• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Zupčanici IMT 533/9

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ali nisi odgovorio u čemu je kvaka s atim 3,14? zašto baš sa tim brojem.... jel to ovisi o tipu gume, colaži ili?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
3,14, je broj koji pokazuje odnos obima i precnika kruga, kad podijelis obim sa precnikom doijes taj broj za svaki krug. nekad davno neko je se toga sjetuioi proslavio se time
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ali čemu da se hebem sa gumama kada ionako zupčanike neke kemijam..... neradim to da bi jurio 60 po asfaltu.....meni treba za berač i oranje.... neznam ni sam...

ZJ, nebi valjalo, ovo je 533, kompresor mu shebe lanac, a ionako je i lanac i zupčanici pri kraju, več mi je lanac počeo derati kučište razvoda, pa sam španer napeo da uhvati zubič više...od viška glava ne boli.... pa se bojim da mi kompresor i centralni sistem pumpanja guma ne shebe razvod, a sada polugeneralku napravio....
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
pa zašto onda ne preradiš berač bilo bi ti puno jeftinije i jednostavnije:icon_scratch:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
uglavnom to sa mjenjacem sto radis mi se cini velik poduhvat, a koliko ce se isplatit , za tu malu nijansu u brzini, ubaci ga u 3 sporu i radi, pa nije ni to svaki dan, ne vidim da ces puno vise posla uraditi sa nekom brzinom koja je veca od 3 spore a manja od 1 brze, kako god puno srece zelim,
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kupio sam tornado 35 i puno usluge radim..... kako mi je ovaj trenutno na remi, radim sa drugim 533 i nije to to, fali mu malo....
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
USPIO SAM!!!!

....ali ne u potpunosti.... u brzohodnim brzinama ga nemogu prešaltati iz četvrte brze u petu, trebalo bi nešto sinhronizirati, ali to mi netreba jer fergi ide solidno i u četvrtoj što se vidi i na slici....ali kao tko ima kakvu ideju kako sinhronizirati petu brzu neka predloži, zahvalan do neba budem
do graničnika brzinomjer ide u četvrtoj i još ima gasa..... ako uspijem petu srediti budem morao rješavati luft na prednjem kraju, tj u kučištu volana jer trese volan pri ovim brzinama....
 

Prilozi

  • DSC02613.jpg
    DSC02613.jpg
    27 KB · Pregleda: 88

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
U ovom slučaju slika ništa ne govori.
Očeš sliku gde ide preko graničnika?

Daj video od prve do zadnje.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pamtim ja pamtim........ dobil buš recku u crnoj knjizi za ovo ....

Bu sutra video, ni pošteno buditi susede i razhebat sve cucke u okolici...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Zato na mom 542 kazaljka nista vise ne pokazuje jer je lupala u granicnik pa ofuckala karijeru!!
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
USPIO SAM!!!!

....ali ne u potpunosti.... u brzohodnim brzinama ga nemogu prešaltati iz četvrte brze u petu, trebalo bi nešto sinhronizirati, ali to mi netreba jer fergi ide solidno i u četvrtoj što se vidi i na slici....ali kao tko ima kakvu ideju kako sinhronizirati petu brzu neka predloži, zahvalan do neba budem
do graničnika brzinomjer ide u četvrtoj i još ima gasa..... ako uspijem petu srediti budem morao rješavati luft na prednjem kraju, tj u kučištu volana jer trese volan pri ovim brzinama....

kakav brzinomjer pa nije ti to kilometar sat da pokazuje koliko ideš km/h :icon_axe:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa pokazuje koliko idem na sat.... pogledaj malo bolje.... to je višefunkcionalni sat...... brzina, broj okreteja motora, remenice, karadanskog....
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zvuk je dosta loš ali se razaznaje svih pet brzina..... mnogi misle da je ovo samo jedna velika zafrkancija no grdo su se zeznuli...nakon mnogih problema ipak radi.....

uskoro ide pod plug..... i to danima, pa mu to bude vatreno krštenje a ujedno i proba...

http://videobam.com/UEeSO

pred kraj što se čuje kao udarac je taj problem nesinhronizirane pete brzine i tu sam samo za potrebe nauke i foruma prešaltao..inače ne....
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Požalilo se par forumaša da nemogu otvoriti video.... pošto sam ja slab sa svom tehnologijom naprednijom od IMT-a, ja sam video stavio video na net kako mi je gospodin Google rekao..i da bi se video pokrenuo treba kliknuti na sredini ekrana gdje piše close to play

http://videobam.com/UEeSO
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Loša ti je snimka, ali baš se čuje prešaltavanje svih brzina.. svaka čast na urađenom poslu :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam odgledao 3 x , ali okolo sve neke vagine i sokovi ,nemrem se skoncentrirati na IMT
 

Najnoviji postovi

Na vrh