• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZMAJ 142

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
bole.....meni žao onog univerzala iz tvog sela, malo dalje od tebe.......otišao jako jeftino, sa žitnim i kukuruznim hederom......

nisam znao da je prodan :weedman::weedman: al mislim da ga je kupio komšija par kuća dalje, barem je tako pričo da bi ga on uzeo a sad neznam el je ili nije nisam u toku šta se dešava u selu, taj kombaj nije pino radio uvjek je bio pod šupom jbg jednino što ima puno godina :finga:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najvjerojatnije da je otišao u miholjac......a nisu bitne godine, bitno je stanje.....samo je varena remenica od bitera i na kukuruznom hederu je varena remenica, ako se dobro sječam......a komšija je pričao da bi uzeo, jer je on valjda radio zadnji s njim......i da je valjda ovu godinu radio bez kvara......
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Imam problem, vise-manje, na mom Zmaju 141 sa "frflanjem", (neravnomjeran zvuk pod punim gasom u radu) ako me razumijete, da li je ko to imao, vjerovatno jeste posto im je to boljka, i da li je iko to rijesio i kako?
 
B

brki

Guest
zmaj 142

Zanima me od koga su oni kopirali kombajne ili pravili lincencu???primjer Imt-e lincenca Massey Ferguson... i tako...zanima me o tim kombajnima...za bilo kojeg zmaja i moguće slike... :shock: :shock: :shock: :scratch :scratch :scratch

zrine,zmaj kombajni su dobili licencu 1955 godine od massey fergusona.to su bili kombajni sa sortir cilindrom-vrećari
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Imam problem, vise-manje, na mom Zmaju 141 sa "frflanjem", (neravnomjeran zvuk pod punim gasom u radu) ako me razumijete, da li je ko to imao, vjerovatno jeste posto im je to boljka, i da li je iko to rijesio i kako?

Što se toga tiče mislim da jedino i isključivo može biti problem gorivo, ili voda u gorivu ili da negdje vuče zrak u sistem ili Bosch pumpa, mi smo ove godine mjenjali rotor na pumpi, na dva cilindra je bacao samo pjenu kada se zagrije pa nije bilo druge nego nositi pumpu na reparaciju! Platili smo popravak pumpe 1200 kn i za sada radi dobro iako je ove godine pokosio samo 3 jutra! :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh