• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGT

T

Todi

Guest
istina da je preplaceno, a zar nije i sam traktorcic malo skup, ali jednostavno zbog njihovih dimenzija i namjena i naravno potreba prisiljen si kupit, ako se ima sredstava za to,
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ta freza ne bi smjela bit skuplja od, ne znam, diskaste kose, a one su oko 15000kn, a ovo je 10000 skuplje?!
i kaj je najbolje, bar kod mene, godišnje bi ju koristil ako 3 puta...

sa ralicom malo zguraš sim i tam, da auto može proč i bok, tak i tak se to belo gov*o otopi kasnije.
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
1190412000erogepek45lei.jpg


1190422000erogepek45lei.jpg


1190432000erogepek45lei.jpg


49260111.jpg


4926011.jpg


lombardiniagt830serbia.jpg
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
ima sta za reci ?

motor R.I.P.
 

Prilozi

  • Fotografija0358.jpg
    Fotografija0358.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 383
  • Fotografija0359.jpg
    Fotografija0359.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 402
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali mi može netko reci nesto o AGT 860 reversibilni posto sam nasa cjenik AMGrupe i dođe bez kabine nesto malo preko 150 000kn.... a na netu nikako da iskopam neke podatke, motor je navodno lombardini turbo i ima nekih 60ks???...
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Ja sam nedavno kupio AGT 850 sa 950 rh .Ima Lombadinijev motor od 47Ks a 860 ima isti motor samo mu je dodan turbo i ima 60 ks.Taj sam traktor potpuno rastavio i provjerio ispravnost svih glavnih djelova(diferecionali,bočni reduktori,getriba).Mogu reči da je i kod AGT-a bilo dječjih bolesti,npr na poklopcu getribe je puštao ulje a razlog je bio taj da nisu do kraja narezani navoji pa su vijci bili predugački.Kod skoro svih AGT-a čuje se zujanje u getribi.
Ali sam zadovoljan viđenim,nigdje nikakvih znakova istrošenosti,kočnice fenomenalne ,motor je divota slušati kako dobro i tiho radi a ide ko lud.Kupio sam i 10"dvobrazni plug okretač težak jedno 300 kg.Imam osječaj kao da ne nosim ništa,probali smo dvojica stati na kraj pluga i zanjihati ga (oko 200 kg na dužini od 1,5 m) niti trunke se ne osječa da bi se htio podiči prvi kraj.Proširio sam ga 1550 mm .Takav osječaj sigurnosti nikad nisam osjetio ni na jednom traktoru jednostavno kao da se je nemoguče prevrnuti.
Tamo gdje sam sam se prije sa Tomom usudio iči samo ravno uz brijeg sa AGT sam išao po največoj kosini i još sam se tamo okretao.
Ako vas još nešto interesira postavite pitanja.
Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ali sam zadovoljan viđenim,nigdje nikakvih znakova istrošenosti,kočnice fenomenalne ,motor je divota slušati kako dobro i tiho radi a ide ko lud.
Ako vas još nešto interesira postavite pitanja.
Pozdrav

Kočnice su klasične mehaničke ili hidraulicne?
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Kočnice su klasične mehaničke ili hidraulicne?
Kočnice su mu lamele u ulju.Isto tako je izveden kardan.Preko hidrauličnih elektro ventila uključuje se kardan i blokada oba diferencionala.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kočnice su mu lamele u ulju.Isto tako je izveden kardan.Preko hidrauličnih elektro ventila uključuje se kardan i blokada oba diferencionala.

mrak :p:p:partyman::partyman:
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Evo jedan zanimljiv video o AGT-u :D

Pošto stiže ljuta Lička zima :p

[yt]www.youtube.com/watch?v=Zg0njCuNJuA&NR=1&feature=endscreen[/yt]
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
AGT 830 sa prednjim utovarivacem, kakav ima GROF :)

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=bVJQMgaG8Uo&feature=related[/yt]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam nedavno kupio AGT 850 sa 950 rh .Ima Lombadinijev motor od 47Ks a 860 ima isti motor samo mu je dodan turbo i ima 60 ks.Taj sam traktor potpuno rastavio i provjerio ispravnost svih glavnih djelova(diferecionali,bočni reduktori,getriba).Mogu reči da je i kod AGT-a bilo dječjih bolesti,npr na poklopcu getribe je puštao ulje a razlog je bio taj da nisu do kraja narezani navoji pa su vijci bili predugački.Kod skoro svih AGT-a čuje se zujanje u getribi.
Ali sam zadovoljan viđenim,nigdje nikakvih znakova istrošenosti,kočnice fenomenalne ,motor je divota slušati kako dobro i tiho radi a ide ko lud.Kupio sam i 10"dvobrazni plug okretač težak jedno 300 kg.Imam osječaj kao da ne nosim ništa,probali smo dvojica stati na kraj pluga i zanjihati ga (oko 200 kg na dužini od 1,5 m) niti trunke se ne osječa da bi se htio podiči prvi kraj.Proširio sam ga 1550 mm .Takav osječaj sigurnosti nikad nisam osjetio ni na jednom traktoru jednostavno kao da se je nemoguče prevrnuti.


Tamo gdje sam sam se prije sa Tomom usudio iči samo ravno uz brijeg sa AGT sam išao po največoj kosini i još sam se tamo okretao.
Ako vas još nešto interesira postavite pitanja.
Pozdrav

Jel se tvoj nudi na njuškalu?
Kaj se baviš reparaturom starih traktora?
 
J

jkrani

Guest
Za mene bi bil zakon AGT835TS da ima getribu 12/12 od AGT850 i uljne bremze.
Naravno uz istu cijenu.:mrgreen:
Za mjene ima bolje getribe 830T, kao 830TS, ovi menjač je meni za hitnu menjavu manje uporban, bolji je od 850, samo ovi menjaš je hrupan. A manjka mi evra za AGT 850.

:finga:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Za mjene ima bolje getribe 830T, kao 830TS, ovi menjač je meni za hitnu menjavu manje uporban, bolji je od 850, samo ovi menjaš je hrupan. A manjka mi evra za AGT 850.

:finga:

E ti si mi prvi čovjek,koji je to kazao hehe:lol:
Nisam sve skužio,koji i što. Koji je bučan i zašto ti je 830 t bolji malo više kaži.
LP
 
J

jkrani

Guest
E ti si mi prvi čovjek,koji je to kazao hehe:lol:
Nisam sve skužio,koji i što. Koji je bučan i zašto ti je 830 t bolji malo više kaži.
LP

Ovi menjač na 830T, je kao klasika na Tomu i radi kao da iamš invertor, baciš brzine za naprjed napred, ili za nazad baciš brzinu nazad, ako gledaš menjač od serije TS, tamo ti se situacija drugčija, je manjač za moje pojme bolje komplicirana, a 850 serija, to ti je odlična serija imaš pa invertor.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ovi menjač na 830T, je kao klasika na Tomu i radi kao da iamš invertor, baciš brzine za naprjed napred, ili za nazad baciš brzinu nazad, ako gledaš menjač od serije TS, tamo ti se situacija drugčija, je manjač za moje pojme bolje komplicirana, a 850 serija, to ti je odlična serija imaš pa invertor.

Ja oko tih inverznih mjenjača pisao sam ja na više temah puno dosta i stvarno se na inženere tu i tamo tako ljutim,da bih jim mogao satrati sve ruke i noge.
Umjesto preračunjavanja koliko brzina naprijed i koliko nazad, umjesto da na izhodu vratila iz kučišta mjenjača nabacijo jedan par zubčanika ,koji okreče čitave možne brzine u kontra smer i zbrke ti je konec.
Tako jednostavna stvar ,a ne----oni zeka peka,kao kaže GROF i ljutijo mene i sebe i sve žive ljude. I nakon svega za ovo izi opcijo invertera mi poskupijo cjeno do neba. Naravno ,da se ljutim.

Neznam radnog območja brzin kod 835 TS u naprijed i nazad,a jedni mjenjači 8+4 su konstruirani tako,da okreneju u nazad sve brze brzine i tako možeš uključiti nazad sve sa jedno polugo,jer je 2 brza istobrza kao 2 hod nazad.
Tako je kazao sretan vlastnik jednog Pascualija 40 ks.

Kod AC-ja nije tako kod mjenjača 8+4.Njemu trebaš k hodu nazad mjenjač staviti u jedno brzino više,da dobiješ tamo negdje slično brzino kretanja.
primjer:
2 brza slična 3 hodu nazad
i trebaš vučt uvijek obadvije poluge;)
Kaži mi,koji mjenjač stvoru buku,kao ti kažeš?U svih stupnjeva prenosa ili samo u jednoj?malo popričaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh