• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Motor od vešmašine jako teško da bi mogao gonit,ja pokušao gonit sa jednofaznim motorom od 2,2kw kompresor od autobusa al nije išlo,start mu je bio mukotrpan
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
wbt4f2yf63kvsb6zi4s3.jpg
[/URL][/IMG]
bkkbqlcfcayvi46gv6mu.jpg
[/URL][/IMG]
n6ldpti3dy1jntfqrxxg.jpg
[/URL][/IMG]
n6ldpti3dy1jntfqrxxg.jpg
[/URL][/IMG][/IMG][/IMG]
zjyidy5902ou06v3rtm9.jpg
[/URL][/IMG]
zaazadwzivhvuw79sufz.jpg
[/URL]/[/IMG] evo došao na ideju da iskoristim kolica od aparata za varenje, pa sam u gornji dio ubacio ručni cirkular štern-1200wata koji sam imao kod kuće, moći će se i brzo skinuti ako zatreba za nešta veće prerezati.probao sam i radi odlićno, malo je bučniji jer nisam mogao skinuti onaj štitnik ko ji je povezan sa onom oprugom, pa sam oprugu skinuo na jednoj strani i onda oprugu i štitnik svezao žicom za za cirkular.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Super izgleda i vrlo prakticno usteda prostora jesi probo sta vise radit s aparatom nesto duze varit dal se grije buduci da je dosta zatvoren jesu mu dosta oni otvori sastrane i od iza?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Multipraktik:blackeye ovo se zove genijalan um....netko će se smijati na tako nešto ali sve što je funkcionalno i čovjeku može olakšati posao je po meni hvalevrijedno.....svaka čast za ideju....samo pazi prste da ne poleti ruka....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Super izgleda i vrlo prakticno usteda prostora jesi probo sta vise radit s aparatom nesto duze varit dal se grije buduci da je dosta zatvoren jesu mu dosta oni otvori sastrane i od iza?

nedavno sam vario više, popravljo sam jedno rudo od prikolice, var je bio dugačak 11o cm i i takva dva vara sam napravio sa malim pauzama i onda je termo zaštita isključila aparat, vario sam sa 3.25 elektrodom, tako da mislim da ima dovoljno zraka, a mogu kada budem nešto veče vario i izvuč aparat van da se bolje hladi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
nedavno sam vario više, popravljo sam jedno rudo od prikolice, var je bio dugačak 11o cm i i takva dva vara sam napravio sa malim pauzama i onda je termo zaštita isključila aparat, vario sam sa 3.25 elektrodom, tako da mislim da ima dovoljno zraka, a mogu kada budem nešto veče vario i izvuč aparat van da se bolje hladi.

Hvala na odg ma to je super ja sam mislio isto u planu sebi tak nesto napravit i stavit mali ventilator da ga malo hladi!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako moze jedna pomoc od zvonis01 ili bilo koga ko to ima. koliko sam razumeo zvonis imas neki uredjaj za peskiranje .molio bih ako ko ima sliku i objasnjenje kako napraviti .naime radio sam u brodogradilistu i svidja mi se princip kako ocisti ali nam nisu dozvoljavali biti u blizini da bih video princip i kako napraviti u manjoj dimenziji.imam prikolicu koju bi najbolje bilo ispeskirati posto je stajala 20 god
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam pravio sa kolegom pjeskaru i uspjeli smo , radi bez greške
Kako reče @zvonis , najveći problem je kapacitet zraka
Znači prvo pitanje je sa kolikim kompresorom raspolažeš ? kapacitet i pritisak
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8



ovo je moja rezalica napravljena prije par godina, ništa komplicirano, ali služi svrsi


nije alat,ali je ljepše delat dok nekaj svira
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo ovako ,to sam pravio kompresor .boca je od kompresora mislim da je oko 200lit ,kompresor je samopodmazujuci ali neznam tacno od kog kamiona a dvoklipni je i mogu stelovati pritisak na rislag ventilu od traktora na koliko hocu do 8 bara.toliko moze jer sam ga probao ali radim vecinom do 4 za farbanje i ostalo i neopterecujem ga previse .sad nisam trenutno kuci kad dodjem pokusacu da stavim sliku .
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Draš;

Pripazi samo kad režeš, da budeš u povoljnoj poziciji, ukoliko se razleti rezna ploča.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
evo ovako ,to sam pravio kompresor .boca je od kompresora mislim da je oko 200lit ,kompresor je samopodmazujuci ali neznam tacno od kog kamiona a dvoklipni je i mogu stelovati pritisak na rislag ventilu od traktora na koliko hocu do 8 bara.toliko moze jer sam ga probao ali radim vecinom do 4 za farbanje i ostalo i neopterecujem ga previse .sad nisam trenutno kuci kad dodjem pokusacu da stavim sliku .
za dobro pjeskarenje treba konstantno 10 bara,sve ispod je velika količina pijeska uzalud jer nema dovoljno snage za udarac zrna o površinu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I protoka ispod 2 kubika je malo a to je već kompresorčina
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda jedino da od putara ukradem onaj za lupanje asvalta ,hahaha ma salim se malo.nisam znao da je potreban toliki pritisak a to klipni tesko postize.jedino vijacni a to je za mene preskupa investicija.mislio sam nesto minijaturnije za sebe da napravim posto se bavim autolimarijom a tu je dosta mesta nepristupacnih za ocistiti.da li savorise imas neku sliku tog uredjaja da vidim kako to izgleda .
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kolega je nedavno kupio u baumaxu 50 l kompresor i tlačna je podešena na 10 bara,znači da je veća boca moglo bi i sa tim,jedino što bi stalno radio
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma nije u pitanju koliko litara su ti boce nego sa koliko litara u minuti puniš te boce , teoretski ti bi mogao i sa malim kompresorom i ogromnim bocama da radiš nešto ali bi ti trebalo tri dana da napuniš boce da bi pjeskario jedna sat , lupam

Ako ti treba već nešto za auto limariju i ćoškove onda možeš naći i neki ručni pištolj za pjeskarenje , znači onaj sa dva crijeva , jedno za zrak a drugo ide u posudu sa pijeskom ali opet i on nema nekog efekta ako nemaš bar 200 litara bocu i najmanje 7 bara pritiska

A slike od ove skalamerije imaju negdje na forumu , meni se čini da imamo i temu o pjeskarenju , samo dok je pronađem
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Cijenjeni kolege, pjeskarenje nije igrarija i alati nisu nimalo jeftini , ako neko zeli kupiti alate za ispjeskariti par starudija onda je to totalno neisplativo.
Za pjeskarenje auta treba biti kompresor koji daje 2,5 kubika zraka u minuti i minimum osam bara tlak !
ovo sto se kupuje po supermarketima ove igracke za pjeskarenje to je za ispjeskariti neku staklenu bocu da das prijatelju suvenircic , a nikako za auto , trebali bi godinu dana raditi s tim da dobro ocistite auto .

Ja se bavim pjeskarenjem vec godinama , imam alate i materijal tako da znam sta ti govorim , ako te zanima kako napraviti, uguglaj samo naziv i imas milion slika sema objasnjenja kako sta radi i funkcionira , sretno ti !
 

Najnoviji postovi

Na vrh