• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: akumulatori

Kupil još jednoga na istom mjestu.
Akumulator Topla 70Ah je trajao 4...5 godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: akumulatori

Po mojem iskustvu (tri komada) crvena Topla za dizela nula bodova, za crnu neznam.

Meni se više sviđa kinez koji ima tri godine garancije (tu negde u prosjeku i traje, a puno toga ovisi o stanju anlasera, alternatora i broju paljenja tebpotreba za grijačem) od skupljih marki s imenom koji imaju garanciju dvije godine, a traju u prosjeku tri.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: akumulatori

Evo dolazi 9 zima i više VARTA ne bude izdržala na Renaultu,što reći,više takvog akumulatora se ne može kupiti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Moje dvije Tople (100 AH) ulaze u 12-tu i 13-tu godinu 3511s 13 i 560 12 god. Gdje takve kupiti ?? normalno filanje i anlaseri i motori na traktorima ok .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: akumulatori

kako si zadovoljan sa akumulatorom, ja trebam kupovati, a oni su najjeftiniji

Pa,eto,sad je nekih godinu dana prošlo,i nema nikakvih problema s akumulatorom,ali to je ipak malo vremena,vidjet ćemo dalje šta će biti...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Re: akumulatori

Kod mene Topla (crvena) u 539 bila sigurno 6-7 godina, s tim da je pola sela nosilo da pali po zimi kojekakve krntije. U autu isto imao Toplu i bila je 4 godine i auto je prodano sa njom. Proljetos uzeo Toplu 90 ili 92 Ah. Imam još Toplu u par vozila i nikakvih problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Krepala moja Topla u 12-oj godini , zamjenila ju Topla pa sad do kad bude .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: akumulatori

Topla su odlicni akumulatori,ja ih korisitim vise od 15 godina,jedan od 100Ah mi je bio u traktoru 8 godina i od tad samo Topla.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Re: akumulatori

Krepala moja Topla u 12-oj godini , zamjenila ju Topla pa sad do kad bude .
Je željac kak nebi krepal kad si ga stavil na medu a na njega treba malo jači i mlajši :icon_rolleyes:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: akumulatori

Na Medi je bivši vlasnik kupil u 4-om mjesecu ove godine .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: akumulatori

Forumaši imam problema sa novim akumulatorom na df-u u 2mj drugi put mi je prazan do kraja. Novoga smo kupili lani negdje u jeseni oko sjetve. Traktor nije bio paljen cca 2tj,prošli put kad je bio upaljen normalno je upalio,sad ujutro idem i nema šanse ni da okrene. Riječ je o akumulatoru Ciak 110 amperi izlazna snaga mu je 1000.
Šta može bit koji je problem da mi akumulator gubi struju na df-u,to mi se dešava skoro svake zime,lani nije jer je bio novi akumulator ali pred to je sa starim?

Recite mi kakve kablove za paljenje preporučujete,koje jačine i dali je pametno palit novi traktor preko njih zbog elektronike?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: akumulatori

Tu je sad pitanje dal je do akumulatora ili je negdje u instalaciji problem. Ako su dobri kablovi ne vidim problem zašto nebi mogao paliti preko kablova a najbolje bi bilo da i sam sastaviš. Kupiš kabla od cca 40mm2 i kliješta pa prespojiš i nemaš problema sa njima.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: akumulatori

U tome i je problem šta neznam dali je možda do instalacije na traktoru,nebi trebalo bit jer je nov nema još ni 5 god. ima nešto malo preko 1300rs. Po ljeti nemam problema sa paljenjem samo preko zime,traktor nije u garaži nego je samo u šupi. Dali možda i ta zima može izvuč akomulator?
Nemam kablove za paljenje,htio bi ih kupit ali neznam al koliko ampera treba za traktor. Dali je dovoljno 400A?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Re: akumulatori

Da je najlošiji akumulator nije bilo toliko minusa da ga toliko izvuče. Vjerovatno ga nešto izvlači, a ljeti ga češće koristiš i dopunjava ga, a zimi duže stoji bez paljenja. A za preklemavanje ne znam, neke mašine ne mogu tako upaliti. Kod mene ML ne može upaliti na pregledavanje već se mora staviti drugi akumulator. Nemam pojma što je tako,a kablovi za preklemavanje su dobri, preklemavani kamioni i druga auta i palilo sve bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: akumulatori

Imaš li radio?

Priključi voltmetar (područje 20 mV) između "-" kleme i mase, pa očitati napon. Vi del budeš jel ga prazni
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: akumulatori

Jednom sam ga palio preko klema ali neznam koje su jačine,posuđene sam imao,doterao sam imt-a kraj dajca spojio i ostavio oko 5min da puni s tim da je imt bio upaljen i dao sam mu malo gasa.

Imam radio,prvo sam mislio da on vuče struju pa sam ga izvadio ali samo onaj dio po kojemu se tipka,drugi dio je ostao spojen.

ZJ to bi onda morao terat kod električara jer nemam voltmetar ai neznam kako se stim radi.
Dali bi bila možda bolja solucija da kupim prekidač sa kojim mu prekinem struju kada traktor nekoristim duže vrijeme
http://www.jusel.com/upload/foto_16226 (2).jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Re: akumulatori

Ako već ništa nemaš, upali ga neka napuni akumulator i skini klemu. Ako ne valja akumulator bit će prazan, a ako ne, palit će.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: akumulatori

Neznam kak ti bude računalo motora reagiralo na dulji nestanak napona.
Ako skineš prednju masku na radiju, ništa se ne bude promijenilo. On i dalje vuče neku malu struju za održavanje memorije, sata...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: akumulatori

To ti je problem mašina koje ne možeš popraviti kliještima, čekićem i šarafcigerom. Sa bi ustanovio kvar treba dijagnostika kao u bolnici, a to puno košta. Ali najbrže i najjeftinije ćeš riješiti problem ako ga odvezeš pravom majstoru.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: akumulatori

Moj savjet priključi punjač i napuni akumulator a tek onda pali,nemoj se s kablovima zezat ak ne moraš...sto ti dulje aku stoji prazan veca je šansa da ceš ga nepovratno uništit.

Kad ga napuniš i upališ onda provjeri punjenje akumulatora, moguce je da pre slabo ga puni ali nije potpuno punjenje crklo pa ne pali lampicu.

To možeš sve sam a ako puni 14+ onda potraži električara si najbolje dobrog da nađe gdje vuče struju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh