• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

B

Bobo

Guest
Bple. koliko si siguran da to nije ZMAJ 141?

Kakav volan imas u kombajnu, original ili neki drugaciji?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
bobo ipak je to Z-142,to se može vidjeti po filteru za ventilaciju u kabini koji se nalazi iznad ulaznih vrata,Z141 ga ima sa prednje strane kao Z-132. ;)
 
B

Bobo

Guest
Filter ventilacije na zmaju ne igra neku ulogu. Ima i 142-ki s ventilacijom sprijeda...

Mene vise muci kratka cjev za kipanje i cudan zadnji kraj kombajna.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Bobo kaže:
Bple. koliko si siguran da to nije ZMAJ 141?

Kakav volan imas u kombajnu, original ili neki drugaciji?
Bobo 100% sam siguran da je to ZMAJ 142
nemam orginal volan u kombaju bijo je prije veliki orginal u njemu al sam ga izvadio jer je puno mjesta zauzimo pa sam stavio od auta (fijata stila), pošto sam obišo više od pola Hrvatske da nađem mali volan od Zmaja al niko nema, a oni koji imaju neče prodat, mislim da sam vidio da i ti u svome imaš od nekoga auta
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Bobo kaže:
Filter ventilacije na zmaju ne igra neku ulogu. Ima i 142-ki s ventilacijom sprijeda...

Mene vise muci kratka cjev za kipanje i cudan zadnji kraj kombajna.
neznam za cjev tako smo ga kupili, a bio je kod privatnika on nije puno radio, tako da nevjerujem da je on šta mjenjo, a šta je čudno na zadnjem kraju :scratch :scratch :scratch :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod tebe je zadnji kraj malo podrezan kao i kod mene tako da se mogu izvaditi treskalice bez skidanja lima na zadnjoj strani. ;)
 
B

Bobo

Guest
Samo da se zna da ZMAJ 142 nikada nije imao veliki volan tvornicki ugradjivan...

Decki moji, sve vise sam ja siguran da se ovdje radi o 141-ici...
Da ga vidim iz bliza, nasao bih mu ja jos koju "caku"...


Tako je, ja imam na svom kombajnu volan od stojadina, pretokaren na zmajev konus, jer original volan koji sam nasao u Bosni su me trazili 70€ i to jos polovan. Dan danas mogu u zamjenu za veliki volan koji ne koristim dobiti mali zmajev, ali bez rucke, jer je ona od sunca, snijega, kise i ostalih ne/prilika pukla...

Takodjer znam jos 3 mjesta gdje bi se volan mogao naci, ali sve su to bjesne cifre, 200Kn, 50€, i te fore... A za 70€ kupim drveni MOMO volan i rucku mu namontiram samo takvu. S vremenom sam zavolio ovaj volan iz stojadina i vise aktivno ne trazim original volan, al da negdje naletim na njega, svakako bih uzeo....
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
josip123 kaže:
pa koja je uopće godina toga zmaja?
1982
samo kažem da je veliki volan orginal bio u njemu kad sam ga kupio a sad el ga je bivši gazda mjenjo el nije nebi znao , kao što sam več reko da nevjerujem da je on nešta mjenjo na tom kombaju jer je kombaj jako malo radio kodnjega a on je bio 1 vlasnik, kad smo ga mi kupovali kombaj je bio kao nov sve se sjajio i još dan danas ima orginal boju i naljepnice na kojima jasno piše 142 pa zato mislim da je to 142 a ne 141
koja je uopče razlika od ZMAJA 141 i 142
 
K

kvaka

Guest
141 ima kraću cijev za kipanje nego 142. za ostalo ne znam,jedino ovo. :D
 
B

Bobo

Guest
142 ima duzu cjev za kipanje, bolje zatvorenu kabinu, pojacan zadnji trap mali volan... RM model uz to sve ima jos i zastitni lim ispod vjetra, jos bolju kabinu, mislim nesto oko hidraulike da je mjenjano, al nisam siguran...

Nemojte me 100% drzati za rijec, ali kako mi se cini da je to TO...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
bole kaže:
josip123 kaže:
pa koja je uopće godina toga zmaja?
1982
samo kažem da je veliki volan orginal bio u njemu kad sam ga kupio a sad el ga je bivši gazda mjenjo el nije nebi znao , kao što sam več reko da nevjerujem da je on nešta mjenjo na tom kombaju jer je kombaj jako malo radio kodnjega a on je bio 1 vlasnik, kad smo ga mi kupovali kombaj je bio kao nov sve se sjajio i još dan danas ima orginal boju i naljepnice na kojima jasno piše 142 pa zato mislim da je to 142 a ne 141
koja je uopče razlika od ZMAJA 141 i 142
vjerovatno je taj kombajn ipak 141
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ma ko ga šiša bitno da ide, a šta je je ja još uvjek ostajem k tome da je 142
 
T

ttivanov

Guest
Zna li netko broj semeringa na izlazu za pumpu hidraulike. Raspao se, pa se brojevi ne vide! Motor je ts 46?? Hvala
 
M

montoya1

Guest
Prva serija zmaja 142 izašla je 83god. imao je veliki volan i kratku cev za kipu a ventilaciju sa bočne strane i metalne grablje,male razlike u odnosu na 141,iz serije u seriju su bile neke promene (prvo mali volan) , 142 RM je izašao 88 god.
 
P

pixa93

Guest
mene je taj kobaj sluzio dost dobro samo smo imali stalno problema sa kocnicama.na tim zmajevima su kocnice katastrofa.na kraju smo napravili vanjske kocnice i metnuli od jugica i kocio je puno bolje nego s onim svojim avrljem unutra
 
B

Bobo

Guest
Evo dokaza za pojedince koji mi nisu vjerovali da zmaj 142 moze vrsiti kukuruz u 2. brzini s pol i vise varijatora.

[youtube:3nb2wtv4]mPs0zqR2EDs[/youtube:3nb2wtv4]

[youtube:3nb2wtv4]lpxjEJ8mG-0[/youtube:3nb2wtv4]

Zao mi je sto je mobitelom snimano, da sam znao da ce mi dolaziti u selo vrsiti, ponio bih digitalac, pa bi se bolje vidjelo. Obrao je 4 reda 2. pun varijator da mi pokaze da moze i u suhom kukuruzu ici kao lane u vlaznom, al posto radi usluzno usporio je da bar malo "sasjecka" stabljike.

Okretaji bubnja na stabilnih 400-tinjak o/min, zao mi je sto mu brzinomjer ne radi, pa da vam znam reci i brzinu kretanja. Takodjer 2. brzinom vrsi jecam i svu psenicu osim brkulje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh