• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Je, za traktorski je program i ja sam gledo baš sad na internetu, a imam ja jedan i sa 1100A 110Ah, kupit prošle godine na akciji, ali STARTER..Pa pitam jer onaj imao dosta više ampera..To ja za 539 gledam, njemu i previše je to jer pali vrlo lako...:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je, za traktorski je program i ja sam gledo baš sad na internetu, a imam ja jedan i sa 1100A 110Ah, kupit prošle godine na akciji, ali STARTER..Pa pitam jer onaj imao dosta više ampera..To ja za 539 gledam, njemu i previše je to jer pali vrlo lako...:)

Ma da pa njemu je dosta 800ampera i 90Ah.
A ovo je jeftin akumulator i kupuj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo uzimaj to nemas kaj previse razmisljat bolje malo jaci nego neki slabiji pa skoro isti novci!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
O tom Ciakovom 110 Ah, 900A sam i ja razmišljal, al sam na kraju uzel Energizer premium AGM Dobil sam ga po nabavnoj cijeni 970,00 kn. Inače takav košta oko 2000,00kn. Sad me baš zanima kak bu taj igral. Inače sam uvijek kupoval ove naše lokalne proizvode koji baš i n isu dugog vjeka pogotovo na IMT 533. Zanimljivo na 539 mi ti ist duplo duže traju.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
sad kad sam pogledo u garanciju vidim da je onaj ''STARTER'' ciak i kupljen je 2011 u 10. mjesecu, trebao bi još barem 4 godine biti na životu..:)

Možda ti 533 vuče negdje struju ili ne puni dobro akumulator?? Meni akumulatori traju 5-6 godina, kako na autima, tako i na traktorima...
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Sve štima stavljen novi alternator original od 539 puni super ne vuće struju nigdje sve ispitano. Anlaser sam presložio komplet pikse, četkice,rotor uređen, motor generalka napravljena prije 3 godine kompletna sa cilindrima, klipovima, karikama sve novo, bosch pumpa uređena, sva crijeva nova. Sve ko iz tvornice. Jedino ga zeza paljenje pogotovo zimi. Imam osječaj da anlaser pre sporo okreče. Ne znam više kaj bi napravil svake dve godine novi akumulator. Zato sam sad uzel ovaj kakti bolji. Na 539 starom 30 godina sve original nikad niš dirano pali ko mina na zub. Isto po ljetu i po zimi. Do -5 bez grijača. Akumulator bez problema drži 6-7 godina.
P.S. Na -5 533 ne pali nikak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve štima stavljen novi alternator original od 539 puni super ne vuće struju nigdje sve ispitano. Anlaser sam presložio komplet pikse, četkice,rotor uređen, motor generalka napravljena prije 3 godine kompletna sa cilindrima, klipovima, karikama sve novo, bosch pumpa uređena, sva crijeva nova. Sve ko iz tvornice. Jedino ga zeza paljenje pogotovo zimi. Imam osječaj da anlaser pre sporo okreče. Ne znam više kaj bi napravil svake dve godine novi akumulator. Zato sam sad uzel ovaj kakti bolji. Na 539 starom 30 godina sve original nikad niš dirano pali ko mina na zub. Isto po ljetu i po zimi. Do -5 bez grijača. Akumulator bez problema drži 6-7 godina.
P.S. Na -5 533 ne pali nikak.

Provjeri grijac.da nije pogodena faza na bos pumpi.
Jesi mjenjal uloske dizni i bos pumpu repariral kad je generalno uredivan?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Sve je napravljeno po PS-u pumpa i dize bile na reparaturi. Grijač radi zato me i ždere. Ni sam neznam više kaj bi s njim. Taman mislim sve sređeno predihtano, motor suh nigdje ulja,masti. Sad zahebava s paljenjem. Inače izgleda ko novi čak i bolj nego novi još da tak i pali:(envy):
 

Prilozi

  • Fotografija0089.jpg
    Fotografija0089.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 606
  • Fotografija0088 - kopija.jpg
    Fotografija0088 - kopija.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 820
  • Fotografija0082 - kopija.jpg
    Fotografija0082 - kopija.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 424

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ako je i novi ne mora značiti da će kvalitetno paliti, moj 549 je nov pa ne pali na minusu baš..:)

To friško farbano??
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Prošle godine sam ga komplet farbal i dobil je nove gume. Ma muči me to kaj nakon tolko truda nije to to, a 539 nikad niš rađeno na njemu ima 4500 sati i pali ko mina:mur::mur::mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prošle godine sam ga komplet farbal i dobil je nove gume. Ma muči me to kaj nakon tolko truda nije to to, a 539 nikad niš rađeno na njemu ima 4500 sati i pali ko mina:mur::mur::mur:

Po meni si jos trebal stavit gore auspuh i to je to,300kn.
Daj nekome da ti pregleda kut paljenja,ili da nisu dizne postelane na krivi tlak.
Traktor ti je pic pic,svida mi se.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Vjerujem da mu je dolje bolje auspuh, ne smeta mu za pogled..
Trebao bi nešto saštelati, sad šta, ne znam, ali nije tema ovdje!!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: akumulatori

ako hočeš nekaj povoljnije,zemi toplu,ako nije uvijet zemi najskupljeg kojeg moreš najti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Da topla nije skupa al meni je ok samo treba pazit na njega ne predugo verglat,i kad ode alternator odma ti pokaze dok kod varte nema toga,i naravno da ne pricam o kolicini kiseline.
Ja sam vartu 110ah 760A platil oko 900kn,donio sam stari i kes i dobil sam dobar popust.
Bos je tad bil 1800kn.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: akumulatori

Obavezno gledati garantni rok! Što duže, to bolje.. Ako ga i prevali, isplatio se..
Jučer malo gledam cijene akumulatora i plačem..:icon_cry:
LP
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Da stvarno svaki malo jaci skup u p.m.
A tam di sam ja kupoval svi su imali 2god garancije.
 
I

imt558thebest

Guest
Re: akumulatori

a što ka<ete na banner?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Re: akumulatori

Obavezno gledati garantni rok! Što duže, to bolje.. Ako ga i prevali, isplatio se..
Jučer malo gledam cijene akumulatora i plačem..:icon_cry:
LP

Podržavam, kinez ima 3 godine garancije i vredi tu lovu.
Topla (crvena) 2 i nažalost taman tolko traje, ko da je programirana :fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh