• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Topla je do prije par godina bila odličan akumulator, sad unazad 2-3 godine, izdrži garanciju i odeeeee....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Munja daje 24mj jamstvo, mi mislili godinu, jel godina ističe u petak taman. Bilo je dosta reklamacija izgleda, a pošto servis neradi, nosimo akumulator direkt u trgovinu, jel navodno dolazi serviser iz munje sa aparaturom za ispitivanje i novim akumulatorima... sutra nosimo tamo, pa budemo vidili šta bude iz toga bilo... Meni se inače exide pokazao jako dobar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Uvijek prije nego što odnesete akumulator na reklamaciju NAPUNITE GA inače ako je vrijednost kiseline ispod nekog kritičnog nivoa neće vam priznati garanciju
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: akumulatori

Topla je do prije par godina bila odličan akumulator, sad unazad 2-3 godine, izdrži garanciju i odeeeee....

Uze mi rijec iz usta. Topla je nekad bila "klasa" i znala je dugo godina radit da nemas brige a sad unazan par godina bas kako velis, izasla garancija ode i akumulator... netreba mi za badav da mi ga daju.
Veceras sam za 560 kupio Ciak_ov od 135Ah, garancija 2 godine pa cemo vidjet. U kombiju vec 5 ili 6 godina imam nekakvi talijanski "Midac", nikad prije cuo za tu firmu. Dok sam ga kupovao samo sam se nasmijesio jer je bio jeftin a ja planirao prodavat kombi. Plan se u medjuvremenu okreno a akumulator i dan danas radi bez greske. U toj trgovini nema vise te marke za kupit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Jedne godine smo uzeli 4 ili 5 toplinih akumulatora što na aute, što na traktore i ti su trajali 4-6 godina, pa reko, ajd odličnji su, uzeli mi opet 4 komada nakon toga, crvene tople, jedan 135, dva od 100 i jedan od 75 Ah, ova dva od 100 su otičla odmah nakon isteka garancije, ovaj od 135 ješ traje, valjda zato kaj je na novom traktoru, a ovaj od 75 je bio an starom autu i nešto je počeo zezati, al sam ga spasio i sad pali na 540, koliko bude dugo, neznam. uglavom, kvaliteta im je nikakva.
Ujak je kupio ove godine 2 nova neka Poljska, nikad čuo, za sad su se pokazali odlični.
Ja na 565 imam Banner, prošo je 3 godine sad jesenas, nikakvih problema.
 
G

Guba

Guest
Re: akumulatori

Trajnost akumulatora jako ovisi o stanju alternatora-dinama,kablova i samim spojevima stopica-žica.
Neki ljudi ne paze na količinu-visinu kiseline u običnim akumulatorima sa čepovima.
Trebalo bi barem dva puta godišnje provjerit količinu i prema potrebi dolijat demineralizirane vode.
I ako se stvara na klemama oksidacija očistit dobro i zaštitit nekom bakrenom masti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Eeeeee da, evo kad smo več kod oksidacije, meni se to konstanto stvara na + klemi na 565.

Kaj je tu problem???

Akumulator uredno održavan, alternator uredno puni...
 
G

Guba

Guest
Re: akumulatori

Tako je mast sa udjelom bakra oko90%.Ima je u spreju.
Dobra je jer trpi temperature ido ako se ne varam 1000stupnjeva.
Koristili smo ju prije u ljevaonici u željezari za neke zglobove i zasune na
pečima i trakama.
Ako vam je skupa može se namazati i tovatnom mašču klema,bitno da nije u dodiru sa kisikom da ne oksidira.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: akumulatori

Nisam citao cijelu temu pa bi pitao ima li kakvih dobrih ili losih iskustava sa Ciakovim akumulatorima? Tek toliko da znam sta mogu ocekivat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Re: akumulatori

Šta ti je čudno :icon_scratch:
Nisam znal da se to maže bakrenom mašču.
Znam da je ona dobra za visoke temperature, za podmazivanje kočnica (ups, kliznih sistema kod kočnica) ...... ali za stupiče i kleme, stvarno nisam čul ni znal.
 
G

Guba

Guest
Re: akumulatori

Eeeeee da, evo kad smo več kod oksidacije, meni se to konstanto stvara na + klemi na 565.

Kaj je tu problem???

Akumulator uredno održavan, alternator uredno puni...

Olovni polovi akumulatora kad dođu u dodir vode iz bunara,večinom kod pranja traktora+razne nečistoče dolazi do raspadanja olova i uz kisik stvara se oksidacija i nema dovoljno vodjivosti pa trpe sklopovi alternatora i nema normalnog punjenja.
Neznam kako bi to lakše rekao laički.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Aha, razumijem, naravno...

Jel ima pomoći tome??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: akumulatori

Imaš one pustene prstenove no i oni su potrošna roba. Dobro očisti polove i kleme i namaži, najbolje ako imaš običan medicinski vazelin(on je inertan). Bakrenu mast je luksuz stavljati, po meni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

Aha, razumijem, naravno...

Jel ima pomoći tome??
Ako ti klema oksidira znači da nekaj ne valja , najčešći uzrok je slabi kontakt ..a i ti si mi neki autoelektričar :icon_axe::icon_axe:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: akumulatori

Nisam citao cijelu temu pa bi pitao ima li kakvih dobrih ili losih iskustava sa Ciakovim akumulatorima? Tek toliko da znam sta mogu ocekivat

Nemam sa njima iskustva,ALI lani kada sam kupovao akumulator,receno mi je da su to stari akumulatori ponovno punjeni valjda ili sto vec,i zato i jesu najjeftiniji i dobivas 30% popusta kada ga kupujes ako doneses stari akumulator!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: akumulatori

Nemam sa njima iskustva,ALI lani kada sam kupovao akumulator,receno mi je da su to stari akumulatori ponovno punjeni valjda ili sto vec,i zato i jesu najjeftiniji i dobivas 30% popusta kada ga kupujes ako doneses stari akumulator!

Ako možeš bježi od toga ,mi smo ove godine dva od 135ah nosili na reklamaciju i srećom dobili druge.Sad kad ovi krepaju nikad više ciak,meni su topla još uvijek odlični i mali i veliki a naročito crni topla.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ako ti klema oksidira znači da nekaj ne valja , najčešći uzrok je slabi kontakt ..a i ti si mi neki autoelektričar :icon_axe::icon_axe:

Ma nemoj mi reči...kleme su tak fiksne i nemru nikam, nikad nemam problema s tim, jedino ta oksidacija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

Ako i "nemru nikam" ne znači da imaju dobar spoj .
Večina oksida ne provodi struju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh