• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
E ljudi danas sam isao da zenjem zmajom i javio mi se problem,a to je da izbacuje klas pozadi.Znaci ili ocisti klas ili ga izbaci pozadi celog.Sad mi recite sta bi trebalo da se nasteluje??Nemam merac obrtaja bubnja pa ne znam da li treba da se poveca broj obrtaja ili da se smanji,ili je nesta drugo u pitanju.Pomagajte ako znate.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
kolega bilo mi je zadovoljstvo pomoc ako ikako mogu pa makar porukom nadam se da ce te dugo sluzit i samo polako ne trpi pn zivcane kombajnere
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
klas i treba da izbacuje cjeli ali bez zrna ..

probaj steci korpu i vidi kod nekog u kojem polozaju treba biti remen na varijatorskoj remenici za oko 1000 okretaja

ja kod mene samo pogledam remen i znam otprilike po polozaju koliko je to obrtaja.....
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Problem i jeste sto izbacuje sa zrnom.Korpa me muci,jer sam je skidao celu da bi je razradio,vadio sam sve osovine i ostala cuda.I sad me strah da je nisam lepo vratio kako treba.Da li je moguce da ne valjaju sine bubnja,da su se mozda istrosile??
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Evo jos koja slicica Zmaja.Za sad sam uradio oko 5 hektara sa njim i potpuno sam zadovoljan kako radi.


 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki Bobo ga drzi u rukavu, uopce nisam niti posumnjao.
E kad smo vec kod kombajna moram reci da sam juce bio kod jednog prijatelja da vidim prinovu. Nije njegova tema ali moram reci, dakle Deutz-fahr 4065HTS, '96. godina dovezen iz Italije. Stanje po meni jako dobro a mudraci koji mu nadju manu ili prigovor to ce napravit samo iz ljubomore. Stroj je za 10. Naravno da zelim i ocekujem takvoga i u svom dvoristu!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Decki Bobo ga drzi u rukavu, uopce nisam niti posumnjao.
E kad smo vec kod kombajna moram reci da sam juce bio kod jednog prijatelja da vidim prinovu. Nije njegova tema ali moram reci, dakle Deutz-fahr 4065HTS, '96. godina dovezen iz Italije. Stanje po meni jako dobro a mudraci koji mu nadju manu ili prigovor to ce napravit samo iz ljubomore. Stroj je za 10. Naravno da zelim i ocekujem takvoga i u svom dvoristu!!!


DF se nemože uspoređivati sa zmajem, kod mene su najčešći modeli 1610 ili 1322......

a da imam zmaja 133, bio bi jako jako zadovoljan.......djelovi jeftini i velika dostupnost istih.......
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
zmaj 142

pozdrav svima
posto nemogu da nadjem temu rjesio sam da je ja otvorim
znal ko gdje ima adapter za kukuruz 4 reda
u dobrom stanju
i kako su se pokazali sa sjeckom
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519


evo koliko je zmaj bio napredan,napravili TS al su vidili da lomi kukuruz pa ga izbacili :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ma sto su izbacili?!?

151, 170, 171,190, 191, 192 te sva njihova braca imaju separatore koji rade dobar posao...

MISLIM cak da i 160, 161 imaju separatore, no nisam bas 100% siguran. A to sto lome kukuruz je problem sto ljudi ne citaju upute od kombajna i ne znaju postelati kombajn...

Sjetim se preklanjske price jednog novog JD kombajna u HR kojeg su strucnjaci iz njemacke dolazili stelati ali on je i dalje SROTAO kukuruze i na kraju nikome nista... Toliko o tome.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Malo sam ironicno rekao o lomljenju kukuruza,posto sam i ja misljenja da je problem u stimanju kombajna ,a ne samoj konstrukciji...ovo da i danas imaju stvarno nisam znao
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
naravno da većina kombajna lomi zrnje...pa nemaju svi kukuruzi jednaku vlagu,a ići za svaku parcelu dole preštelavat obrtaje mislim da nema smisla jer se to isto zrnje ionak melje u brašno pa lom po meni uopće ne smeta...barem meni...;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo nekaj novoga i od mene, kupili kombajn Zmaj 142 , 82.god , max sačuvan , uvjek garažiran , žitna adaptacija, ima svu kukuruznu adaptaciju osim adaptera , znači kuk. adapter budem moral kupit, i ako tko zna za kakav nek kaže ...kombjan budem dopelal doma poslije sjetve kukuruza



DSC04203.jpg

DSC04202.jpg

DSC04201-1.jpg

DSC04200-1.jpg

DSC04199-1.jpg

DSC04198-1.jpg

DSC04196-1.jpg

DSC04195.jpg

DSC04205.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bilo je i vrijeme da se pohvalis :icon_wink:
suska se suska a nikako da guknes sta i kako..
cestitam na prinovi. bivsi gazda ga je dobro cuvao. nema bas puno primjeraka u takvom stanju. pretpostavljam da je to prva boja na njemu?
sretno i neka bude sto vise posla za njega, a sto manje kvarova :icon_thumright:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Matija čestitke na Zmajčini,:(handshake)::(handshake):,nek služi sa što manje popravaka:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh