• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: akumulatori

Ma većina tih 'novih' marki, onih starih više prav zaprav i nema, traju koliko imaju garancije. Najbolje ih je ubit' dok su još u roku, pa po drugog. Ali mi nije nikako jasno po kojoj logici su neki akumulatori sumnjive kvalitete praktički u istom cjenovnom rangu kao i Bosch..?
Imam dva Boscha bez održavanja na kamionu godinama i mučio sam ih, ali još uvijek rade na barem 80%.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Re: akumulatori

Konkretno s Toplom (crvenom) sam imal slučaj da dizla u zimi nije mogla pokrenuti (da je makina kaput, to je istina), kupovinom iste takve Tople ona stara je završila na benzicu kojega i danas pali, a nova je počela pokazivati znakove umora mjesec dana prije isteka garancije.
Ta nova je prošla torturu uništavanja koja ju nažalost nije uništila pa je garantni rok istekel, ali mjesec kasnije je bila gotova i to tak da ni sijalicu od 3W nemre pokrenuti.

Škola od 2 komada je za mene bila dovoljna da shvatim da Topla nije ni blizu onoga kaj je bila prije 10 let.
Sad je gore Kinez za četvrtinu snage jači i za četvrtinu cjene jeftiniji, pa dok traje .......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

a što ka<ete na banner?
kod nas je baner medju skupljim akumulatorima ili mislim da je najbolji. kod god ga je kod nas kupio samo reci hvale i mislim da zasluzuje tu cenu. sve ostalo je za sigurno klasu dole od njega. garancija od 36 meseci mu je i jos nisam cuo da je imao reklamaciju. i meni treba jedan i to ce upravo biti banerov akumulator
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: akumulatori

Ja uzimam neke obnovljene imaju garanciju 24mj i izdrze duze ako je sve ok s instalacijom kolegi sam uzimo prosle godine 140Ah platio 750kn i prezadovoljan!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ja imam Banera na 565, sad u jesen bude 3 godine, problema nemam nikakvih, 140 Ah je.
 
I

imt558thebest

Guest
Re: akumulatori

Mislim da ču ipak uzet Banner-a,sutra pičim po njega u lokalnu trgovinu,malo sam čitao o tim akumulatorima i izgleda da su dobri
inače,zahvaljujem na savjetima
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Sad je gore Kinez za četvrtinu snage jači i za četvrtinu cjene jeftiniji, pa dok traje .......[/QUOTE]
Kod tebe je takav zrak da CRKAVAJU akumulatori pa guraj goste ako ih se hoćeš riješiti :(whew):
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Re: akumulatori

evo ja danas htio upalit traktor nakon nekih 7 dana, kad ono neće. ne može ni okrenit anlaser. probam napunit akumulator, al izgleda da nis od toga, punio se pola dana, i opet ne može ni okrenit. jel moguće da tak krepa odjednom? prošlu subotu upalio na zub i radio i sve bilo ok. koji mi predlažete, onako da je dobar odnos cijene i kvalitete, treba mi neki od 70 - 75 ah. ovaj CROWN radio nekih 5, 6 godina i bio sam zadovoljan
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Ako se ima $$$$ Bosh S-4 garancija 60 mjeseci ja jakooooo zadovoljan sa istim .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Re: akumulatori

Normalno da može krepati preko noči
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

Koliko treba akumulatoru da se napuni ako vuče 13 A a ima kapacitet 130Ah ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Varta je u istom rangu ko bosch a jeftiniji.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Koliko treba akumulatoru da se napuni ako vuče 13 A a ima kapacitet 130Ah ?

Opet ti sa trik pitanjem matematički 10 sati logički 24 sata a u praksi ti znaš naravno ne vuče stalno isto ampera :(snooze)::(snooze)::(snooze):
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Re: akumulatori

a koja je otprilike cijena bosha. evo gledam sad ove Topla akumulatore, cijena nešto malo manje od 600 kn 75 ah, samo ne piše koliko su ampera. takav imam u autu od kad sam ga kupio i radi bez greške
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Re: akumulatori

Koliko treba akumulatoru da se napuni ako vuče 13 A a ima kapacitet 130Ah ?
Sam postupak racunanja punjenja olovnih akumulatora je veoma jednostavan : struja x vreme = amper sati.
Naprimer, ko je akumulator punjen 12 sati strujom od 3 ampera znaci da je u akumulator "ubaceno" 36 Ah.

Struja se smanjuje sa porastom napona, pa to ne znaci da je svih 12 sati akumulator punjen strujom od 3 A

........
 

Najnoviji postovi

Na vrh