• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Bio sam sad u dučanu sa akomulatorima gledam si za auto i vidim ovaj zgodan za traktore ciak 110ah 1000A.S popustom oko 550kn.
0118047.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

E kazu da je taj dobar,napravljen bas za traktore,deblje stjenke jace celije radi drndanja u traktoru i slicno...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Za te novce nek traje 2godine kolka je garancija super.
Samo ako stvarno daje 1000A?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Ja takav kupio nedavno za 549, a imam i takav na 539 mislim dvije godine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

I kakva su iskustva u odnosu na prijašnje akomulatore?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: akumulatori

Oficir di si to gledal,razmisljam moj je pri kraju pa mi bu treba novi a koristim ga prek pretvaraca za navodnjavanje.Lani sam imel sreecu jer je skoro bilo treba odvodnjavati.:icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Nesmijem pisat o firmama jer se ovdje nesmiju reklamirat,dučani,bar ja nesmijem opomenut sam od strane rukovodstva.:rolleyes::(sweat):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: akumulatori

Ja sam takav platio 650 kn s tim što sam dao stari i još gotovinski popust.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Re: akumulatori

Nesmijem pisat o firmama jer se ovdje nesmiju reklamirat,dučani,bar ja nesmijem opomenut sam od strane rukovodstva.:rolleyes::(sweat):

Jao,jao a ja mislil ovo je pravi forum tu mores svasta pisat i dusu otvorit,inace na citroen forumu pises brez problema di si kaj kupil i kaj kosta pa ak me ne zajebavas i ak si na cit.forumu tam slobodno napisi.:icon_pidu:


Viva Libertas!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: akumulatori

E kolege takvog sam ja uzeo nedavno platio ga 100eura u bosni i za sada vrti super na imt 549....a imao sam isti takav oko 4 5 godina na imt 533 i bio je fenomenalan,,znao sam ga izverglat vise od pola i ostavim ga pola sata i kao da se sam napuni opet vergla super...stvarno sam bio zadovoljan sa njim i opet sam uzeo isti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: akumulatori

Jao,jao a ja mislil ovo je pravi forum tu mores svasta pisat i dusu otvorit,inace na citroen forumu pises brez problema di si kaj kupil i kaj kosta pa ak me ne zajebavas i ak si na cit.forumu tam slobodno napisi.:icon_pidu:


Viva Libertas!

Ne zezam te,i nisam na citroen forumu.:(wait):
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: akumulatori

Ja sam takav mucio na autu dvije zime a sad ga vec druga godina imam na Ursusu 360 i evo radi kao blesav,zimi dok vergla taj nepopta,ja sam zadovoljan.
Oko 650 je bio i kad sam ja uzimao.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: akumulatori

Ispitivanje munjinog je trajalo oko 24 sata.. Tu sam videl, neko je uzeo munju sad skoro.. pa di češ to kupovati :D: eno u sekri non stop neko vraća te od 140 ah, pa i male, daju garanciju 2 god, prvi je rikno nakon 5 mj, dobili drugi, taj evo nebude ni godinu dana izdržao, možda do jeseni i opet po novi....Meni je exide zakon, i najduže je dural..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: akumulatori

Treba mi podatak o testiranju akumulatora od 100Ah , znači koliko ampera i koliko vremena se poteže iz njega da bi bio ispravan ili ne

Ovi u servisu me prave budalom malo , kažu ispravan akumulator
Oni ga napunili i posle toga testirali 20sec sa 600A i na kraju je napon od 8,5V
Kada sam ja došao po akumulator tražio sam opet test , nakon 20sec i 600A krajnji napon je bio oko 6V

Znači siguran sam u punjenje na traktoru i dobar mi je alnaser , obje stavke su skoro remontovane , sa drugim akumulatorom (čak i manjim) traktor radi i pali normalno a ovi kreteni me ubjeđuju kako nešto kod mene nije u redu
Rekao sam im da ću im otjerati traktor i neka urade i naplate šta god da treba , ako nakon dva dana ujutru ne bude verglao 10 sekundi ima da ima polupam sve one rekvizite od glavu

Nesto mi brzo da napon padne za 20 sec sa strujom praznjejnja od 600A, po matematici bez gubitaka to bi trebalo trajati 6 min sa 600 A, mad je to nemoguce, ali je 20 sec premalo, Pitam se sta ce ostati na kraju od te baterije nakon te torture ispitivanja, koliko se sjecam napon na jednoj celiji kad padne ispod 1,7 V (kod brzih praznjenja) ostecuje celiju, to znaci na cijeloj bateriji 10,2 V, a kod tebe ga obaraju na 1 A po celiji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Napon je na kraju pod opterećenjem , ne nakon opterećenja , znači na dvadestoj sekundi

Podatak koji sam našao na netu je da se opterećuje strujom od 600A i 20sec a da je krajnji napon ispravnosti 8,8V
Za 110Ah ide 600A,20sec a krajnji napon 9,2V
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Danas odem u servis da provjerimo akumulator , oni su neki dan ga uzeli i napunili (i navodno nisu ga više punili do danas) , ajde vjerovat ću im

Kada smo ga opteretili opet sa 600A i 20 sec dijagram izgleda ovako :(n):
Teško se vidi ali krajnji napon je 6,26V a par sekundi prije kraja je bio 6,24V
Tužan izraz lica servisera :icon_rofl: navodno mora da zove glavno predstavništvo jer mi nije jasno da je neispravan :icon_rofl:
 

Prilozi

  • IMG00046.jpg
    IMG00046.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 124

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: akumulatori

Ma probaju sve samo da odbiju reklamacije. Sve je to njima dobro jasno i ako je covek jedino uporan ili zapreti necim moze doci do reklamacije. Kod nas je malo sad poboljsano sa zastitom potrosaca ali sve je to sitno jer vrlo mali broj reklamacija prodje uopsteno. U vojsci sam radio u akumulatorskoj stanici jedno vreme i ako je verovati njihovom uredjaju za merenje pod opterecenjem nebi smeo napon da padne ispod 9V koliko se secam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Malo prepiranja i dokazivanja moga znanja oko akumulatora da nisam baš potpuna ovca za šišanje i reklamacija je uvažena , dobio sam nov akumulator i ''restartovanu garanciju'' , znači od danas opet imam dvije godine garancije umjesto ostatka koji bi bio do dvije godine od stare garancije :icon_thumright:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Re: akumulatori

Tema je po ljetu manje aktualna. :)
Zamolio bi kolege forumase da napisu , ako imaju, prakticna iskustva ili saznanja o akumulatorima "magneti marelli". Da li posjeduje tko ovakav akumulator? Gdje ih svrstati u usporedbi sa ciak-om?
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh