• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Riješi se putem suda za ~1000kn
Da samo pre sporo ide. Ali budući da kombajn ionako veći dio godine stoji, onda se to dadne u postupak pa kad bude gotovo.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
U subotu smo palili Zmaja, kresnuo je odmah, nakon godine dana stajanja. Mašina mu super radi, pokazao mi je i ostalo, sve radi i Zmajček je kupljen. Budemo ga pelali k meni pa stavim još malo boljih slikica ako kog zanima. Obećal mi je da bu ga opral sa miniwashom pa bu malo ljepši onda. Uglavnom, kupovima riješena, hvala svima na savjetima
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Slike iz transporta, imali koliko km udaljenosti, da sam bliže ja bih ti bio besplatni vozač, dobro ne baš besplatni morao bi biti sok kad dođemo na cilj
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
U subotu smo palili Zmaja, kresnuo je odmah, nakon godine dana stajanja. Mašina mu super radi, pokazao mi je i ostalo, sve radi i Zmajček je kupljen. Budemo ga pelali k meni pa stavim još malo boljih slikica ako kog zanima. Obećal mi je da bu ga opral sa miniwashom pa bu malo ljepši onda. Uglavnom, kupovima riješena, hvala svima na savjetima
Hoće li taj zmajo vidjet tvojega dvorišta, ove godine, ako je stalo do vozača, ja dolazim jedan dan i idemo gas.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
prinova kod mene :)

ima nekih sitnica za srediti, ali generalno uredan kombajn

ono ste me za pocetak zanima je ac pumpa.. prijasnji gazda je rekao da je mijenjao ac pumpu, ali da kada kombajn stoji par dana da treba prvo na pumpici napumpati gorivo pa tek onda paliti.ima ki neko drugo rjesenje ili je to jednostavno tako? radi se o motoru s46

i drugo pitanje, ima li taj motor ugradjeni grijac za paljenje?
 

Prilozi

  • IMG_20211124_101324.jpg
    IMG_20211124_101324.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20211124_101855.jpg
    IMG_20211124_101855.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 41

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Čestitam. Može biti da je problem u rezervaru. Meni na fahru isto zafrkava. Ali za njega barem znam da je rezervar u banani.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Grijač mislim da ima na usisnoj grani, a nepovratni ventil možeš ugraditi između ac pumpe i rezervara.
Čestitke na prinovi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Je, grijač je na usisnoj grani, a nepovratna možeš staviti i dva da mu nebi tlak pal preko povrata. Malo mu je nisko rezervar pa hoče vračati gorivo
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
S-46 motor ima rotacionu pumpu i muka ju je odzračiti ako nestane goriva ,mi smo to riješili da smo ubacili anlaser 24v i sklopku 12/24 i više ga nemalo nije trebalo ni odzračivati,palio je kao mina.

To bi dobro došlo i u hladnom startu bez grijača.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
Čestitam. Može biti da je problem u rezervaru. Meni na fahru isto zafrkava. Ali za njega barem znam da je rezervar u banani.
kako mislis problem u rezervaru?

S-46 motor ima rotacionu pumpu i muka ju je odzračiti ako nestane goriva ,mi smo to riješili da smo ubacili anlaser 24v i sklopku 12/24 i više ga nemalo nije trebalo ni odzračivati,palio je kao mina.
moze malo pojasnjenje oko toga postupka?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Meni je na fahru kad sam ga dovezao rezervar oko polovice bio šupalj. Skupi se smeća i vode između rezervara i kombajna pa tu trune ako ga ne čistiš. Kad sam skinuo rezervar skužio sam da je pregrada u rezervaru otpala, strunula, i najvjerovatnije ona cjevčica šta ide na dno rezervara ima rupe po sebi i zato vuče zrak. Sad ili ću tražiti bolji rezervar ili ću ovog rezati da vidim jel se može šta popraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Zakaj ne napraviš novu rupu s novom cjevčicom ili jednostavno napojiš ac pumpu odozdo.
Naravno, ako rezervar nije trul tolko da pušta naftu van.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moraš imati 2 akumulatora,mogu i 100ah,i ugradnjom bap sklopke 12/24v palenje vršiš s 24 v a ostali potrošači ostaju na 12v.U tom slučaju možeš akumulatore spustiti na dohvat ruke jer mogu ići duži kablovi jer na 24v pad napona je zanemariv.Kad smo to napravili preporodili smo se i za hladno palenje a i za odzračivanje u slučaju štopanja goriva.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Zakaj ne napraviš novu rupu s novom cjevčicom ili jednostavno napojiš ac pumpu odozdo.
Naravno, ako rezervar nije trul tolko da pušta naftu van.
Moram ga izrezati jer ona pregrada je otpala i lupa po rezervaru. Sad ne pušta kad sam zavario rupe ali moram to napraviti da bude kako treba. Ako se ikako bude dalo.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Naj veći problem su uski mostovi, vanjska širina prednjih guma je preko tri metra.
 
Na vrh