• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Izvini ne vidjeh prije , da , mislim na alternator i ostale segmente oko njega koji učestvuju na punjenje akumulatora.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Jako, jako čudno mi je sve to.... Upali, radi 15 min, stavim tester koji ne pokazuje ništa, ugasim i gotovo ... nema paljenja više. No kad okrenem ključ i dam samo kontakt, ponekad se čuje motor centralnog u zadnjim desnim vratima.
Sutra idem kod stričeka električara, jer sam to nit znam nit mogu riješiti.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

Možeš li sa testerom prekontrolirat koliko ti puni alternator,pretpostavljam da lampicu uredno ugasi kad auto upali?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Ima slika tog testera par stranica prije. Lampice se ne gase kad upali auto. Pokazuje da je struja punjenja OK, ili prejaka, ili preslaba. Ništa precizno kao instrument ( Unimer, npr )
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Da, gasi se. Razmem se donekle u te neke stvari oko auta, ali ovo je van dosega mojeg šturog znanja. Vjerujem da je neki relej ili zahebava taj motor pa vuče struju. Ali kak tak brzo ?? To me muči !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Bil sam kod meštra. Ispitivanja su pokazala da je sve u redu. Normalno puni, akumulator je 100 %, ne vuče struju.... A onda ga je prikopčal na tester sa opterećenjem. E tu je pokazal pad na 75% samo na prvo opterećenje. I zaključak je da je vjerojatno jedna ćelija loša i ona radi problem.
Kupil novi Aku pa bumo vidli
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

Jućer mi eksplodirao akumulator , deca koja je to bila detonacija ....nikad više ne krešem po klemama
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: akumulatori

Ma to se slavilo božič,pa nestalo petarda.:eek::
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: akumulatori

@puknuti, što si točno radio pa se to dogodilo?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: akumulatori

Igral se ko neki naši forumaši pa je provjeraval kak se (ne)podnose + i - :icon_super:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

ma jok , bil je na punjanju ..vjerujem da je razlog iskra od brusilice ...boooo m

odbilo je kopletnu gornju stranu ..na svim čelijama ..dogodilo mi se to več jednom ali s jednom čelijom ..i to je bilo onako ,puf! ..ali ovo je bilo buuuuum ...vjerujem kao desetak mega piratica odjednom .

Hvala Bogu nikom nije ništa....to ispadne tak kad se radi na sveta tri kralja
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

To se meni jednom dogodilo,akumulator bio na punjaču a ja sam brusio neki k.... i kak ti kažeš veliki kabum!!
To je bilo u firmi i onda su napravili akumulatorsku stanicu:icon_rofl::icon_rofl:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: akumulatori

Koliko ampera?
Meni je od 135ah pored glave.
Sve je dobro dok kiselina ne posprica nekog
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: akumulatori

Akumulator je bio na TAM 260-T26,mislim da je od 140 Ah,idu dva komada?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: akumulatori

Nakon i u toku punjenja su najranjivi na bOOm , najviše isparavanja koje je sklono bombardovanju.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: akumulatori

Meni eksplodirao na traktoru, ranjelo ga onak pošteno, niti jedna čelija nije ostala na mjestu...

Problem bio neispravan regler na štorcu, punio na 26V....
 

Najnoviji postovi

Na vrh