• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: zmaj 142

ja sam jednom zvao čovjeka koji je prodavao 3 sječke od zmaja 142 i on mi je rekao da sa njima nije imao ni najmanjih problema,a imao ih je na svojim kombajnima.za sječku je tražio 1000e.
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Svasta ce ljudi reci, samo da prodaju. Kolega je imao original sjecku na kombajnu, pa je nakon godinu dana prodao kombajn, jer ga je cjelog razglavila. Po ravnom nekako i ide, al kad treba ici uz brdo, ucinak kombajna drasticno opada. kao i kad mu na kukuruzni heder dogradis frezu... Samo sto freza ne razbija nista, a sjecka je ipak "malo veci igrac".
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: zmaj 142

dobro znam šta je sječka,jer se to vidi i na samoj potrošnji kombajna kada je imaš uključenu.kod bratića na NH-u potršnja sa uključenom sječkom se jako povećava,a to je znak da je nije lako terati.mislim da je zmaj stavljao turbo motore na kombajne koji su predviđeni da se prodaju sa sječkom jer je obični motor vjerovatno preslab.
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Nista oni nisu stavljali...

Za mog malog prdavca postoji sjecka koja se tvornicki ugradjivala... Znam gdje iam takva za prodaju, al ja ne znam koliko bi dana kombajn izdrzao a da ne zariba...

Da je sjecka s klatecim nozevima, pa kad jedan i pukne, lako ga zamjenis, pa je rotor koliko toliko u centru. kad su fiksni nozevi, onda moras vaditi cjeli red van, radi jednog nozica. To se nikome ne da raditi jer je to krvav posao, pa ostave kako je, dok vibracije ne pocmu derat kombajn ko stari skanicl, a onda je vec (pre) kasno...
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Tvornicka ugradnja NEMA. samo S46 je isao u njih... Ljudi na svoju ruku stavljaju druge motore.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: zmaj 142

imam kod kuće neku knjigu od zmaja gdje su prikazana oba motora.moram staroga pitati u kojem mjestu blizu NG čovjek ima zmaja sa turbo motorom,a novog ga je kupio.
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Daj uslikaj tu stranicu pa postavi ovdje, ko boga te molim...

Ovo mi je prvi glas da se to ugradjivalo u 142...
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Kombajn je kupljen sa sječkom ona je original ali je namontirana kao na Faru 1300 ispod repa ima one okrugle cijevi po kojima se može spuštati kao na Farua a one su poduprte sa vinklama koje idu unakrsno u (X) sa trapa na kraj repa i još od gore sa sredine repa gdje se spaja lim repa sa te vinkle sa svake strane po jedan španer sa navjom.Tako da to izgleda jako stabilno napravljenoa u radu na prazno radi jalo tiho i mirno.Noževi na sječki su fiksni svi su čitavi i dobri a i kontra noževi (stabilni) su dobri i nefali ni jedan. A heder na kombajnu je 3,60 m. tako da mislim da je opterećenje samog kombajna tako smanjeno a pogotovo i na sječku, jer realno gledajući za Z.142 je 4,20 prevelik heder ,možda u slabom žitu a to je kodnas rijetkost, jer sam gledao kako 142 žanje milki pa stane pa opet tako jer ima previše mase za ulaz 105 i 4 slamotresa. Mislim da sa 3,60m. mora ići lakše i bolje.
 
B

Bobo

Guest
Re: zmaj 142

Ne moras mi objasnjavati nista, znam kako izgleda zmaj sjecka.



Nego, daj mi slike tog kombajna da vidimo kako izgleda.
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Ova sječka ne izgleda loše ali kod mene je sasvim drugačije no sječka kao sječka ali nestoji isto i pogon je sa druge strane. Moram slikati kombajn paću ti poslati slike.
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

Dali neko zna kako je moguće riješit kočnjce na Zmaju 142 a da valjaju, koliko sam ih god vidjeo ni jedan nema kočnice a i kad se naprave malo rade i opet nevaljaju, dali postoji trajno riješenje?
 
F

farmerLuka

Guest
Re: zmaj 142

Uh ovo je jos odlican zmaj takav bi zamene bio taman sad sam se vratio iz švicarske išo sam gledat neke manje DF kombajne i sad sam se dvoumim dali kupit ZMAJ 142 ili DF-a iz švicarske.
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

mislim da je bolje Z. 142 kupit ako nemaš puno posla a i zmaj će isti taj posao napravit kao i mali DF.možda i više ali kvalitetnije sigurno!. i sigurno je dosta jeftiniji...
 
F

farmerLuka

Guest
Re: zmaj 142

Nemam puno posla za kombaj oko 40-50h za vrsit sto bi bilo najvise kukuruza po meni to za jedan Z 142 nije nista ali DF je ipak DF bio on mali ili veliki on ide ko blesav.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: zmaj 142

pa bas i nije malo 40-50ha a pošto je većina kukuruz a Zmaj nema bas adapter s orginal frezom tak da možda bolje DF ili nesto treće

50ha x 700kn/ha =skoro pola solidnog kombajna godišnje
u mom slučaju 20ha x 700kn/ha (ali površine iz god.u god. povećavam) ,možda na prvi dojam neisplativo ali....
 
F

farmerLuka

Guest
Re: zmaj 142

E da ja za jednu godinu što platim vrsenje pola solidnog kombaja jos nisam odlucio da uzmem dobar Z 142 ili DF 980 ili DF 1080.za ove male DF-ove neznam kakvi su kako su se pokazali na forumu niko nezna nist o njima meni se dosta svidjaju par komada sam nasao u švicarskoj i nisu skupi i jako su ocuvani
 
B

bigx

Guest
Re: zmaj 142

hej ica 28 vidim tražiš sječku, a ja imam sječku za prodat, kupio sam ju zajedno sa konbajom ali mi netreba jer ostavljam svu slamu a usluge neradim tako da je za prodaju ,u dobrom je stanju pa ako te zanima javi se pozz. Bigx
 

Najnoviji postovi

Na vrh