• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zvane

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
osim šta divljač pojela i uništila, a ebe se jednom lovcu kaj mom trseku treba 3 godine da urodi plodom... nabavljam si sačmu, i kad već nesmim srne, sčmaril bum lovce!!

a stare slike nisu izgovor za izbivanje sa foruma :vragek:

:lol:

zahtjevamo objašnjenje, ili odojka!!! pa ti biraj :lol:
 
Z

ZVANE

Guest
Samo moram napomenut da ovo nije ruku mojih djelo, nego vrijednih ruku mojih roditelja, mukom stečeno uz par godina truda, muke i znoja, analize tla, kako se kaze ono, sjekli šumu na brdu, radili terase te i tu napravili voćnjak. Bilo je i mene al i biti će me, ručno zabijanje stupaca ipak treba potpomognut, ima ih... 5x90cm, na svaku tu dužinu jedan, puta dužina reda pa si računaj koliko ih ima, te rada oko njih samih da ih se obradi, makne kora, napravi špic... al smo sve pozabijali, bilo je lamatanja macolom, e kad se sjetim, rado bi ponovio, al to ćemo drugom prilikom. A kod nas zemlja zemlja pa kamen, al više kamen :scratch nego zemlja :x

Divljač divljač stvara probleme, tako da sreća u nesreći najbolja stvar je ta da kad po noći ili rano ujutro voziš za doma sretneš se sa onima na četiri noge, predivan prizor, pa im malo i oprostimo, al ajde, bu pucalo ak nema druge hehe, 300 metara od naselja je, :) kad je lov bu bum bum... sad će me opet netko možda pogrdit... Ali opet tko će ti što priznat, nitko ništa, dok ne ogradiš parcelu žicom, staviš lokot na kapiju nema koristi po niti jednom pitanju.

E kaj sad :scratch čete me izbacit il nečete zbog starih slika :| a objašnjenje za to je da me nema doma duže vrijeme, pa onda... nema ni slika ni ičeg uh ali se nadam da bude i odojka i pive i svega, pa se budemo razračunali, mislim da bi bilo to u redu? :finga: a i ja isto kao bez, khm, u svatove... ne... pa tako ni fotoaparat sa sobom ne nosim kad se nešto radi, ima dana...
 
Z

ZVANE

Guest
A u ovaj strojček sam se zaljubio na prvi pogled, čim ju je otac doveo u kutiji doma za složit, malo mi je bila velika al kasnije i mala:





Da bi na kraju i njoj došao kraj nakon... a mogu reć koji kilometar potrošene špage, što okrugle, što kvadratne, što zvijezdaste, al uvijek se troši previše, to mora tako :mad: a sve bi lako bilo da nisi morao skidat ju s leđa svaki put kada si trebao produžit špagu, uh, svaki da put, takva glava, mož ju šmirglat, ugasi, skini s leđa, odvidaj, produži, zašarafi, upali i idemo dalje... treba NOBELOVU NAGRADU dat onom tko je izmislio automatsku glavu :partyman: pa se malo razigrala i puče:



Ova gore slika je samo finta kao cijelo je al nije :finga:
 
Z

ZVANE

Guest




E sada, kada bi se našlo dijelova, neznam ako tko ima, drži ili se može di nabavit ta savitljiva sajla što ju goni :( budemo vidjeli, a nisam niti tražio iskreno jer su već stigle bile dvije doma sa STIHL-om, jer mi je šteta da ne radi kad je dosta jaka, radi kao blesava a i automatsku glavu sam nakendrečio gore :) (nisam dobio nobela :roll:) a da ima još, kvačilo ne valja, razbila se opruga ona koja steže tarne obloge u zvonu kvačila, sad ja Vam to neznam kak se veli, tako da je i tu problem jer vrti direkt odma čim i verglaš, ne poznaje minimum i bez stresan rad na njemu :D
 
Z

ZVANE

Guest
A ova je pak sa stilom, da da, stajala kod jednog čovijeka i daj i šu, šta joj je, ne radi, radi, al se gasi...



Jedva jedvice ja nju odvukao kod sebe, malo pročačkao... Karburator preljeva, pa se usauga, pa pušta ulje dole na mjenjaču kod komande ukopčavanja kose... dobro ajde, da probamo kaj bi to bilo, stavili hipenola, pali ide, lomi bubnjiće, ide da po ravnom a ja zaoro na grbav i jako kosi teren, žaga žaga i ugasi se... neće da upali da ju guraš, presaugala se (bimo rekli ingolfala) i štaš, guraj natrag u garažu, nikad nisam više cijenio trimer no li onda :finga:

I još na jedno kolo, pa drž nedaj, ajde ti fino u gepek natrag kod vlasnika, pušta ulje, to znao i on, upalila je, radila, malo poštelovali naknadno karburator, on sav sretan... evo ti je na a ja još sretniji, odma fešta :partyman: pa nek tebi lomi bubnjiće i iskrivljuje se kao grbava baba (mada se može i pomoćno kolo montirat, al... pogubilo se negdje) a za naše terene je kao stvorena, al nedam trimer niti za jednu :D barem za sada.

 
B

BAGERISTA

Guest
O zvane.................nači si doša,,,evo sad ima tebe a mene falilo,,,,,ali sprema se ergela slika,,,,jer svaki dan dođen doma i do mraka,,,,,derem,,,tako da čemo se ovih dana pisat.............:partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
šteta za onaj PRO MAC, izgleda strašan stroj...

a ova na jednom kotaču... imaju moj susjed, iz dvije je složil jednu od najboljih djelova, i već 30 godina dere s njom po vrtu...

a ova od tvog susjeda vidim ima pol auspuha :scratch

:lol:
 
Z

ZVANE

Guest
2BAGERISTA: A san doša jenumalo tu da, ma, ni me skoro nideri pak baren da me ima tu, ali... lako lako me najdu :D e tako tako volin čut da če bit slik, a da, dela se do škurega, svi se mučimo kako moremo, niki več niki manje, ma če doj grdo grdo da če se morat svi levat.

2josix: Trimer je zakon, jak, moćan, ali i nakosio se, neznam, možda je sajla pukla i zbog nedovoljnog podmazivanja dolje na glavi redovno pa da se podmazuje sve gore skroz kroz njezin bužir, jer to je ona baš na leđa sa gibljivim tijelom il kak se več kaže, ali imala je i dosta sati rada, sada se nikako nemogu sjetit koliko je stara ali sjećam se da sam još u osnovnoj školi bio, kraj osnovne početak srednje, a još par godina pa i tri banke kod mene, pa računaš to je to :? Možda se bude našlo dijelova negdje, a ako niš drugo nešto iskemijat, ima tih trimera svakakvih, pa se možda, al možda nešto bude riješilo.
 
Z

ZVANE

Guest
E da u vezi jednokotašice, a preluda stvar, super je ona al ova je stajala dugo vremena i nije moja pa je nisam niti sređivao do kraja. Malo da fali da si uzmeš slušalice ili čepiće za uši dok radiš zbog buke, kad završiš sva ti glava nabija i šumi u ušima, nije to tako za radit.

A što se nje tiče samo odlična je za grbave terene, možeš nagnuti kosu pod kojim kutem želiš ili da sama klizi kako ona hoće bez da ju se blokira al ti onda ruke odpadnu od držanja jer pada na jednu stranu, dve brzine, brža spora naprijed i rikverc, a čak mi se čini da je bilo dodataka za nju, kao taj pomoćni kotač i drukčija kosa da bude samo na sredini a ne od sredine prema jednoj strani, al to če netko drugi znat bolje od mene.

Imali smo takvu doma kao djete se sjećam stajala je u štali pokrivena dugo vrijeme, nitko ju nije koristio, uvijek se motao oko nje, na kraju je prodali, al sam bio ljut onda :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
je da, ova sa jednim kotačem je izvrsna na lošem terenu, gdje je obrov, nagib, usko... al da ju treba držat, treba, ali kolko se sječam nije baš preteška...

a za trimer... držim fige da nađeš djelove, ako ne, ne gine ti 5000kn za novu...

ja kupio husqvarne, 235R 1.8ks, i 345R 2.7ks, nisam baš zadovoljan sa njima,
toči i kosi, ne trebaš ih hladit, pa brat i ja crknemo od košnje...
3,5h bez prekida po vinogradu... a kad kosim sam, 8 sati...
6l mješavine potrošim u jednoj košnji i ja 2, 3l :drinkers:

skup je taj sport :lol:
 
Z

ZVANE

Guest
Uh jednokotačica, tko ju nije vodio hehe nezna kak je :rolleyess:

Ja se nadam da ću nać dijelove za trimer, to cemo tamo na ljeto ili jesen, jer isto tako kako kazes nemoraš ga hladit ni išta, samo mješavine i piči dok ne potrošiš cijeli rezervoar, jedino je ta glava za špagu bila problem, jer stvarno ti tlak digne kad svaki puta moraš gasit, spuštat i produljivat...

Josix kažeš nisi zadovoljan jer ih ne trebaš hladit pa onda bude: nalij, kosi, dok ne potroši ili na nešto drugo misliš?

Super je da sport, pogotovo za one koji neznaju kako kile skinut hehe evo mogu navratit i ispalit barem jednosatni tretman ako niš drugo, otopiš kile, ojačaš ruke...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jedino je ta glava za špagu bila problem, jer stvarno ti tlak digne kad svaki puta moraš gasit, spuštat i produljivat...

pa kaj je navoj takav da ni sa jednog trimera ne paše poluautomatska glava?

Josix kažeš nisi zadovoljan jer ih ne trebaš hladit pa onda bude: nalij, kosi, dok ne potroši ili na nešto drugo misliš?

točno to me smeta, nemre se pregrijat, ta dva trimera su iz pofesionalnog programa, toči, kosi, toči kosi... i onda ti zakuhaš, dehidriraš, a trimer ti se smije :lol:

zato brat i ja čaleta uposlimo da nam toči u krigle gemišt dok mi naljevamo mješavinu u trimere, pa maznemo gem, i dalje kosit...

najbolji trimer mi je bio Jonsered od 0.9 ks, 10 godina je radio, i onda su se karike istopile i sjeb.. cilindar... to je bila strojčina, potrošiš rezervar, 15 min pauza za gem, potrošiš rezervar, 20 min pauza za gem... i tak cijeli dan, trebalo mi 10 sati za pokosit vinograd :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
2BAGERISTA: A san doša jenumalo tu da, ma, ni me skoro nideri pak baren da me ima tu, ali... lako lako me najdu :D e tako tako volin čut da če bit slik, a da, dela se do škurega, svi se mučimo kako moremo, niki več niki manje, ma če doj grdo grdo da če se morat svi levat.

Ala ma san te naša,,,,,a još kad mi dojde tuta,,,,s logon od poljop,,,,foruma,,,,,,:mrgreen::mrgreen::supz::supz:,još če bit slika,,,,8)8)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ala ma san te naša,,,,,a još kad mi dojde tuta,,,,s logon od poljop,,,,foruma,,,,,,:mrgreen::mrgreen::supz::supz:,još če bit slika,,,,8)8)

a majke ti,a kaj bi to trebalo biti.....:scratch
 
Z

ZVANE

Guest
2Josix: Ima ima ali to sam tek nabavio kad sam totalno izjeo ove originalne, jer je bila matica u okruglom kućištu onako malo većem plastičnom, za odvidivat i stezat, pa kad je ostala matica onda se išlo u košnju obavezno s jednim viljuškastim ključem :evil: jer sam se i naučio na nju da moram tako od početka dok nisam baš morao nać drugu glavu, ali mi se ne sviđa, jer ove stare su imale nekih dva centimetra visine košnje, nakon što se pojela plastika, pa kad sam pokosio skoro do zemlje ispala je trava jako gusta i zbijena kao tepih, dok sa ovom novom kosi par centimetara više i onak, ne sviđa mi se, al ajde...

2BAGERISTA: Si vidija kade san a se ne skrijen ne tako lako, ne ujden ne ča a čekaj da startamo onako pošteno kako triba, e oni put re ono ča smo rekli najprvo, gradele i tako dalje... da ne zaboravimo supu e!

2mtd001: jesi vidio, em se tamo nešto boji motorke em sad tuta, to če bit samo za slike vidjeti ćeš, u tuti motorka u rukama i slike, vidiš da piše bit će slika, cilja on na tako nešto dam se kladit! :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
a majke ti,a kaj bi to trebalo biti.....:scratch

Radni konbinezon,tuta,,,ili neznam ni ja kako.............:mrgreen:
Ali ga zafrtreljin,,,onda si lomiš jezik,,,da me skontaš.............:mrgreen::lol::lol::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
2Josix: Ima ima ali to sam tek nabavio kad sam totalno izjeo ove originalne, jer je bila matica u okruglom kućištu onako malo većem plastičnom, za odvidivat i stezat, pa kad je ostala matica onda se išlo u košnju obavezno s jednim viljuškastim ključem :evil: jer sam se i naučio na nju da moram tako od početka dok nisam baš morao nać drugu glavu, ali mi se ne sviđa, jer ove stare su imale nekih dva centimetra visine košnje, nakon što se pojela plastika, pa kad sam pokosio skoro do zemlje ispala je trava jako gusta i zbijena kao tepih, dok sa ovom novom kosi par centimetara više i onak, ne sviđa mi se, al ajde...

2BAGERISTA: Si vidija kade san a se ne skrijen ne tako lako, ne ujden ne ča a čekaj da startamo onako pošteno kako triba, e oni put re ono ča smo rekli najprvo, gradele i tako dalje... da ne zaboravimo supu e!

2mtd001: jesi vidio, em se tamo nešto boji motorke em sad tuta, to če bit samo za slike vidjeti ćeš, u tuti motorka u rukama i slike, vidiš da piše bit će slika, cilja on na tako nešto dam se kladit! :supz:

Ima da deremo da padaju ta,,,,stabla,hrasti i ostalo oko mene......ako niš drugo zime ne bude,,,,a i za okrenut nešto če se nač
Nešto mi se čini da če bit novih slik samo pomalo..........
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Radni konbinezon,tuta,,,ili neznam ni ja kako.............:mrgreen:
Ali ga zafrtreljin,,,onda si lomiš jezik,,,da me skontaš.............:mrgreen::lol::lol::lol:

a ja mislio na ovu tutu....:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ove stare su imale nekih dva centimetra visine košnje, nakon što se pojela plastika, pa kad sam pokosio skoro do zemlje ispala je trava jako gusta i zbijena kao tepih, dok sa ovom novom kosi par centimetara više i onak, ne sviđa mi se, al ajde...

sa ovom novom moraš plesat, piše u uputstvima da je to zabranjeno, ali, kaj oni znaju :lol:
radi se o tome, da kad kosiš u lijevo, malo nagnaš lijevu stranu prema zemlji, i tako nišaniš kolko hočeš otkos, možeš do zemlje kosit (što ne preporučam), a možeš centimatar ili 5 centimetara radit otkos...
stvar je vježbe i navike...

brat i ja kosimo lijevo jače, a kad idemo u desno samo vrhom potegnemo po travi...

i brži smo od svih naših pajdaša kad kosimo... stvar vježbe...
 

Najnoviji postovi

Na vrh