• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Nisam citao cijelu temu pa bi pitao ima li kakvih dobrih ili losih iskustava sa Ciakovim akumulatorima? Tek toliko da znam sta mogu ocekivat

Ja imam jedan ciakov star 4 godine i i dalje radi, i prošle godine sam još jedan kupio na drugi traktor.. A sad se ne sjećam šta imam na trećem traktoru, moguće isto da je ciak, al to je možda, morao bi provjeriti, a tamo je akumulator nekih 7 godina..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: akumulatori

Ako i "nemru nikam" ne znači da imaju dobar spoj .
Večina oksida ne provodi struju .

Navek se trudim da su kleme čiste i pol na kumulatoru isto tak, znači da to legne kak treba...neznam onda zakaj to oksidira.

Ti sigurno imaš nekakvo rešenje problma:(talk):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: akumulatori

Dok je dobar i zdrav akumulator neće biti oksida na klemama , a kad počne kraj stupića pariti kiselina više to ne možeš spriječiti .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: akumulatori

Ja koristim "topla" akumulatore i u traktorima i za električne pastire i dosta su dobri.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Bosch S-4 60 mjeseci garancija pozitivno iskustvo !!!!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: akumulatori

Tesla Brčko- 75 Ah za 370-ak kuna, na akciji, kaj mislite o tome?:(think):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: akumulatori

Akumulatore na akciji ne kupujem jer se ne zna koliko je dugo stajao negdje . Kupujem samo samo friške na povjerenje dok ne popušim .
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Re: akumulatori

Ja imam u traktoru vartu 80 ah star 10g + traktor slabo pali i zimi je uvani,i jos uvjek radi.Sad neznam jel takav akumulator pogodio ili je varta kvalitetna?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: akumulatori

Mislim da bi trebalo probati te akumulatore iz brčkog, na njihovim stranicama piše da delaju za njemačke firme.
A cijene su im ok. Nema nitko iskustva s Teslom?
Inače sad imam ciak 110Ah 1000A za traktor, ali prek zime je kod starog v golfu da ne stoji bezveze. Paše na knap ali paše, već drugu zimu ga tak "održavamo" mislim da je to čak bolje nek da je v podrumu. Na proljeće bu njemu trebal nekakv novi za auto kad ovaj ide natrag na traktor, mislim si ili eksperiment s Teslom ili ako na sigurno onda Topla Top jer imaju 3 g. jamstvo. Ali i cijena im je malo veća od obične crvene Tople
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: akumulatori

Jesam. Da li im važe cijene, vjerojatno da, ja sam kod njih kupoval ulje nedavno i rekli su mi da su im cijene trenutno važeće iste kak su na njihovoj stranici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

To su akumulatori za one kojima krepa akumulator taman kad su objavili oglas prodaje vozila ili stroja .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Tesla Brčko- 75 Ah za 370-ak kuna, na akciji, kaj mislite o tome?:(think):

Uzeo sam ja 3 komada , moram reći da sam stavio 76ah na traktore kojima je predviđeno preko 100ah (ruse) i nisu mi nešto potrajali , dva komada su stradala na samom isteku garancije , jedan su mi priznali i dobio sam novi a dvugi nisu

Ako su crveni to je nova linija a crni stara , tek da znaš
Ta fabrika je od mene nekih 30tak kilometara i kupujem kod njih u krugu fabrike imaju maloprodaju , ne kupujem kod posrednika
Isto tako u fabrici imaju staro za novo , ako doneseš stari akumulator uračunaju ga 0,5 evra po kilogramu težine i odbiju od cijene novoga
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Pogledaj teslu 100 ah i exidea iste amperaže, ovaj je 50% skuplji, znači da i vrijedi
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: akumulatori

Pogledaj teslu 100 ah i exidea iste amperaže, ovaj je 50% skuplji, znači da i vrijedi

nhf ali po moje exide nije vrijedan para i reputacije koju ima....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

a gle, meni je exide na 533 već 8. godinu, šta nikad nijedan akumulator još nije doživio, 5g je bilo u vrh glave...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: akumulatori

hmm da... samo ko bu exide-a za hiljadu kuna kupil za fergusona :icon_e_confused:
aha pardon sad tek vidim da zetorboy bude :icon_e_biggrin:

mislim da bi se možda čak splatilo odigrati ruski rulet s Teslom:icon_biggrin:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

hahaha.... bio je nekih 700 kn kad sam ga uzimao, njega i munju, bio je nekih 50-ak kn skuplji od nje
 

Najnoviji postovi

Na vrh