• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Zupčanici IMT 533/9

B

bosniahos

Guest
Ni se lipo smijat tuđoj muci i šteti,a baš san mislil uspit če.Meni je uvik bila ideja da nasvoj fendt stavim 5-u brzinu ali to je bila samo ideja i želja.I jučer vidi vraga kum mi javi svrati prodaje neki u njegovom kraju isti i vidi vraga brz ka metak a isti ka moj na vijak.Htil biga vidit i isprobat,moždak bi gazda da da pogledam ispod kučišta šaltunga kakav raspored ima zupčanika pa da isam kupim negdije to što nedostaje meni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Projekt gotov, pacijent preminuo.... imam problem..... sada imam tri brzine naprijed i tri nazad..

Kad si več toliko (naravno ako jesi) radio na getribi možda se da nešto iskemijati oko zupčanika za rikverc :icon_super:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nisam slikao, jer se neželim podsječati na to zlo....


kupio novu lamelu danas, spojku pogona i našao polovnu radilicu.... eh opet problem, nisu sva tri koljena na radilici jednako poderana pa da stavim odmah ležajeve sa specijalom nego radilica mora na obradu.... tako da imam sada vremena kemijati sa zupčanicima....


nego dobio sam dosta upita odakle su oni zupčanici što sma stavio slike u temu... pa molim muhaničara, lisnika, puknutog, željkakz, oficira ( pozdrav Oficir! ) ili nekog drugog tko poznaje imt 533 da potvrdi da su to zaista zupčanici od 533... Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja se stvarno više ne sječam kak zupčanici od IMT-ea izgledaju, to ne ode skoro nikad.
Oficir je nedavno dvaput raskapal, ili imal prilike videti raskopano, 533 pa nek potvrdi on.

A da na radilicu namečeš ležajeve različitih specijala?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ma nebum, sad radilica bu kaj nova.... ležajevi novi, valjda nebu prepišal ulje do idučeg otvaranja motora za generalku...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ja nis raskapal majstor je
Neznam kak izgledaju zupcanici nisam nikad videl zupcanike od imt-a.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
A vidiš vidiš...a jel bi mi boca od zraka na traktoru dobila svrhu kad bi mi se kompresor vrtio u kontra smjeru? Ali gdje da nađem sat od pritiska ulja koji pokazuje vakum... hmmmm
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kompresor bi radio a vakumetar imaš na muzilici ili na cisrerni imaš oba pokazivanja a zupčanici liče na IMT eove možda da izbaciš sve zupčanike i pripašeš od Tomice ili Vladimirca mislim da bi opet Oficir bio kompetetniji za takav posao :icon_kidra:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
pa kad si već sve raskopo i raskapaš opet, mogo si mu ugradit i brzi kardan onda, jedan zupčanik više manje, ak su stala ova 2, stane i 3. još
 
B

bosniahos

Guest
Daj me prosvitli,kako ugradit ti brzi kardan,od ćeg se stavlja zupčanik i koliko ima okretaja više no ovi sad štoje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
stavlja se jedna osovina koja ide skroz naskroz koja goni hidrauličku pumpu i da se pumpa odvaja od pogona.. tako da mjenjačem štima brzinu kardana, ko kod velikog ursusa recimo..
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
E ali taj sistem ima jednu manu..... hidraulička pumpa se brzo vrti pa s emože dogoditi što je puknuti maloprije napisao da pukne poklopac hidraulike, ulje se prebrzo grije pa hidraulika poskakuje, ako se to radi treba smanjiti pritisak na pumpi na cca 80-90 bara jer hoče puknuti cijev koja dovodi ulje u cilindar..itd itd...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako se to tak izvede onda je potrebno još jednu vodenu pumpu ugraditi da cirkulira vodu kroz mjenjač i održava zadanu temp. ulja
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
a jel bi ti to rješio samo cirkulacijom ili bi to nekako preko hladnjaka rješio?.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a zašto sad kad moraš radit motor ne staviš kakvu ovakvu makinu i imati ćeš brzine i preveć

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=uZYh7Rov8NM[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
2.3 Nm na kilu mase klipnjače
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh