• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
bole kaže:
morali smo stavljati povišice na bunker jer nije mogao izač na kraj table , imamo table koje su dugačke ipreko 1200 metara
ovak mi kombajn izgleda puno bolje kao i sa platnom na kraj ljevka.
-Ovaj Zmaj treba sada ič na farbanje malo se boja počela ljuštit od sunca.
- trenutno tražim nekoga deutz fara 1322,3570,3580,3610,3640,ili klasa dominatora 98 ili 108 samo da im nije heder manji od 4,20 --jel zna netko gdje ima kakav kombajn za prodaju--

bil je kod mene jedan toplainer 4065 za prodati ako te zamina morem pitati dali je prodan ili nije
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Ovo je prvi zmaj 142 kojeg vidim da na kraju topa za kipanje ima platno...


pa to imam i ja :) ali nije platno već nekakva guma...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
bil je kod mene jedan toplainer 4065 za prodati ako te zamina morem pitati dali je prodan ili nije


--ajd raspitaj se ak nije prodan pitaj i za cjenu ak može..
 
B

Bobo

Guest
DOBAR, stovise ODLICAN ;)

Takav FAHR nikad nije napravljen, i svi ce se sa mnom sloziti ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
-- Zmaj je prava mrcina
samo da su neke preinake na zmaju i bio bi savršen
 
B

Bobo

Guest
bole kaže:
-- Zmaj je prava mrcina
samo da su neke preinake na zmaju i bio bi savršen

Kakve sad preinake... Da se prosiri grlo, da se makne prijemni biter, da ovo, da ono... To vise ne bi bio ZMAJ nad zmajevima; 142RM...

Ako hoces raditi od jutra do sutra bez stajanja i da pri tom skines 30 jutara, onda zmaja nemoj ni gledat, jer ni jedan ZMAJ za takve stvari nije ni zamisljen ni konstruiran... 15 jutara na dan je njemu taman...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
E pa zato postoji sutra i moliš boga da bude dobro vrijeme ko jučer ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
-- znam da zmaj nemože ovršit više od 10 hektara na dan kako god ga tero on to nemože
-- a što se tiče preinaka na zmaju samo da je širi kanal i nema nikakvih problema
-- Zrine koliko hektara ovršiš sa svojim Zmajem godišnje
 
Z

zrine892

Guest
bole kaže:
.....jbt. pa tvoj Zmaj je onda ko novi...



ahaa...neka bio ko novi...prije dok mi je otac bio ziv onda je isao puno usluge raditi...godisnje je vrsio sveukupno i nase i usluge oko 80 ha
 
B

BAJA

Guest
Zmaja ak hoces da ide stavis mercedesov motor i podmazes kaiseve katranom pa da vidis onda ko koga tera on tebe il ti njega
 
T

takor

Guest
Dali netko zna na koliko okretaja bubnja minimalno u zitu mogu da rade zmajevi 141 ili 142 sa pogonom bubnja preko remena a na koliko okretaja bubnja rade sa pogonom bublja preko lanaca.
 
B

Bobo

Guest
Najmanji okretaju bubnja sa standardnim remenom na ZMAJ kombajnima se krece oko 400-500o/min a tu lako proklize i bubanj se zastopa... Ako trebas nize okretaje, stavi mu ili siri remen iste duzine, ili kraci remen, ali da je sirok kao i standardni.

Za zito, jecam, zob (oko 1000 okretaj bubnja)... imam 1715x45 remen, dok za soju (oko 500 okretaja bubnja) stavljam 1500x45, jer ovaj dugacki u soji ne moze izdrzati ni jedan dan vrsidbe... Previse proklizuje, mlati gore-dolje, i na kraju izgleda ovako:





Ako pak pitas na koliko najmanje okretaja mozes vrsiti psenicu, a da to bude donekle kvalitetno, odgovor je oko 900 okretaja...

Sto se lanca i lancanika tice, okretat ce se brzo ovisno kako velike lancanike imas. koliko mi je poznato da se u kukuruzu stavlja odnos 1:1 s prijemnim biterom, a ako se dobro sjecam da se on okrece oko 650 o/min... Ovo me nemoj drzati za rijec jer mi upute od kombajna nisu tu, pa ne znam tocan podatak...
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo, ove mjere remenja su za zmaj 132/133, ne znam kakvo remenje se stavlja na 142... Vjerovatno su iste dimenzije, ali ne mogu biti siguran.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Stari Zmaj , al još uvjek ide i neda se
i693130_aa.JPG
 

Najnoviji postovi

Na vrh