• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zrine892

Z

zrine892

Guest
KRESO:eek:ro sam 30 cm...i ja sam sa vogleom najviše 40...skoro do grede za repu...ali s ti da sam orao sa dvije brazde :( :(

ZETOR 6340:hvala,covjek ima iskustva :) ;)
 
Z

zrine892

Guest
ide dosta ddlicno...ma igra s tim plugom...stavio sam ga na 14"....iznenadio sam se kako je taj plug lagan za vući....da je barem malko viši...da mi je onaj vogel 1020 ili 1050...to bi bilo super...a sad opet neznam dali bi rus mogao vuči?
 
K

KRESO

Guest
Jel si sa RX-om orao sa tim plugom kako se on ponaša :?: ja imam 950 l vogela dosta sam zadovoljan sa njim jedino sam morao kupiti jednu dasku pukla mi je lani ali u 9 god to je sve!
 
Z

zrine892

Guest
Traktori

U daljini čuju se kao gromovi
Svakom njivom prolaze kao volovi
Odlaze na dalek put tko to može znati
Samo neki stočar ljut što ih šibom prati.

Traktori, traktori, traktori,
Traktori, traktori, traktori.

Odlaze na dalek put tko to može znati
Samo neki stočar ljut što ih šibom prati.

Traktori, traktori, traktori,
Traktori, traktori, traktori.

We're living together, my traktor i ja
Da oremo njivu od sedam do dva
Ja znojan na njemu, jašem ko sol,
I molim Boga da ne rikne motor.

Moj jedini traktor,
Moj ljubljeni traktor

Danas sam tužan jer ukr'o ga smrad
Moj jedini traktor, ne vozim ga sad
Al' mogu da kupim još što, al' nije to to
Jer jedan je traktor, zapamti to.

Moj jedini traktor,
Moj ljubljeni traktor.

Vatrogasci

Site Meter
 
B

Bobo

Guest
Sinoc sam nesto pricao sa zrinom na ICQ i samo me zanima koliko ti Kreso radis zemlje? Tocnije koliko puta godisnje ores?

Pricali smo o Vogelima i daskama te koliko izdrze ;)

I jos me zanima koja je cijena daske za Vogela, ako si kupovao original dasku?
 
Z

zrine892

Guest
KRESO kaže:
Jel si sa RX-om orao sa tim plugom kako se on ponaša :?: ja imam 950 l vogela dosta sam zadovoljan sa njim jedino sam morao kupiti jednu dasku pukla mi je lani ali u 9 god to je sve!
dosta odlicno...imamo olt-ovog trobraznog....ma on je težak plug spram vogela...ali mogu ti reči da bolje puno puno bolje vuče od olt-ovog...na rx sam orao prvom direktno ili trećom radnom....sa pola gasa na 1500-1600 okretaja i samo pjeva...
 
K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
Sinoc sam nesto pricao sa zrinom na ICQ i samo me zanima koliko ti Kreso radis zemlje? Tocnije koliko puta godisnje ores?

Pricali smo o Vogelima i daskama te koliko izdrze ;)

I jos me zanima koja je cijena daske za Vogela, ako si kupovao original dasku?

Dok sam sijao repu sam orao 3 puta... ma ovako u 9 godina otkad sam kupio novog vogela onda je koštao 2000eura, ja sam poorao oko 600-650 jutara ...lani mi je pukla daska ali mislim da je to bilo mojom krivicom! promjenio sam 3 kopleta špiceva i ležaj na crtalu
daska je koštala original nedje oko 1200kn tata se baš ne sječa točno!
 
B

Bobo

Guest
Pitam zato jer sam naletio na neki proracun gdje kazu da bi daska na plugu trebala poorati 500 hektara i da se onda treba mijenjati.

Zrine radi 60 hektara zemlje i ima trobrazni plug. ore dvaput godisnje, sto ce reci 120 hektara. 120 podijelimo na 3 brazde i dobijemo da mu svaka daska poore 40 hektara godisnje...

Tako da je miran nako duze vrijeme, a kad mi je rekao cijenu novog pluga, aj pao na guzicu. Super plugovi, a jeftini...

Hvala na informacijama
 
K

KRESO

Guest
zrine892 kaže:
koliko zemlje radis?daska nije skupa...
od ove godine nekih 80 ha, dosada sam radio negdje 35 -45 ha kako koje godine :!:
zrine892 kaže:
eto vidis i KREŠO je platio 2000 eura pluga...
to je bilo 98 god ali je moj 2brazde
 
B

Bobo

Guest
Racunajmo 40 hektara prosjek tokom 9 godina i da si orao svaku njivu 2 puta godisnje.

Dakle, orao si godisnje 80 hektara sto znaci da je svaka daska prebacila 40 preko sebe, 40 hektara puta 9 godina je 360 hektara po dasci. Dakle do sada si poorao prosjecnih 720 hektara ;)

Po onim proracunima ti je trebala drzati jos bar 3 godine da si orao tih "prosjecnih" 40 hektara. Tocnije 1000 ukupno poorahih hektara zemlje ili 12.5 godina.

Tamo je takodjer pisalo da u nekom prosjeku daska za svog radnog vijeka promijeni 3 lemesa...

Pa kaze, 500 hektara podijelimo na 3 i dobijemo da jedan lemes mora izdrzati 165 hektara oranja. ako idemo na tvoje dvije brazde, to bi ispalo da se radi o 330 sveukupno pooranih hektara...

Prema proracunima trebas imati na plugu prve daske i taman staviti trece lemese na plug...


Cini se da su ti proracuni tocni ;)

Nadam se da nisam nigdje promasio u proracunima ;)
 
K

KRESO

Guest
Sorry sad si me podsjetio da u pravu si sad su mi gore treći lemeši tako da ta tvoja studija je dosta točna
Svaka čast!! ;)
 
B

Bobo

Guest
Nije moja studija, ali negdje sam na to naletio ali se ne mogu sjetiti gdje...

Sad kad bih ti izbacio svoje podatke, pao bi na guzicu ;) Koliko ja znam da smo imali 5-6 pari lemesa i da je svaki par najmanje jednom bio kod kovaca. Sad sam naletio na neke samoostrece za 100 Kn/komad i nekako me u trgovini nagovore da uzmem i da necu pozaliti. Odlicni lemesi.

Daske su mi jos uvijek original IMT, ali Su cela pojacavana komadima flaha, jer su se potrosila, a daske su iz jednog komada, tako da cela ne mogu mijenjati...

uglavnom, svi lemesi su bili s kojekakvih buvljih pijaca i nekih kovaca koji su ih pravili kod kuce. Mene se nije pitalo za nista, jer sam bio dijete i pravi lemesi su bili preskupi.

Pogledaj samo na temi oranje, pa ces vidjeti koliki su ovi veliki, a na njima se ne pozna niti da su orali... ja sam za sada njima prezadovoljan.

Zrine ce nas ubiti, zasrali smo mu temu ;)
 
Z

zrine892

Guest
ma necu.....samo vi pircajte...barem sam najači u svojoj temi "o nama"...hehehe...
 
K

KRESO

Guest
Ja ti kupujem original potrošni materijal i ostalu opremu za plug iskuplje je ali sam zadovoljan!
što se tiće samooštrečih lemeša isto kupujem vogelove i dosta su dobri! :roll:
 
Z

zrine892

Guest
mislim da ce rus na poprav kad završi sezona...preko zime...al bit ce posla...e jel zna koliko se kreće altenatora...polovne?barem 70-80 A...
 
R

Rajtek

Guest
zrine892 kaže:
mislim da ce rus na poprav kad završi sezona...preko zime...al bit ce posla...e jel zna koliko se kreće altenatora...polovne?barem 70-80 A...
Zaš moraš mjenjat. Kaj se dešava???
 

Najnoviji postovi

Na vrh