• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Razna su iskustva i teško je preporučiti.
Evo primjer kod mene,imam vartu black na traktoru 110ah i tri godine pali i još je ko prvog dana.
Na autu vartu siver dynamic 2 i 4mjeseca i otkazujepolako.

Sada kad varta siver rikne uzet ču najjeftiniji koji se nudi sa 2god garancije i probat pa da vidim dokle če trajat,nebitno koja marka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

VESNA 100Ah nakon godinu i pol već upokojena , tačno čovjek nije pametan šta kupiti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Da Savo ko da kupuješ sijalicu a ne akumulator kod mene Bosch S-4 (garancija 60 mj) pokazali se jako dobri bili na Rusu koji je stajal 10 mjeseci i palil bez dopunjavanja i skidanja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: akumulatori

Po čemu znate da (ako je motor dobar i pali ko metak) je baterija nakon godinu ili dvije ko nova ili na umoru?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: akumulatori

Ja imam ciak 110Ah 1000A vec petu godinu, ovu zimu po hladnome se osjetio malo slabiji hladni start inace ok
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Evo kod moje varte silver ujutro nakon par dana stajanja jako sporo vrti i jedva upali dizela,nakon tj. dana stajanja nemre ga kresnut,lagano vrti.
Al nakon duže vožnje pali normalalno,bez znakova umora.
Misl sam da ga nekaj cica,al otpojil sam ga sa klema i ostavil 5dana i nakon toga ista priča nema snage,koda se sam prazni ili jedna čelija zeza...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: akumulatori

ja sam imao ciak 110ah 6godina i onda je riknuo,,pa sam uzeo white horse 100ah..on je sada 2.5godine i od pocetka mi se nije nesto pokazao u odnosu na ciak..ja ga napunim na ispravljac i jedva upalim,kad se zagrije pali dobro ali cim prenoci ujutro jedva da okrene
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Re: akumulatori

Uzeo pred dva dana Munju od 145 ah i 780 A, 600 kn i dvije god. garancije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Po čemu znate da (ako je motor dobar i pali ko metak) je baterija nakon godinu ili dvije ko nova ili na umoru?

Pitam njega :(giggle):

vidoviti-milan-tarot.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: akumulatori

Inace postoji neka strujna vilica koja je bazdarena i kad se ona spoji na akumulator on mora u određenom vrenenu pasti za određeni napon. Za to naravno treba imati odgovarajuce instrumente.
Inace to se vidi od oka kako traktor vrti na hladno i na toplo. Moguce i da el.pokretac ne radi kako treba.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: akumulatori

Uzeo sam opet CIAK STARTER..110ah,,,i 1000a udarne moci,,tako pise na njemu..platio ga 100eura..za sada je ok
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Danas odnio onu VESNU na reklamaciju , samo prve tri sekunde ima struje , ostatak nula bodova :icon_butt:
Zaboravih uzeti dijagram da pokažem vidovitom Milanu :icon_e_biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

Husvarna 365 odneses ga na otpad i kupis drugi. Ta fabrika vise neradi i sve skartove izbacivala poslednjih godina. Prema tome eto ti savet. Jedna ili nekoliko celija je u kratkom spoju i dolazi do samopraznjenja . Imao sam identican problem sa istim proizvodom i to 6meseci starim pre vise godina. Od tada su zavrsili sa mnom po pitanju akumulatora
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Treba mi podatak o testiranju akumulatora od 100Ah , znači koliko ampera i koliko vremena se poteže iz njega da bi bio ispravan ili ne

Ovi u servisu me prave budalom malo , kažu ispravan akumulator
Oni ga napunili i posle toga testirali 20sec sa 600A i na kraju je napon od 8,5V
Kada sam ja došao po akumulator tražio sam opet test , nakon 20sec i 600A krajnji napon je bio oko 6V

Znači siguran sam u punjenje na traktoru i dobar mi je alnaser , obje stavke su skoro remontovane , sa drugim akumulatorom (čak i manjim) traktor radi i pali normalno a ovi kreteni me ubjeđuju kako nešto kod mene nije u redu
Rekao sam im da ću im otjerati traktor i neka urade i naplate šta god da treba , ako nakon dva dana ujutru ne bude verglao 10 sekundi ima da ima polupam sve one rekvizite od glavu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

To ti ide ovako;
Akumulator od 100Ah mora 100 sati snabdjevati trosilo od 1A.
 

Najnoviji postovi

Na vrh