzor nad tom životinjom jer to je kao kad čovjek završi na internoj.Činjenica da smo se otuđili i gledamo kako koga da razapnemo a vjerujte sami smo si sve ovo skuhali sad dižemo nekog u nebesa a sutra ga gazimo ko mrava svi su sve znali kako je stanje na toj farmi al niko ništa nije poduzeo ,što i bi, šta se to mene .tebe tiče kad se ljudi više ni na cesti ne pozdravljaju a kamoli da nas briga šta ko u svom dvorištu radi. Kraj ove priče nečete znati kao ni s onim kravama u lici,siguran sam da od ove kobile nema ništa a i ovi psi po starinskom pravilu dok nije bilo ovako puno"ljubitelja životinja" bi trebali biti "eutanazirani"(ubijeni po starinski) jer su osjetili krv i nisu više za držati na gospodarstvu.
Ustvari tako sam ljut na kamermana više nego na vlasnika što nije uskočio pomoči jadnoj životinji :=:)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pročitao sam stranice 1 - 4, komentari su dosta površni. Kod pisanja postoji 1- uvod, 2- opisni dio i 3- zaključak. Često se spominje 1- zlostavljana životinja, 2- snimatelj nije pomogao životinji, to je opisano, ali 3- kako je snimatelj trebao pomoći, toga se nitko nije dotaknuo. Ako se čovjek nije snašao, a možda se bavi ovom tematikom pomozimo mu i recimo (napišimo) Kada sljedeći puta naiđeš na ovakav ili sličan prizor postupi tako i tako.
Najteži je prvi korak, a čovjek ga je učinio.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nešto malo sam vidio na TV-u. Rastjerati pse u tuđem dvorištu nije lako, daljnju proceduru je ubrzao objavljivanjem video snimke. Ovdje nisam pronašao dokaz da nije izvijestio nadležna tijela o snimljenom stanju tako da komentiramo bez argumenata. ¸Dali je više pogriješio onaj tko je to snimio i objavio ili ostali koji su to mirno gledali i nisu baš ništa poduzeli. Nadalje nisam našao podatak dali se radi o jednoj životinji ili su sve u takvom stanju.
Držim par komada svinja za svoje potrebe i prije mjesec dana mi je došao veterinar u nadzor da vidi uvjete držanja i stanje životinja, pa kada se vrši nadzor kod nas sitnih kakve su tek kontrole kod velikih farmera?
Došao mi je kupac da kupi svinje. Prilikom odabira cipelom je udario jednu svinju koja mu je prišla, odmah sam mu rekao da napusti dvorište jer ja svoju životinju nikada nisam udario.
Ti sada ocijeni dali ja štitim zlostavljača životinja, ali sam realan i za ovakvu temu su potrebiti svi argumenti jer ovo je vrlo ozbiljna tema.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Slažem se ja sa tebom u potpunosti.Samo hoću da naglasim kakva je osoba bez obzira na sve mogla gledati zlo i snimati,a što je naj važnije ništa se nije dogodilo ni sa onim Jurom iz Udbine što su mu krave krepavale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh