• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: akumulatori

http://www.grandoil.hr/katalog/35/starline/?block=3

ovo isto zvuči primamljivo - 95ah 3 god. garancije 550kn

mislim da sam ih gledao negdje i da imaju jako nisku udarnu struju, ista stvar ko i onaj atomic što se prodaje u intersparu... Mislim da 100 AH accu nema niti 500A udarne struje

Recimo varta koju sam prek štele dobio za u auto ima 74Ah i 750A
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: akumulatori

Ja sam s dvije varte za redom imal loša iskustva na autu. U garantnom roku. Zamijenili su mi prvog na kojem su se spojile čelije a drugi je riknul dva mjeseca nakon isteka garancije. Onda sam kupil bosch s3 i bil je 5 godina na autu i tak sam ga prodal i još dela. kupil sam drugi auto na kojem je neki galaxy 85ah 800a, gore je 5 godina i još veselo vrti starog mercedesovog dizela.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ja imam malu plavu vartu 45Ah od cigana nabavljena sa odpada, punjena sa tekučinom, ali bez održavanja, neznam koliko je več bila stara kad je završila na otpadu, no yuga mi je palila 2 godine, a prodal sam ga 2009., a od tad pali na fordu benzincu, znači nekih 8 godina, e to je za mene akumulator, mislim da se takvi više i ne proizvode :)
Tokom zimskih mjeseci ga samo malo nadopunim, prek ljeta ga ni ne pogledam i stalno ide...puj,puj da ga ne ureknem :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: akumulatori

E ŠANANA,takva mala plava od 45 je na mom cliu i 8 je sezona odradila kod mene,a nije bila nova kad sam ga kupio,mislim da ove zime bude kihnula ali prije toga ide pod dobar punjač na malo Welnesa:cool2::cool2:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

mislim da sam ih gledao negdje i da imaju jako nisku udarnu struju, ista stvar ko i onaj atomic što se prodaje u intersparu... Mislim da 100 AH accu nema niti 500A udarne struje

Recimo varta koju sam prek štele dobio za u auto ima 74Ah i 750A

Tako je za dizele opčenito je ta udarna snaga najbitnija(A).dok ah ne igraju nikakvu ulogu kod prvog paljenja.
Ja sam godinama palil traktor nekim jeftinim od oko 90ah al je imal 650A.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: akumulatori

friško iz dućana

nedavno je t25 povukao zrak i ćaća sjebe akumulator, jer ga je 10 puta verglo po jedno 20sec - punim ga 24h napon 10.5v i nediže. koliko je akumulator bio star neznam jer t25 imam tek godinu dana znam samo da je bio dobar i da je kreso na zub bio je neki poljski - zap 100ah 760a

sad sam za njeg kupio ciak jer mi je ciak starter 100ah 800a i na imt 533 sa "gotovim" motorom evo peta godina

mišljenja sam da je to danas poprilično sve isti drek, svi oni "traju" i po 4, 5, 7, 8 godina il koliko već ali već poslije 2 godine "to više nije to"

ovaj puma je za auto

na tim ciakovima na deklaracijama se nađe svašta, ova zadnja slika je od ciak starter 100ah sa 533 piše austrija (varta), a sad sam gledao isti takav ima kupit al dođe 800 kn ali sad na deklaraciji piše johnson controls češka, a na ovom od 110 piše poljska i košta 680 kn, na nekim manjim ciakovima piše fiam italija - valjda kad se bave skupljanje tog opasnog otpada pa trampe recimo 20 starih akumulatora za 1 novi sa razno raznim kompanijama :)
 

Prilozi

  • DSC00871.jpg
    DSC00871.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 557
  • DSC00872.jpg
    DSC00872.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 264
  • DSC00869.jpg
    DSC00869.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 193

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Pohvale "Munjinim seviserima" na brzini i ažurnosti glede zamjene i otklanjanu kvara na akumulatoru, kak se ovlašteni servis zatvorio, akumulator je odnešen u trgovinu di je kupljen uz dog sa munjinim serviserima da budu došli direkt tu u dućan,a uz moj, još su 2 identična, oni sad u dućanu stoje već 10 dana, i još se nezna kad budu došli uopće... sad, trebaš ić nekud sa vozilom, imaš nov akumulator koji zapravo nemaš... i šta sad napraviti u takvoj situaciji?? ići pješice nekud jel nemožeš vozilo upaliti, ili pljunuti opet hrpu love za drugi dok se ovo nerješi.. sramota živa...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: akumulatori

Da sam zaposlenik Munje, ne znam jel bi imal uopće volje na posal doći, a kamoli na teren ići.
 

cupsek

Novi član
Tu od
5 Lis 2013
Poruka
14
Re: akumulatori

Da se i ja malo uključim. Meni ciak 110 ah nakon 2 god i 2 mj. neće ni da okrene. Prije par dana ga napunio do kraja i nakon toga ga nisam dirao, a danas neće pa neće. Više nikad Starter CIAK !
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

evo najstariji CIAK-ov akumulator mi je od 135ah, star je nekih 8 godina, i da napomenem da traktor jako teško pali zimi tako da kada ga palim uvijek pošteno iscrpi akumulator, drugi mi je od 110ah, sad neke 3-4god i treći isto 110ah, star godinu dana, a mislim da mi je i na jednom autu isto CIAK, to bi morao provjeriti, sad je nekih 5 godina..

I da još pitam ovaj od 135ah ima samo 800A, a ovaj od 110ah ima 1000A, el malo tih 800A za Zetora!?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Re: akumulatori

Meni neki dan crkla munja od 140ah na zetoru. Sad imam 3 problema. Neki Hagen ( kažu da je njemački), Topla ili neki poljski, neznam ime firme. Sva 3 su ista cijena samo neznam koji je bolji ili bi se isplatilo dati popravljati ovaj stari ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Munju popravljat nikak nemoj.. Naš je neki dan ispitan i izgorio je, njihova greška, već mj dana čekamo da se riješi situacija sa akumulatorom, sramota...Ja bi ti preporučio Exide, ali takav ti dođe 1200 kn u Sekri.. A za Ciaka nisam ni znao da on se u češkoj proizvodi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Preporučam taj poljski (crni akumulator s plavom naljepnicom ako se ne varam), a i ovaj Hagen nebi smio biti loš.
Toplu ne preporučam više.

Ja preporučam Banner i Vartu, sve ostalo manje je bitno :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Re: akumulatori

Jeftinijeg od 1150 kn nisam našao. Svi imaju garanciju 2 god pa sad neznam šta napraviti. Svako hvali svojeg. Koliko je bitna ona udarna snaga jer mi se čini da je toplin akum. tu najjači, a poljski najslabiji ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Ja sam kupio vartu crnu 110a/h 760A,za keš i donio neki stari akumulator za
900kn.
Sad je druga zima i vrti ko prvog dana,imal sam puno slabiji prije i palil sam bez brige 3 godine.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Oficir koji si imao prije toga!? i kažeš tri godine da je trajao!? Pa to je malo..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Mislim da je exide ne nije riknuo nego je 4zimu teško vrtio,sad je na peči i služi mi za vrtit pumpe za grijanje kuče kad struje nestane svakih 6mj ga dopunim i ok je,njega sam kupio na benziskoj za 400kn,100a/h i nekih 600A i naravno manji model za auto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: akumulatori

Stvarno Exide nevalja...
Nakon 11 i pol godina, ispustil je dušu...pa smo ga zamijenili nekim koji se našel pri ruci (a stal je u kutiju).
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: akumulatori

Preporučam taj poljski (crni akumulator s plavom naljepnicom ako se ne varam), a i ovaj Hagen nebi smio biti loš.
Toplu ne preporučam više.

Ja preporučam Banner i Vartu, sve ostalo manje je bitno :)

bježi od bannera radio sam u firmi 10 god. koja je bila generalni uvoznik bannera za RH
Kada malo zahladi neće da vrte a što je najtragičnije manje od 10% je priznato reklamacija uvijek je kriva instalacija na autu,alternator,kratke relacije vožnje itd
Ja sam ga imo na svom autu nikad više
 

Najnoviji postovi

Na vrh