• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

B

Bobo

Guest
A moguce je i u kukuruzu ici u 2. brzini bez problema. Joka vjerovatno zna covjeka iz Milanovca koji vrsi sa zmajem u 2. brzini. Ako se netko kuzi u Zmaja i IMT, onda je to sigurno on. I kad mi on nesto kaze, nemam razloga da mu ne vjerujem.

Kukuruze sadi na 20-25cm razmaka u redu i samo pici. Ove godine ce biti problematicno, pa ce vrsiti u 1. jer je sijao na 18...
 
Z

zrine892

Guest
ma nema sanse....to su ludosti da ide u drugoj brzini...sve smo mi probali...i nema sanse...jednostavno neide...ili polomis onu osovinu na uvlacnom grlu...ili ti padaju obrtaji od bubnja..jednostavno neide...barem kod nas na zmajevima...
 
K

kingletic

Guest
Evo jednog od nasih 142... nije neka slika posto sam slikao na brzinu a i nisam imao vise prostora da se odmakem unazad.. :D

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Zrine mi je jos davnih dana rekao da ZMAJ 142 ne moze brati kukuruze sa 4-rednim adapterom u 2. brzini...

Ovih dana su u mom selu na jednoj velikoj njivi brala dva 142 i obadva u 2. brzini, skoro pun varijator. Da nije bilo toliko blato, i da su kukuruzi bili zreliji, isao bi i pun varijator...

Prvi sa slike (lijevi) ima malo veci zupcanik za pogon hedera od standardnog, tako da mu je heder nesto brzi, dok je desni potpuno standardni ZMAJ 142...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Brena s kojom sam radio sa sjetvospremacem u sjetvi kukuruza, bas na toj njivi. U kamionu i prikolici je oko 25 tona tereta, i bez Brene ne moze mrdnuti s mjesta ;)
Obrisan neispravan link.

Tako oduvijek beru kukuruze, i 3 dana su u mom selu brali tu njivu, jedan za drugim bez ikakvih problema. Kukuruzi su sijani 4-rednom pneumatskom OLT sijacicom na 18cm...

Tko ne vjeruje, ne mora, a ako uhvatim prilike, snimit cu ih u radu... JOKAPZ ih pozna obojicu, i moze potvrditi da je ovo sto pisem istina.


I jos jedan zanimljiv podatak je taj da je osoba kraj desnog 142 prvi vlasnik mog zmaja ;)
 
Z

zrine892

Guest
i nikakvih problema u kukuruzu? ajd ako ti kazes da ide brzo...jednom prilikom pitaj majstora koliko lančanik ima zubi...i pitaj ga koliko ide km/h....jer jos uvijek to se meni cini nemogucim...covjece ako ti kazes da ide sa drugom brzinom i skoro pa pun varijator...onda ide oko 5-7 km/h...skoro brzo kao i oranje :!: :!:
 
B

Bobo

Guest
Kroz njivu lete jedan za drugim... Jos sam ti reko prije da ide u 2. brzini i to mi je bas taj covjek rekao. Samo jedan ima veci zupcanik, drugi je standardni. dakle, i ti bi mogao brati tako.

A sto se brzine tice, otprilike i je kao oranje. nisam na sat gledao, nisam se sjetio. jos mu je malo ostalo za brat na toj njivi i ako ga cujem kako zuji, otici cu ga pitati sve koliko je to brzo i koliko zubaca ima zupcanik.

Od nadogradnji, obojica imaju letve na hederima, da im kukuruzovina ne ide do kabine skroz, posto smo na mjestim izmjerili visinu stabljike od 3.60m!
 
Z

zrine892

Guest
ah jbm mu sunce...i opet tvrdim da nemoguce...ajd dobro...ili ja neznam kombajna vozitil..ili ova ekipa koja ima zmajeve daju mi loše informacije da nemoze u drugoj voziti...obavezno kupujem lančanik i onda nikada necu prodavati zmaja...ostavim si za kukuruz i suncokret i kupim si deutz-fahra za žio ;)
da nemoram adaptaciju raditi... :lol: i jos nesto pitaj ga kakav je lancanik na uvlacnome grlu...dali ima onaj za žito ili za kukuruz....mislim na onaj lančanici sto se nalaze u uvlanome grlo ima ih tri komada..manji ili veči..ima sam dve vrste mali i veliki....što uvlači kukuruz ili neku kulturu iz hedera do bubnja...
(ako bude isao u drugoj,dobivas i drugu turu čevapa-već sam duzan za cevape a neznam o cemu se to radilo
 
B

Bobo

Guest
Cim ga vidim ili se cujem s njim cu ga pitati sto sve ima na kombajnu za vrsidbu kukuruza i napisati ti ovdje.

Cak cu ga i pitat gdje je kupio taj lancanik, iako sam skoro pa siguran da ce reci "U Rumi, na vasaru." Inace, lijevi 142 je prije par godina kompletan rastavljen, covjek ga je cjelog pretresao, otisao u Zemun po original boju i napljepnice za kombajn, kupio nove tapecirunge za kabinu. Obojao ga je cijelog, ali CIJELOG, motor kao novi, uopce ne dimi, u kabini kao apoteka, sve full ispravno. Milina je kombajn gledati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
joj kako mi je IMT upao u oko!!!!!!
stvarno je lijepo sređeni!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Bobo kaže:
Zrine mi je jos davnih dana rekao da ZMAJ 142 ne moze brati kukuruze sa 4-rednim adapterom u 2. brzini...

Ovih dana su u mom selu na jednoj velikoj njivi brala dva 142 i obadva u 2. brzini, skoro pun varijator. Da nije bilo toliko blato, i da su kukuruzi bili zreliji, isao bi i pun varijator...

Prvi sa slike (lijevi) ima malo veci zupcanik za pogon hedera od standardnog, tako da mu je heder nesto brzi, dok je desni potpuno standardni ZMAJ 142...

Brena s kojom sam radio sa sjetvospremacem u sjetvi kukuruza, bas na toj njivi. U kamionu i prikolici je oko 25 tona tereta, i bez Brene ne moze mrdnuti s mjesta ;)


Tako oduvijek beru kukuruze, i 3 dana su u mom selu brali tu njivu, jedan za drugim bez ikakvih problema. Kukuruzi su sijani 4-rednom pneumatskom OLT sijacicom na 18cm...

Tko ne vjeruje, ne mora, a ako uhvatim prilike, snimit cu ih u radu... JOKAPZ ih pozna obojicu, i moze potvrditi da je ovo sto pisem istina.


I jos jedan zanimljiv podatak je taj da je osoba kraj desnog 142 prvi vlasnik mog zmaja ;)

pa jel nisi ti sad vlaskin zmaja?!?!?!?!?! :lol: :lol: :lol:
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Recite mi kako se zove tema gdje je bobin kombajn i gdje se nalazi!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
boki91 kaže:
Recite mi kako se zove tema gdje je bobin kombajn i gdje se nalazi!


Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
dpipi kaže:
Bobo koji si ti kombajn kupio od Pavića ?

Da, njegov kombajn sam kupio. Prije par dana sam ga dovezao.

Kombajn je bio kod covjeka u Bankovcima i ja sam ga od njega kupio, jer su se ovom neki planovi pomrsili i odlucio ga je prodat dalje...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Cim ga vidim ili se cujem s njim cu ga pitati sto sve ima na kombajnu za vrsidbu kukuruza i napisati ti ovdje.

Cak cu ga i pitat gdje je kupio taj lancanik, iako sam skoro pa siguran da ce reci "U Rumi, na vasaru." Inace, lijevi 142 je prije par godina kompletan rastavljen, covjek ga je cjelog pretresao, otisao u Zemun po original boju i napljepnice za kombajn, kupio nove tapecirunge za kabinu. Obojao ga je cijelog, ali CIJELOG, motor kao novi, uopce ne dimi, u kabini kao apoteka, sve full ispravno. Milina je kombajn gledati.

ok...nije problem gdje cu ja kupiti taj lancanik ;) ima kod nas jedan koji se bavi sa mutnim poslovima...ma tapecuringe cu ja poskidati...to samo grije kabinu... :roll: :roll: ...
 
N

nikolav

Guest
zna li neko gde mogu naci dobru literaturu za kombajn zmaj 142,imam ispit uskoro
 
J

jokapz

Guest
Tko ne vjeruje, ne mora, a ako uhvatim prilike, snimit cu ih u radu... JOKAPZ ih pozna obojicu, i moze potvrditi da je ovo sto pisem istina.

to sam i ja pokušavo objasnit Zrinetu al mi nije uspjelo. Što Bobo kaže lete jedan za drugim a i ljepo ih je vidjet u radu jer to su stari uhodani kombajneri .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh