• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

B

Bobo

Guest
Nije problem jer cu najvjerovatnije i ja ici po to u Rumu. Poznam ih dosta koji imaju bacenih kombajna po bascama i kojekakvih djelova, pa cu se prije kod njih raspitati da se ne vozim u Rumu samo po to. nekako sumnjam da ce netko imati tako sto baceno sa strane...
 
S

Sheldon

Guest
Poštovani,

Naime kombajn Zmaj 142 kopiran je od belgojskog proizvođaca kombajna tipa "Universal".
Taj stroj stvarno dobro radi i moze dosta posla napraviti!
 
B

Bobo

Guest
O, kolega, pa i ti nanjusio forum ;)

Taj belgijski Univerzal je mozda zmaj univerzal, al za 142 to ne mogu tvrditi.
 
F

farmerLuka

Guest
Zanima me koliko bih kosto jedan ZMAJ 142 sa kukuruznom adaptacijom negdje od 86-87 od 91 godine i da je garaziran i u boljem stanju
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
vlasnik mesnica jagodanović prodao svoga za 8000e.nije u baš nekom super stanju,mislim da mu je taj kupac naletio kao bogom dan.mislim da je teško naći dobar a da se prodaje.
 
F

farmerLuka

Guest
Pa dobro nemora bit u nekom extra stanju dovest cu ga malo u red ako treba nije mi problem autolimar sam tak da mi nije strano fleksa i co2 aparat. Trebo bi mi kukuruz vrsit a koliko sam ćuo da nije tako loš u kukuruzu inace vršenje na mojih 35-40h odradi moj dobar prijatelj i kolega sa 3 DF tako da nisam nikad razmišljo o kupovini kombaja ali mi je uvjek problem kukuruz on ima dosta vrsenja kukuruza dolazi sjetva i njemu i meni zimsko oranje tako da mi je problem ovrsit kukuruz i zato razmišljam o kupovini nekog ZMAJA 142 nije puno novaca bar tako ja mislim a sluzi za sto je napravljen.
 
B

Bobo

Guest
josip123 kaže:
vlasnik mesnica jagodanović prodao svoga za 8000e.nije u baš nekom super stanju,mislim da mu je taj kupac naletio kao bogom dan.mislim da je teško naći dobar a da se prodaje.

Taj zbilja ima srece vise nego pameti... Eto, "dobro" je prodao, ali su zato i njemu "dobro" prodali. Svasta mi je pricao kad smo isli skipa gledati ;)

Znam za 142RM koji je sredjen kao nov i meni ga covjek vec dvije godine nudi s zitnim 4.20 i kukuruznim hederom za 7000€...

Na njuskalu se vrti par komada stalno...
 
P

pixa93

Guest
ja sam sovg prodo za dosta dobre novce a i bilo je sve izmjenjano na njemu.ali to je smrt.samo sarafanje i sarafanje ali nijedan kombajn nemoze ocistit ko on
 
B

Bobo

Guest
pixa93 kaže:
ja sam sovg prodo za dosta dobre novce a i bilo je sve izmjenjano na njemu.ali to je smrt.samo sarafanje i sarafanje ali nijedan kombajn nemoze ocistit ko on

Moze samo bolje ocistiti ;)

Zmajevi su na njivi spori, a kombajneri ceto puta nemaju zivaca, pa ga pletu po varijatoru dokle moze... Ako ni to nije dovoljno, brzina vise, pa jos varijatora dok se nesto ne slomi. Price kruze da je zmaj ovakav onakav ;)

Ako cemo iskreno, to je kombajncic koji 100 hektara skida u sezoni bez ikakvih problema, treba mu samo zivaca dat i bit smiren, pa nece biti ni sarafanja, ak ose dobro podesi, jako dobro izvrsava i tu nema govora.

Onaj sto je kod jagodanovica bio, NIKADA nije bio u garazi, nego uvijek pod nekakvim ceradama, izblijedio sav. Od kad ja znam za taj kombajn, uvijek na sred polja i pokriven ceradama. Uspio ga je za dobre novce prodati jer je ocito dobar trgovac, ali za tu cifru se nadje 142-ka puno bolja...
 
F

farmerLuka

Guest
Moze li mi neko od prilike reći koliko bi me koštalo jedno kompletno pretresanje ZMAJA 142 znaci svi lezaji,svi lanci, svo remenje, osovine koj su lose dati obraditi ili koje treba mjenjati, sita, sipke bubnja,sabirna,itd.Mozda kupim i nesta losije pa ga budem uredjivo za sebe pa me zanima koliko bi me to od prilike kostalo stim da bih sve radio sam od mehanike,limarije,farbanja i instalacije. znaci samo djelovi.
 
B

Bobo

Guest
To ti NITKO ziv ne moze reci...

Komplate remenja i lanaca ce te lijepo kostati. Ja sam to na 132 mjenjao, pa me opalilo po dzepu fino. Lezajevi ovisno kakve ces kupovati, ako ides na NTN ili nesto tog kalibra, opet ko svetog petra kajgana, a ako ces nesto losije, zna se da je i cjena niza. osovine kao osovine ne bi trebalo dirati, ako prije kupovine svaku pregledas i utvrdis da nisu grbave ili varene...

Prenitavanje kose ti je isto 500-tinjak Kn, ak oneces mjenjati duple prste, vec sao plocice na njima. Jako krvav posao ako nikad nije bilo mjenjano. Bolje kupi neki koji je onako fin, utegnut, nek je boja malo i losija, samo da je ispravan. Prve godine ispipavaj teren, samo ga teraj, mjenjaj samo nuzno. U sezoni ces mu saznati sve boljke i znat ces prilikom sredjivanja na to obratiti paznju. itu stvar sam i ja radio sa svojim zmajem. Kako sam ga kupio, tako je isao u soju, samo sam ga podmazao.

Uglavnom, jako velik trosak ako novaca, tako i zivaca. Ako je neki stariji, limovi ce biti tanki, pa gdje se god uhvatis, tu ces se i porezati, a nista neces moci ni variti, vec ces morat cjele table lima mjenjat, sto takodjer nije mal posao.

U reparaturu same vrsalice necu ni ulaziti, jer je to pogotovo ludost. Mjenjaj gumene lezajeve ladje, pregledaj da sabirna ravan nije trula, sita malo popravi ako treba i teraj ga.
 
F

farmerLuka

Guest
Meni bi ZMAJ trebo za kukuruz vrsit kako on ide u kukuruzu koliki ima dnevni učinak kojom brzinom ide u kukuruzima i dali se moze stavit na njegov kukuruzni heder tarup ili freza a za pogon sam cuo od par ljudi da stave hidro mjenjac umjesto klasicnog mjenjaca. Dali to moze i od cega bude taj hidro mjenjac.
 
B

Bobo

Guest
Hidro pogon an 142 je po meni ziva glupost...

Sa standardnim hederom ga u kukuruzu mozes tjerati 2. i pola varijatora do 3/4 ako je ravno, ako je i malo rjedji kukuruz, 2. iber i ne okreces se. Kad mu ugradis roto frezu ( U srbiji ugradjuju majstori, jako dobro rade) onda se oprosti od rada na brzinu. Ako mislis samo u kukuruze tjerat, nemoj mu raditi nikakav remont ako ga i kupis, jer kukuruze vrsi kakav god da je, samo mu na bubanj stavi dvoredni lanac i "cepaj". ako mislis i psenicu s njim, onda sredi stroj kako sam ti i rekao, malo po malo i da vidis.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ako mjenjaš sve ležaje lance lančanike španere remenje i td računaj na 1500-3000 € .Ali kad to napraviš onda si na konju ljepo sjedneš upališ i samo radiš ma milina . Ali milina ja ako to napraviš kako spada a to znači da prilikom servisiranja paziš na svaki detalj da ležaje ne udaraš čekičem nago da ih uprešavaš a one sa ekscentričnom ljuskom postaviš strogo u centar i tako dalje . kad kupiš kombajn najviše pazi na instalacije ,crijeva goriva ulja i da auspuh nema rupa jer kad se jednom zapali jebi ga više .
 
B

bigx

Guest
zmaj 142

Halo forumaši, prvi puta imam zmaja 142 i ima sječku original zmaj, pogon je mislim sa bitera sa jednožilnim dugačkim remenom preko jednog španera, Od nekih ljudi sam čuo da je to loše riješejne jer dolazi do pucanja osovine bitera, zanima me dali je to tako i ako je kako riješenje postoji? molim vas za komentar, hvala.
 
K

kobac2602

Guest
Re: zmaj 142

ej ako ti bude trebalo bilo kakvih djelova za zmaja samo zovi imam skoro sve nešt je novo nešt polovno
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: zmaj 142

imaš li uvlačni lanac? do jeseni si moram sastaviti jedno grlo na kukuruzni adapter pa mi treba lanac
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

kobac2602 kaže:
ej ako ti bude trebalo bilo kakvih djelova za zmaja samo zovi imam skoro sve nešt je novo nešt polovno


OK vjerovatno će nešta trebati jer ću raditi veliki remont pa se čujemo ,samo bi mi trebao i tvoj broj Tel. Ašta misliš za sječku?
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Nemam ti ja još ni grlo ni adaptre za kukuruz morat ću i sam potražit a ako se šta nađe viška javim ti. Šta misliš za sječku?
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Pogon sjecke je najbolje uzeti direktno s motora preko jednog spanera. komanda spanera se u kabinu dovede pokraj komande za vrsalicu i heder i to je sva mudrost. OBAVEZNO treba pojacati zadnji kraj, jer ima da ti otkine sjecka "rep" kombajna samo tako.

Ako je sjecka s fiksnim nozevima, da je ne znam koliko original, nemoj to stavljati, jer je to daleko od prave sjecke. na njoj ti je veliki problem mjenjati nozeve kad koji pukne, pa ces zanemarivati to, kad se izbaci malo vise iz centra, raskinut ce ti cjeli kombajn. Obavezno sasija iza koja ce drzati sjecku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh