• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zrine892

Z

zrine892

Guest
POZZZ...
Nalazim se u Podravski Podgajcima nedaleko od Donjeg Miholjca a daleko do Osijeka...barem oko 45 km...Idem u srednju skolu u Donji Miholjac za Mehanicara Polj Mehanizacije...naravno maturant sam...bavim se sa zemljom...nemam stoke...radim oko 60 ha..U planu mi je proširiti imanje i raditi kao covjek...ostao sam raditi na zemlju jer sam to od oca naslijedio...
Moje vozilo koje posjedujem i strojeve:
Belarus 892...2003g
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
rx-100 1988 god
Obrisan neispravan link.
deutz-4506 a malo je zrel za generalku...a iči će čim bude se para imalo..
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

od strojeva imam

kombajn zmaj 142 85god
dvije prikolice od 7 tona
jednu od 8 tona
sijacicu za žito Imt
plug vogel not 950
plug olt 3 brazde 16"
sjetvospremaca 4,60 raul combi
prsaklica agromehanika kranj
kultivatora OLT
rotodrljacu 3,00 m pegorago

rasipaca amazone 603 ZF
ovo imamo zajednicko
tarupa
sjecicu za repu
kultivatora za repu

u planu mi je za kupiti novu rotodrljacu,traktor i novu tanjuraču..ali samo u planu...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Zar nije lijepo znati da i ovako mladi ljudi vide budućnost u poljoprivredi?
Zrine,svaka čast!
Ako niste znali,Zrine sve to radi uz pomoć djeda,zato mu ja skidam kapu...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
eo ga još jedan kojeg je bobo natjero,,, ;)
samo tako,,i dalje..svaka čast
 
Z

zrine892

Guest
abrkili kaže:
Zar nije lijepo znati da i ovako mladi ljudi vide budućnost u poljoprivredi?
Zrine,svaka čast!
Ako niste znali,Zrine sve to radi uz pomoć djeda,zato mu ja skidam kapu...

na zalost nije uz djeda jer sam imao obiteljski problema zbog oca....nego uz mame... :oops: :oops:
 
Z

zrine892

Guest
u sad mi je lakse...tako da znate mama sve finacira i mrda po papirima dok ja trktorišem po njivama...baš uživam vozikati se u rusu...:) :)
 
R

ROKI

Guest
Vidio sam ti jučer besnu pilu i plug pred kućom u Podravski Podgajaca. ;)
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
Vidio sam ti jučer besnu pilu i plug pred kućom u Podravski Podgajaca. ;)

sta nisi stao?! jojoj...kad si prolazio i u koliko sati?
 
R

ROKI

Guest
A negdi oko 9 sati, možda malo ranije. Htio sam stat na povratku, al vidim nema traktora na ulici pa reko sigurno si ošo orat.
 
Z

zrine892

Guest
hehe...jucer sam sijao zito uz cestu...pa nas je kisa uhvatila,pa smo doma osli i ponovno se vratili za nekih pola sata...jedva na muke posijali 5 jutara...bit ce slika čim stigne kabal za mob...da vidite sto bijesna pila radi :) ;)
 
Z

zrine892

Guest
takva je zemlja kod mene...srednja zemlja...a ima ih svakakvih...eto vidis bobo kako moj tarup radi..to je potarupano kukuruzište...
 
B

Bobo

Guest
Moj bolje samelje kukuruzovinu... Bas sam jucer kod bake u basci tarupirao nekih 10 redova uspravnog kukuruza i ne pozna se gdje su bile stabljike. Ako mene pitas, ovo je dosta visoko a i vidim na jednoj slici da je ostalo dosta dugackih komada...
 
Z

zrine892

Guest
ali pazi nozevi su tupi ko turpija....taj tarup sve tarupo....i slamu i suncokreta...
 
B

Bobo

Guest
Pa skini ih i naostri ih, pobogu... Tarupiranje tupim nozevima nije tarupiranje ;)
 
Z

zrine892

Guest
potrošeni...ti se ne oštre...hehehe i jedna i druga strana...:) :)...ali bitno je da dobro zaore plug i da ne viri... :mrgreen: :mrgreen:
 
Na vrh