• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGT

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Nemam pojma, ali sam čitao da naš dizel ne zadovoljava za njihove motore i sjebe ih sumpor!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Dobio sam odgovor od Agromehanike iz HR da se AGT 835 TS više ne proizvodi. Šteta. Onaj koji je dostupan AGT 1060 ima cijenu od 270 000 kn. Meni se to čini puno previše za AGT.
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Dan, mišljenje o ovom AGT-u 830, godina proizvodnje je 1998, 22KW...želja je od njega napravit malog komunalca za planiranje terena (dodavanje utovarivača nosivosti 300kg je moguće), kao i asistenta u izradi kamenih zidova u postojećem masliniku na terasastom terenu, također za ukrcaj vlastitog pločastog kamena i drva za eventualnu prodaju i osobne potrebe, i na kraju za oranje i malčiranje u voćnjaku od cca 4 hektara u Dalmaciji na blagoj kosini, koji je meliorizirani krš. Možda puno tražim od ovakvog traktora, ali tražim nešto univerzalno i prihvatljivo cijenom, a da mogu nadogradit sve potrebne nastavke. Mora bit zglobaš, a sve veće od ovoga je meni neupotrebljivo zbog prostora. AC je prva želja, ali em su skuplji, a i imaju tu rupu između 25KS i 50KS, dakle ili premali ili veliki za moje potrebe. Pošto je ovo 1998g, dakle nešto stariji model, koji su nedostatci u njegovoj osnovnoj opremi u odnosu na novije modele i koliko toga je moguće poboljšati sa zamjenom nekih dijelova, ako je uopće potrebno!? Hvala
agt-830-slika-1.jpg agt-830-slika-2.jpg agt-830-slika-3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zaboravi planiranje utovarivačem. Koristi ga za ono kaj je namijenjen.
S druge strane, zglobaš i nije baš previše stabilan sam po sebi, a pogotovo nije s utovarivačem, tak da budi oprezan.
Takvom tipu traktora je ionak teži predni kraj, pa bez utega nemoj ni pomišljati na bilo kakav rad.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Zasto zglobas? Zasto je 50ks previse? Noviji ili stariji svi imaju staru tehnologiju bez nekog mjesta za napredak.
Ne tocno ovaj ali zasto ne gledas ovako nesto?
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Za uteg mi je jasno da mora ići...a što tiče planiranja mislim na završni rad tipa zasipanje drenaže i zemlje iza zidova, dakle planiranje rasutog materijala na teško dostupnim mjestima jer se radi o velikim maslinama/voćakama i teško je pristupiti bez oštećenja stabala, jasno mi je on ne može kopati i zamjeniti bager...

Zasto zglobas? Zasto je 50ks previse? Noviji ili stariji svi imaju staru tehnologiju bez nekog mjesta za napredak.
Ne tocno ovaj ali zasto ne gledas ovako nesto?
Zato jer je to Dalmacija i takvi su tereni i uvjeti...masline, vinograd...nama je 30ks veliki traktor.
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Jesi ga kupio ili ne?
Nisam još, ali skoro sve dogovoreno...

Nebitno ks, gabariti su tu negdje. U par cm su svi ti mališe.
Ok, ali ovo mi se čini kao prilika zbog cijene, očuvanosti i mišljenja sam da je dovoljno za moje potrebe...možda me sad malo muči jer je zglobaš, jer mi je sad već nekoliko ljudi reklo da to ne uzimam zbog nestabilnosti, ali sam mišljenja da uz uteg ipak ima više prednosti nego mana, sa obzirom na uvjete u kojima će bit korišten.
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Jesi ga kupio ili ne?
Sad sam malo u nedoumici, naime nakon razgovora sa čovjekom u Sloveniji koji montira te utovarivače za Agromehaniku (Rico) nisam više siguran...može se namontirat, ali se ne preporuča za zglobaše, pokazalo se loše u praksi iz nekoliko razloga, nestabilnost i sa utezima, nema čak ni 300kg podizne moći, te su jaka opterećenja na zglobu traktora... sada ponovo razmišljam da li bi bilo bolje uzet fiksni, a ja mislio kako je lako kupit traktor 🤣
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jako jednostavno je kupit traktor kad znaš sta zelis i sta ti treba i koliko zelis dat, imas i fiksni agt na njuškalu, barem je bio jedan 835TS još bolji od toga koga ti gledaš
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Jako jednostavno je kupit traktor kad znaš sta zelis i sta ti treba i koliko zelis dat, imas i fiksni agt na njuškalu, barem je bio jedan 835TS još bolji od toga koga ti gledaš
Ima jedan, ali novi...ostalo je sve davno isteklo ili prodano. Da naravno da je lako kad si 30 godina u i oko traktora, više puta sam napomenuo da nemam blage veze o traktorima, ali evo svaki dan sam malo bolje informiran, ali se uvijek sve svodi na novac naravno, čak i ne bi bio problem otići i uzet novi traktor na leasing, ali u mom slučaju za moje malo gospodarstvo mi je to financijski neisplativo i nepotrebno...odredio sam buđet, a mogu malo i čekat, naletit će nešto...
 

IvanMan01

Novi član
Tu od
22 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav kolege,
Prije neko vrijeme kupio sam agt 830t. Nisam radio skoro ništa do jučer. Kada sam stavio malčer. Sve je bilo ok što se tiče mjenjanja brzina. Susjedu sam malčiro 1500 kvadrata. Nakon 30min malčiranja kad sam završio počelo se dogđati da mi na mjenjaču 1. hrzaju kad prebacujem brze,spore i rikverc. Kaže ovaj od koga sam kupio da se to događa kod teškog rada. Molim Vas pomoć dali mjenjati kuplung ili je stvarno normalno.
 
Na vrh