• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
imam mali od 25 l,ali imam dosta zračnog alata,bušilicu,,biax,za pjeskarenje ,pa jedva da krenu pa sam mislio napraviti veći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
imam mali od 25 l,ali imam dosta zračnog alata,bušilicu,,biax,za pjeskarenje ,pa jedva da krenu pa sam mislio napraviti veći

ako su ti potrebe rada kratkotrajne i ne previše česte možda bi jedna dodatna ''montažna'' boca riješila tvoj problem
znači punjenje boca bi trajalo duže ali bi imao dovojlnu zalihu vazduha za jedan posao onako ''u naletu''
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ovaj moj kompresor je dobar za napumpat gume,nešto ispuhat i pošpricat nešto na malo isto kao i onaj iz bauhausa od 50 litara.za korištenje zračnog alata kao što su brusilica,bušilica,pištolj za pjeskarenje,račna,biaks,šlajferica i ostalih alata koji imaju veliki protok ti treba makina od minimalno 300 litara.sve manje od toga ti je muka za kompresor i za tvoje živce
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa sve zavisi od lične potrebe

drugar kod kojeg često popravljam i koji sudjeluje u mojim karabudžima ima od 300 litara i to sasvim zadovoljava potrebe recimo pištolja za šarafe koji troši poprilično , sa zve ostalo dovoljno bi bilo i 100 litara
inače čovjek se bavi automehanikom , slabo farba , samo zaštite na podove nabacuje , znači najveći potrošač mu je pištolj za vijke , ima ih nekoliko
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
dovoljno je 100 litara ako ti kompresor stigne filjat zrak.kod mene je slučaj da mi pištolj brže prazni bocu nego je kompresor stigne punit,tako da bi mi za neko vrijeme konstantnog rada ispraznio bocu iako kompresor radi.onda opet moram čekat da je napuni.može se i tako nešto napravit za silu ali to nije to
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo jedne savijačice sklepane za kratko vrijeme.prva i osnovna namjena joj je bila savinuti lukove za plastenik a možda će poslužit za još ponešto savinut.
 

Prilozi

  • P3110001.jpg
    P3110001.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 1,634
  • P3110002.jpg
    P3110002.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 1,715
  • P3110003.jpg
    P3110003.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 1,734
  • P3110004.jpg
    P3110004.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 1,742

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
evo jedne savijačice sklepane za kratko vrijeme.prva i osnovna namjena joj je bila savinuti lukove za plastenik a možda će poslužit za još ponešto savinut.

jel to upotrebljen mjenjač od honde ,svaka čast treba se sjetiti,on ti ustvari služi kao reduktor jel da
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ima li tko neki nacrt ili ideju za tračnu pilu - bancek,pogon na el motor.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
jel to upotrebljen mjenjač od honde ,svaka čast treba se sjetiti,on ti ustvari služi kao reduktor jel da[/QUOTE
da to je bio mjenjač od neke motorne kopačice.susjed ga je htio bacit u smeće jer su mu se podrobili neki zupčanici.to sam malo presložio pa sam dobio reduktor sa omjerom 29>1
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
jeli neko vidio ili jos bolje radio s ovim

metalshaping81.jpg


nascar-french-wheel.jpg


english_wheel_-_2_002.jpg


tzv. engleski tocak, za valjanje i oblikovanje limova
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Samo na teveju, kolko znam to je za savijanje limova, nekakvih kupolastih oblika...vjerujem da treba puno prakse za takvo nešt
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
imam osjećaj da rad na ovome traaaajeeeeeee :rolleyess:

a ne vjerujem da je predviđeno da pegla lim koji je izzčekićan , mislim da on radi iz table pa da ideš do željenog oblika
 
D

dennnis

Guest
evo mog ugrade-anog kompresora od 50 l
 

Prilozi

  • Fotografija0042.jpg
    Fotografija0042.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 830
  • Fotografija0041.jpg
    Fotografija0041.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 738
  • Fotografija0040.jpg
    Fotografija0040.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 783

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa koliko ja vidim uzel je dva standart "kineza" i spojil ih paralelno na jednu bocu.
Tak da je dobil na l/min.
Meni bi to trebalo za veliki končar jer se jako namuči ak treba puno zraka.
Za lakiranje još ide al nekaj ozbiljno šrafat s pištoljem ...duga su čekanja...
 
D

dennnis

Guest
jedan je kinez a drugi je koji je i bio na boci neki njemac nešto mascinen. nemogu se sjetiti. za špricanje dušu dalo ali kaj velis šarafanje često treba puniti.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
neznam koliki je tvoj kompresor ali mislim da bi kamionskome trebalo jako dugo da nafilja 150 litri na 10 bara.moraš mu osigurati dovoljno okretaja. okretaje možeš multiplicirati preko remenica ali za to moraš imati jači motor po mogučnosti trofazni.tlačna sklopka ti nije nužna ali onda moraš imati pouzdan manometar i ručno ugasiti motor.nepovratni ventil je dobro stavit,ako nemaš orginal za zrak dobar je i onaj za vodovod i puno je jeftiniji.to ti je ono osnovno.bocu možeš stavit i tu svoju i isključivat na 8 bara ili stavit sigurnosni ventil.

ovutvoju spravu bili mogao goniti motor od veš mašine gorenje, i koji efekt bi postigao, ako ne može koji motor bi mogao postići pritisak 8 bara
 

Najnoviji postovi

Na vrh