• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: akumulatori

Sto ljudi, sto čudi, sto baba, dvjesto sisa:icon_super:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: akumulatori

meni niti jedan nije izdrzao niti na ventu, niti na 540, niti na zetoru duze od 2-3 godine. varta je bila 900 kuna, topla 500, isti kuki. jedino na passatu je original vec deveta godina, i gura i gura dalje :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Stvarno Exide nevalja...
Nakon 11 i pol godina, ispustil je dušu...pa smo ga zamijenili nekim koji se našel pri ruci (a stal je u kutiju).

sam 11 i pol godina? uff, malo :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Još bi bil, da nisam dolijal malo destilirane vode.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Re: akumulatori

ZJ, jebemuuuu, pa znaš da unutra ide samo demineralizirana voda....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

ZJ pa zar ne treba unutra dosipavati destiliranu vodu!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Hebi ga, Zokii, imaš praf :(

Sad sam dokazal da voda nevalja niti v akumulatoru, kak ni v čižmi, a pogotovo u želucu :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

bježi od bannera radio sam u firmi 10 god. koja je bila generalni uvoznik bannera za RH
Kada malo zahladi neće da vrte a što je najtragičnije manje od 10% je priznato reklamacija uvijek je kriva instalacija na autu,alternator,kratke relacije vožnje itd
Ja sam ga imo na svom autu nikad više

Imam Bannera na 565, sad u 10 mj. je prošlo 3 god kak je kupljen, na nekoj akciji za 800 kn. 145 ah je i nikakvih problema do sada, dva puta je punjen iz razloga što je traktor stajao po 2 mjeseca. Stvarno sam zadovoljan s tim akumulatorom. E sad koliko još bude dugo, to stvarno nebih znao :)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: akumulatori

Kod mene su na Masseyu Banner akumulatori odradili 4 godine a bili su na njemu dok sam ga kupio. Ako je vjerovat onom žigu na naljepnici onda su 2003 proizvedeni, zamjenio sam ih pred mjesec dana Vesninim. Na 560 sam isto ove jeseni morao mjenjat pa sam ga pocastio CIAK_om 135Ah, onaj visoki, vidjet cemo dokle ce.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: akumulatori

Da se i ja malo uključim. Meni ciak 110 ah nakon 2 god i 2 mj. neće ni da okrene. Prije par dana ga napunio do kraja i nakon toga ga nisam dirao, a danas neće pa neće. Više nikad Starter CIAK !


Mislim da je u pitanju pojačano samopražnjenje, vjerovatno zbog ispadanja mase sa ćelija. To se može desiti zbog jačeg potresa ili jednostavno zbog loše kvalitete akumulatora.
Možeš pokušati da ga oporaviš tako da pažljivo izliješ kiselinu iz ćelija a zatim ih izaperš destilovanom vodom uz lagano mućanje, tako da podigneš što više taloga sa dna akumulatora. Ovo ispiranje ponovi par puta, zatim nalij novu (pripremljenu) kiselinu i napuni akumulator na punjaču.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Zar sam ja tako neizbirljiv pa kupujem munju ?

Zato kaj kupovinom tog akumulatora, koji je ujedno I hrv proizvod čuvaš time radna mjesta ljudima koji tam rade u ovoj krizi, i tak dalje da ne nabrajam :) ono, kupujmo hrvatsko
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: akumulatori

Ciak Starter, nedavno, istekla garancija par mjeseci, u jutro onako malo svježe, kresnem auto sve ok, idem s posla kad mrtav akumlator. Majku mu, samopražnjenje.. Baci i kupi Bosch.
Prije ciaka imao Crown, isto, 2 zime ok, treća već bi-nebi, +cijena bagatela.

Exide, nakon 8 godina izdao, sve pet, izvadio ga, mislim da još uvjek otac vrti pečenke na njega.

Topla u traktorima, vade se preko zime, napune i spreme u toplo. U suprotnom dvije do tri zime i gotovi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

kod mene je bosh vec 7 god.sta je preziveo dobro je citav.ispraznjen do kraja bar 5 puta ,palim traktre sa njim a jos traje. mada na jakim mrazevima i stoji napolju u autu vec malo posustaje. na -15 -20 tesko okrene ali upalim. kupio sam mu zamenu sa stranca auta samo godinu dana star FIAMM neki italijanski. 55ah a 480A. taj gruva ko blesav ,vladimirca palim sad sa njim. e sad dokle ce to ce vidimo ali za ove novce 15 eur koliko god ja sam zadovoljan
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Jedino Boscs S-4 daje 60 mjeseci garancije a smopražnjenje zanemarivo .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: akumulatori

Ja kupujem Energy akumulatore 24mj garancije obicno rikne za 4god 100AH 550kn ja prezadovoljan Hr proizvod obnovljeni akumulator:(happy)::(happy):
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Danas si kupim novu klemu za Zetora jer mi ona stara ima na kablu onu stopicu i ta stopica mi pukla pa sam uzeo onu klemu gdje se kabli sa šarafima stegne na nju, stavljam klemu na akumulator još nisam pravo ni krenuo stezati i ona pukne! Klema je olovna, el bolja mesingana!?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: akumulatori

Te nove ti nista ne valjaju bolje otidi na auto otpad pa skini s kakvog starog auta ili kombija onda si uspio ovo novo nista ne valja!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh