• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatorska prskalica

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Prvi puta bi je bilo dobro puniti barem 12h. Nebi je trebalo prazniti do kraja, dapače izbjegavati ako je moguće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :ppozdrav:
Punio sam je više od 24 h i onda samo probao kak koja dizna baca. Jedno 3 litre čiste vode. Ako sutra ne bu previše kiše, planiram u srijedu špricati. Potrebno mi je samo da se odozgora prosuši toliko da se ne lijepi za obuću. Srećom pa zemlja nije teška.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima je jedan forumski kolega i zadovoljan je. U uputama, koje su na turskom, piše da je 10 Ah. Kolega je potrošil 5 šprica i još se nije baterija ispraznila. Čini mi se da su sve u tom rangu cijene približno jednako loše. Tko je kakve sreće, takva ga zadesi. Nisu neki novci i moje potrebe su jako male pa nisam puno biral. Razlike su u diznama. Moja nema ove račvaste. Umjesto nje je dupla, jedna iza druge i još ima mesinganu podešavajuću.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Na supergoldy je oko 380 kn a neki dan na pijaci kod nacionalne manjine za 300kn ista takva.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,657
Nakon 4 godine stala moja Villager aku lion prskalica.

Znači ima struje, uopće ne reagira na stisak.

Rastavio ju. Problem je u onom regulatoru što ugasi pumpu kad pumpa nabije pritisak. Kad njega maknem onda radi, ali se ne gasi pumpa. Ima onaj šaraf na tom s kojim se regulira pritisak na kojem se pumpa gasi.. Ali na koju god stranu ga okrenem ne radi pumpa dokle god je spojeno preko toga.

Ima netko neku ideju?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Nakon 4 godine stala moja Villager aku lion prskalica.

Znači ima struje, uopće ne reagira na stisak.

Rastavio ju. Problem je u onom regulatoru što ugasi pumpu kad pumpa nabije pritisak. Kad njega maknem onda radi, ali se ne gasi pumpa. Ima onaj šaraf na tom s kojim se regulira pritisak na kojem se pumpa gasi.. Ali na koju god stranu ga okrenem ne radi pumpa dokle god je spojeno preko toga.

Ima netko neku ideju?
Hajde da oživimo "ovu temu".

Prema opisanome, tebe zeza "tlačni prekidač". Ja sam jučer špricao voćke sa svojom, novom i razmišljao o ovom tvojem "pitanju".
Ja reciomo nemam predođbu kako točno izgleda ta "tvoja prskalica", a kamoli njezini dijelovi. (Kao što su sve puške iste, jer svaka ima "cijev, drev i remen", zauzmimo jednaki stav da i sve elektromotorne AKU prskalice teoretski rade na istom principu.)
Daj postavi koju sliku tih tvojih dijelova, možda ti netko od forumaša predloži kakav konkretan savjet, za korak naprijed, valjda ne bude natrag dva (koraka) ;) .
Ujedno na sličan ti način rade i tlačni prekidači na uređajima za vruče ili hladno pranje pod pritiskom "popularno zvani miniwaši" ;).

Obzirom da ja jučer u probnom radu, ni najmanje nisam bio zadovoljan sa 3 vrste mlaznica koje sam dobio u kompletu, a vidio sam da su navoji za montažu "cijevi s mlaznicama" identični onima s kojima ja več raspolažem, ja sam ugradio svoje stare "cijevi s mlaznicama" i dobio višestruko kvalitetniju maglu, mlaz itd. Pumpa kao pumpa samo nabija pritisak, a za kvalitetu raspršivanja su zadužene naše mlaznice. Originalne u kutiji koje sam dobio su nula prema mojima starima, zato su stare sad gore i prskalica je radila tako "kao što bi svirala kvalitetno stradivarijeva violina".
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,451
Ja sam prošle godine kupil neku HB aku prskalicu. Među ostalim sam dobil i jednu metalnu štelajuću diznu. Stroj s njom radi besprijekorno, finu maglicu. Prezadovoljan
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,657
Hajde da oživimo "ovu temu".

Prema opisanome, tebe zeza "tlačni prekidač". Ja sam jučer špricao voćke sa svojom, novom i razmišljao o ovom tvojem "pitanju".
Ja reciomo nemam predođbu kako točno izgleda ta "tvoja prskalica", a kamoli njezini dijelovi. (Kao što su sve puške iste, jer svaka ima "cijev, drev i remen", zauzmimo jednaki stav da i sve elektromotorne AKU prskalice teoretski rade na istom principu.)
Daj postavi koju sliku tih tvojih dijelova, možda ti netko od forumaša predloži kakav konkretan savjet, za korak naprijed, valjda ne bude natrag dva (koraka) ;) .
Ujedno na sličan ti način rade i tlačni prekidači na uređajima za vruče ili hladno pranje pod pritiskom "popularno zvani miniwaši" ;).

Obzirom da ja jučer u probnom radu, ni najmanje nisam bio zadovoljan sa 3 vrste mlaznica koje sam dobio u kompletu, a vidio sam da su navoji za montažu "cijevi s mlaznicama" identični onima s kojima ja več raspolažem, ja sam ugradio svoje stare "cijevi s mlaznicama" i dobio višestruko kvalitetniju maglu, mlaz itd. Pumpa kao pumpa samo nabija pritisak, a za kvalitetu raspršivanja su zadužene naše mlaznice. Originalne u kutiji koje sam dobio su nula prema mojima starima, zato su stare sad gore i prskalica je radila tako "kao što bi svirala kvalitetno stradivarijeva violina".

Uspio namjestiti... Ne popraviti nego opraviti kako kaže moj kolega.

U biti taj tlačni prekidač radi na oprugu. I na vrh opruge ima plastični čep kojeg gura šaraf i onda s tim štelaš pritisak na kojem se ugasi pumpa.

U biti ta plastika se izgleda izvitlala s godinama i onda ona zapne unutar kanala.

Sad sam očistio i malo ošmirglao... Ali još uvijek nekad zapne pa moram sasobom nositi odvijač i onda šaraf malo lijevo desno i proradi..

Ali radi dovoljno dobro da ne moram još novu kupovati
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Znam ja kako to radi.
A vezano uz ovo: "Uspio namjestiti... Ne popraviti nego opraviti kako kaže moj kolega." Da piknuo si u bolno mjesto i trenutno je u funkciji, ali nisi ništa popravio. Da si popravio riješio bi taj problem, ovako samo čekaš da se ponovi, pa ponovo čačkaš po tome ;).

Pumpa ima elektromotor, a elektromotor gasi mikroprekidač. Taj spomenuti čep, pa šaraf i opruga su samo dio sklopa tlačnog prekidača.

Dobro je da si sam malo dublje razgrnuo u problematiku. (y) Uzdaj se use i u svoje kljuse.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,657
Znam ja šta ti misliš. Ali bez novog tog plastičnog čepa i te plastike što drži mikropekidač popravka nema...

Ako još više ošmirglam onda me strah da će mi se kriviti češ unutar kanala pa još više zapinjati.

Jbga. 4 godine sunce i 4 zime odrade svoje...
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
Ciao.
Kupio sam aku prskalicu Sofisto St-16A,Electric soprayer. Kina
Napunio bateriju i pokusao da prscem
Baterija radi, zuji.
Ali nista ne pršce, crijevo je suho kad ga rastavim.
Sta bi moglo biti, ima li neka caka kod prve upotrebe?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,657
Usipaj vode i probaj malo povući da navučeš vodu u pumpu... Možda iz nekog razloga ne može sama povući...

I pregledaj usis unutar prskalice. Da nije neka plastika na njemu
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
Kako da povučem da navučem vodu?
Nasuo sam bio 10 litara fungicida da pršćem i nista.
Prskalica nije 2 u1, to jest nema rucke za rucno pumpanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,657
Plućnom metodom 😂


Skini štap, upali pumpu, crijevo u usta i vuci...

Ako ni tada nejde voda.. Onda ti je usis pumpe blokiran...

Ja sam uz svoju villager dobio neku ručnu pumpu koja se može zasarafiti umjesto štapa pa pumpaš ukoliko dođe do nekog začepljenja...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Ciao.
Kupio sam aku prskalicu Sofisto St-16A,Electric soprayer. Kina
Napunio bateriju i pokusao da prscem
Poštovani kolega po forumu, čestitam ti na nabavi pomagala - prskalice.
Baterija radi, zuji.
Razočaran sam ovime što čitam, da "baterija radi, zuji". Zujati može samo elektromotor za pogon pumpe i pumpa. Ipak smo u 2022. godini.
Ali nista ne pršce, crijevo je suho kad ga rastavim.
Sta bi moglo biti, ima li neka caka kod prve upotrebe?
Moglo bi biti to da nisi poštivao minimum minimuma uputa za rad.
Nisi niti probao prskalicu sa običnom vodom, da li radi, da li curi itd., sve to piše u uputama.
Pokreni pumpu sa aktiviranom ručicom, na koju šarafiš štap sa mlaznicom. Pričekaj da procirkulira voda, otpusti ručicu da tlačni prekidač isključi.
(I da ja sam sebi kupio aku prskalicu prije tjedan dana i s mojim starim štapovima i mlaznicama radi savršeno. Originalne mlaznice im nisu ni do koljena.)
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
sad sam malo onim stapicem za uho cackao.
Nekih 1 cm sam uspio gurnuti, nisam osjetio neku prepreku.
I sad RADI.
A isprskao 20 litara starom prskalicom, rucno
Jer nije ova htjela
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
Poštovani kolega po forumu, čestitam ti na nabavi pomagala - prskalice.

Razočaran sam ovime što čitam, da "baterija radi, zuji". Zujati može samo elektromotor za pogon pumpe i pumpa. Ipak smo u 2022. godini.

Moglo bi biti to da nisi poštivao minimum minimuma uputa za rad.
Nisi niti probao prskalicu sa običnom vodom, da li radi, da li curi itd., sve to piše u uputama.
Pokreni pumpu sa aktiviranom ručicom, na koju šarafiš štap sa mlaznicom. Pričekaj da procirkulira voda, otpusti ručicu da tlačni prekidač isključi.
(I da ja sam sebi kupio aku prskalicu prije tjedan dana i s mojim starim štapovima i mlaznicama radi savršeno. Originalne mlaznice im nisu ni do koljena.)
minimum minimuma, nisam ni dobio uputstvo za upotrebu.
Narucio jednu prskalicu drugu dobio, nema računa.Nisam htjeo vracati.
Nije radilo i ti meni o nekom razocarenju jer sam rekao da baterija zuji.
Hvala na pomoci
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
Dobra priprema je pola posla.
Ne mogu se suzdržati da 2022. godine pišemo koje kakve nebuloze. Sva djeca imaju u školi tehnički odgoj. Svi znaju programirati računala i mobitele, a iz elementarnih životnih stvari pravimo "komedije".
Zbudimo se svi, ne samo ja i Vi.
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
Poštovani kolega po forumu, čestitam ti na nabavi pomagala - prskalice.

Razočaran sam ovime što čitam, da "baterija radi, zuji". Zujati može samo elektromotor za pogon pumpe i pumpa. Ipak smo u 2022. godini.

Moglo bi biti to da nisi poštivao minimum minimuma uputa za rad.
Nisi niti probao prskalicu sa običnom vodom, da li radi, da li curi itd., sve to piše u uputama.
Pokreni pumpu sa aktiviranom ručicom, na koju šarafiš štap sa mlaznicom. Pričekaj da procirkulira voda, otpusti ručicu da tlačni prekidač isključi.
(I da ja sam sebi kupio aku prskalicu prije tjedan dana i s mojim starim štapovima i mlaznicama radi savršeno. Originalne mlaznice im nisu ni do koljena.)
e pa stvarno, da ne znam da se pritiskom na ručicu na koju sarafim stap sa mlaznicom pokrece pumpa?
Sorry baterija koja zuji
 
Na vrh