• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

B

Bobo

Guest
Onda nije do direktora, vec do covjeka kojem se ocito svidjalo raditi u zmaju...

Da se ne shvati krivo, ZMAJ kombajni su dobri, ali daleko od toga da mogu ici raditi ne neke velike kombinate, jer sad je konkurencija puno puno veca, i zmaja je vrijeme pregazilo. Rokovi su sve kraci, a zmaj se s njima ne moze nositi. bar mislim da ne moze.

Nema zmaj kapaciteta tolikog... prije je bio superioran, no sad se to razvodnilo...
 
Z

zrine892

Guest
upravu si...sto ce tiče posla i svega toga...cak i ja razmisljam da kupim nekog veceg....da zavrsim sto prije i da sam miran...ali kad pogledam koliko zmaj vrijedi i koliko bi mogao dobiti za njega....a koliko jos puno trebam dati za neki bolji...i koliko ce mi se isplatit...ali onda bi vjerovatno isao uslužno...zasto ne...?
 
B

Bobo

Guest
Naravno... Vise ces napraviti s brzim i kvalitetnijim (novijim) kombajnom nego sa zmajem... i kad kupis neki bolji kombajn, zvat ce te vise ljudi da ides usluzno...

Dokazano na bezbroj primjera da uvijek imaju prednost oni s novijim i boljim strojevima...
 
Z

zrine892

Guest
ali nekako mi je žao tog zmaja...mozda ga nebi ni prodavao...ciljam na nekog new hollanda,ili clasa...ili DF...ali kasnije poslije malo...za moje potrebe zmaj mi je dovoljan...
 
B

Bobo

Guest
Zmaj se dobro snalazi u kukuruzu...

Ovdje je jednom covjeku takodjer bilo zao zmaja, pa je ga ostavio i sad samo u kukuruze s njime ide.. .DF tuce sve ostalo.
 
Z

zrine892

Guest
ma vraga...zmaj je jako sporan u kukuruzu...na dan ako mozes skinuti 7-9 jutara to je za pogladiti se po bradi....
 
B

Bobo

Guest
Koliko vidim da ide u suncokret, posto su na hederu povisice...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
nisam još vidio da ljudi sa kukuruznim hederom idu vršit suncokrete :scratch
 
B

Bobo

Guest
Vrlo vrlo cesta pojava...

Ja nisam neki kombajner, ali to znam da dosta ljudi u suncokret ide sa kukuruznim hederom, samo naprave povisice ili od drveta ili nekog lima da glave ne grcaju preko hedera... Koliko cujem da su gubitci neznatni ovakvim nacinom vrsidbe...


Cekaj da Zrine dodje na forum i da vam objasni neke stvari ;)
 
J

jokapz

Guest
Zrine na zmaju 142 promjeniš onaj lančanik što tera adapter onaj prvi ispod kabine staviš ga većeg da tera brže adapter i zmaj ide pravo dobro u kukuruzima.... Moj je kum to napravio i sad ide pravo dobro.....
 
B

Bobo

Guest
Zmaj 142 kroz kukuruze mora ici u 2. brzini, ako nije vlazno i njiva grbava... Brze ne treba ;)

Gdje su stvarno, ali STVARNO gusti kukuruzi, 1. brzina i pun varijator...



Tako mi bar kazu lokalni kombajneri koji su zmaja diplomirali ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zmaj 142
sunflower edition

DSC02164.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
evo samo da vam kaže, kod mene je soja krenila več a i jedan čovjek je kuruze ovržio, on ima neku ranu sortu, kod njega uvijek idemo u pečenjake :lol: :lol: :lol:
 
Z

zrine892

Guest
POLJODJELAC to komšo ide suncokreta vršit...;)

JOKAPZda...znam na kojeg mislis lancanika ali to je nemogoće...


BOBObaš me stvarno to zanima kako oni mogu tako brzo terati u kukuruz...da to stvarno mogu kako ti kazes ja nikada necu prodavati Zmaja...kao prvo u kukuruzu neznam koliko da je dobar kukuruz on ima jako puno mase...drugo..trebao bi onaj pogonska osovina što ide na uvlačnom grlu biti deblja jer ona puno otprecerena sa adapterom...treće....zmaj ima malu propusnu moć a pogotovo da ide s tom velikom brzinom kako ti kazes...a cetvrto je..da zmaj ima preslab motor za takvo sta...ono sto si rekao...ja bi stvarno volio vidjeti te "diplomirane inžinjere za zmaja" kako oni to teraju...to je jako nemoguće...jer barem kod nas i čak prva brzina bude malo brza...


a što se tiče vršenje suncokreta sa kukuruznim adapterom...u svakom redu na jedan lanac navarimo noževe od kose sa zubcima i tako teramo u kukuruz...malo napravimo povišenje da suncokret ne pada preko i to je to...tako barem svi mi u selo radimo...ako ima puno trave ili nešto slicno onda to rakete progutaju ;) :blackeye ...kada se suncokret završi onda se vrača natrag onaj lanac i to je to...čas posla...povišenje ne skidamo..
 
P

Poljodjelac

Guest
To sam i ja mislio, ali sam i vidio da neki prosijecaju za berače pa reko možda i tvoj komša.
 
Z

zrine892

Guest
Poljodjelac kaže:
To sam i ja mislio, ali sam i vidio da neki prosijecaju za berače pa reko možda i tvoj komša.

on to nikada ne radi..;) on sve ruša što se snadje ispred njega... :blackeye
 
J

jokapz

Guest
.znam na kojeg mislis lancanika ali to je nemogoće...

moguče je kad je moj kum to napravio to sam i vidio kod njega.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh