• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: zmaj 142

bigx kaže:
hej ica 28 vidim tražiš sječku, a ja imam sječku za prodat, kupio sam ju zajedno sa konbajom ali mi netreba jer ostavljam svu slamu a usluge neradim tako da je za prodaju ,u dobrom je stanju pa ako te zanima javi se pozz. Bigx
možeš li staviti koju sliku,odakle ima pogon?
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Pogon je sa bitera sa jednožilnim remenoma slike nemam.
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Sječka je jučer prodana žao mi je da imam još dvije prodao bi svi traže . prodana za 3500.kn.
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

dali ima neko ili negdje osovinu prve brzine za mjenjač od 142?
 
F

farmerLuka

Guest
Joooj!!!! stavljš mi sol na ranu.gdje se ti nalazis u kojem mjestu da dodjem naparit oci :p ovako dobar zmaj je tesko naci Zakljucaj dobro kapiju da nebi mi palo napamet da ga odvezem da me ne moras :axe: šala mala
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Radili smo zadnjih nekoliko dana limariju na Zmaju 142 pa evo da postavim malo slika! Procurio je na transporteru povratne mase pa smo odlučili sve rastaviti i popraviti kak Bog zapovjeda! Evo slika:













Nedavno sam rastavljao i kočnice pa evo jedna slikica onog mehanizma sa kuglicama.


Odnio sam na tokarenje taj dio i sve sastavio pa sada imam barem mehaničku kočnicu dok ne nabavim cilindre. Jel zna netko gdje bi se mogli nabaviti cilindri i po kojoj cijeni ili barem gumice za iste? :?: :scratch
 
M

montoya1

Guest
farmerLuka kaže:
Joooj!!!! stavljš mi sol na ranu.gdje se ti nalazis u kojem mjestu da dodjem naparit oci :p ovako dobar zmaj je tesko naci Zakljucaj dobro kapiju da nebi mi palo napamet da ga odvezem da me ne moras :axe: šala mala
Najverovatnije posle sezone biće na prodaju,pa izvoli :)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
:prayer: :prayer: :prayer: e tu je uloženo puno vremena i truda :D :D kiraj svaka čast odlično obavljen posao ZMAJ je kao novi
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ovaj motor mu daje potrebnu snagu .
[youtube:2mq03vu7]4EuDMFiXrBo[/youtube:2mq03vu7]
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast sto si se odlucio na reduktor, umjesto prepakiravanja "ciganke".

Malo je skuplje, ali je puno bolje. heder ne trese koliko sa cigankom i nema pucanja kose, sto je najbitnije...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Trebao sam to ranije uraditi,ali neznam ni sam šta sam toliko čekao.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ovaj motor je iz kamiona ,ali isti ovakvi motori samo sa drugačijom pumpom visokog pritiska su bili ugradjivani u Zmaj 125 i 161 .Inače je motor mercedes OM 352-a i normalno stavljena je pumpa visokog pritiska za ovakav režim rada a ne kao na kamionu.Snaga mu je oko 130 ks.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
normalno stavljena je pumpa visokog pritiska za ovakav režim rada a ne kao na kamionu

Mozes li mi pojasniti to,dali je pumpa stelana drugacije ili?
Sta je drugacije na kamionu nego na kombajnu?

Mi smo isto stavili drugi motor na kombajn,iz kamiona(iveco 140ks),i nismo nista radili oko pumpe.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nije cela pumpa menjana nego regulator pumpe.Ako sam dobro shvatio sada je jednorežimski regulator,kao na nekog torpeda šestaka a na kamione ide dvorežimski regulator koji je veći .Ako možeš da vidiš na ovoj slici regulator je deo pumpe koji se vidi ,pošto se cela pumpa nevidi

Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh