• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to dodjeda da ti treba kompresor radnog volmena ne manje od 1000cm3 i da gavrtis na 1800 do 2000 okretaja. Puno... pogon oko 15 KW
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali za auto limariju kada mu treba da očisti samo malu lokaciju da može zavariti ''fleku'' može i ova kineska igračka
A potpuno se slažem da ispod 8 bara i 2 kubika nije ozbiljno pjeskarenje , gledao sam kompresorčinu gdje ljudi pjeskare sa diznom od 14mm i imaju konstantno 10 bara , strašno kako dere i koji učinak ima :prayer:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sta mislis savorise da li se motor od renoa mogao iskoristiti kao kompresor i pogon preko traktora.ima 1721 cm i stepen kom.10 -1.to mu dodje oko 15bar.sad mi je palo to na pamet. a i meni svasta padne na pamet.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moglo bi ali bi morao da praviš glavu , teško bi bilo složiti to sa postojećom glavom i bregastom , isto tako morao bi sistem hlađenja da povežeš
Uglavnom moguće ali sumnjam da bi bilo isplativo
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
sta mislis savorise da li se motor od renoa mogao iskoristiti kao kompresor i pogon preko traktora.ima 1721 cm i stepen kom.10 -1.to mu dodje oko 15bar.sad mi je palo to na pamet. a i meni svasta padne na pamet.

Jeftinije bis prosao da kupis od mene kompletan vijcani kompresor pa da si slazes kardan s kojim ces ga vrtiti i imas dobar kompresor s kojim mozes raditi sto pozelis !

Kompresor je AKSECO talijanski ,kapaciteta 2,4 kubika zraka u minuti pogonjen s motorom od 27 konja koji je crko !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to bi bilo idealno nema sta.realno receno jako smo daleko i niz problema bi bilo dok bi stiglo dovde.finansije su najveci problem.imam celog renoa u delovima i mogao bih zgodno napraviti ako resim samo prenos za bregastu posto je zupcasti kais a treba prenos 1-1 i radio bi ko kompresor.netrebaju tu druge glave samo isti zupcanici na radilici i bregastoj.zahvaljujem se na ponudi jer da sam u boljoj mogucnosti bilo bi idealno.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
to bi bilo idealno nema sta.realno receno jako smo daleko i niz problema bi bilo dok bi stiglo dovde.finansije su najveci problem.imam celog renoa u delovima i mogao bih zgodno napraviti ako resim samo prenos za bregastu posto je zupcasti kais a treba prenos 1-1 i radio bi ko kompresor.netrebaju tu druge glave samo isti zupcanici na radilici i bregastoj.zahvaljujem se na ponudi jer da sam u boljoj mogucnosti bilo bi idealno.

Znam da smo daleko , znam i to da bi bilo tesko rijesiti prevoz , , ali da si blize jednostavno bi se to rijesilo
ja taj kompresor drzim za nekakvu rezervu vec deset godina a nisam s njega niti saraf iskoristio .
Sad mi ostaje ili ga nekomu dati ili prodati otpadu na kilu ili se uhvatiti posla i slagati ga za kardan da moze posluziti preko traktora.

Ovo sam ti rekao vise kao ideju , vjrojatno i pri vama postoji takvih strojeva koje se nekomu ne isplati popravljati , puno je jeftinije nego smisljati toplu vodu i praviti od motora kompresor !
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa jel stane to u auto, karavan, onda ne vidim u cemu je problem doci i ptorsiti 100 EURa na put, ako je cijena prihvatljiva, bolje nego u lagati u nesto sto ne vjerujem da ce raditi. Ili sacekas do ljeta pa usput i na more.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
90.50 € Avec un véhicule essence
Toll 26.63 € | Petrol 63.87 €

Time
06h10 with 04h45 on motorways
Distance
571 km with 483 km on motorways
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
to bi bilo idealno nema sta.realno receno jako smo daleko i niz problema bi bilo dok bi stiglo dovde.finansije su najveci problem.imam celog renoa u delovima i mogao bih zgodno napraviti ako resim samo prenos za bregastu posto je zupcasti kais a treba prenos 1-1 i radio bi ko kompresor.netrebaju tu druge glave samo isti zupcanici na radilici i bregastoj.zahvaljujem se na ponudi jer da sam u boljoj mogucnosti bilo bi idealno.

Nebi to dobro radilo sa postojećom glavom čak iako bi stavio prenos 1:1
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
pa jel stane to u auto, karavan, onda ne vidim u cemu je problem doci i ptorsiti 100 EURa na put, ako je cijena prihvatljiva, bolje nego u lagati u nesto sto ne vjerujem da ce raditi. Ili sacekas do ljeta pa usput i na more.

Stalo bi naravno u karavan i to bez problema , jedino sto bi se cijedilo malo ulja po autu !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisu ljudi samo finansije u pitanju,prelasci granice pogotovu sa ovim nasim ludacima na carini.papirologije more ti traze poreklo i svasta.samo da te oderu da ih svakog pocastis po desetine eur. i onda nemas nikakve vajde.a ovde da kupis kostalo bi te strava.uvale ti staro gvozdje pa se ubij. nemoj to bacati ni slucajno neko place za tim. proletos su mi obili radionicu ,i porodicni problemi me unistise .ali polako isplivavam iz problema .
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Da ne otvaram novu temu a vidim da je ovdje bilo riječi o kompresorima, Prije sam imao glavu kopresora od dajca kamiona pošto su mi otišli ventili i nisam mogao naći druge nabavio sm drugu glavu kompresora ali ava glava ima podmazivanje preko radilice sa strane i sad mi je tu problem. Pokušao sam to riješiti tako da sam stavio pumpu volana od auta ali mi je velik pritisak pa mi izbija crijevo s glave.
Jel se netko možda susretao s ovakvim problemom ili možda netko ima jednostavno riješenje da podjeli s menom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajd ovako napamet da probam.servo pumpa ima prevelik pritisak a pogon verovatno preko remenice si resio.ako smanjis broj obrtaja na pumpi i to poprilicno ces morati dobio bi manji pritisak i protok ulja.po meni je ovo malo komlikovano za uraditi ali mislim da imam resenje prostije. na pijacama sam video malu zupcastu pumpu za pretakanja goriva i ulja koja se montira na busilicu.mislim da bi ti bilo dovoljno samo da strugar napravi manju remenicu za pogon ili vec kakav bi ti odgovarao .tu su creva oko 1cm otprilike precnika.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ja sam isto stavio kamionsku glavu na kompresor natočio ulje i radi, lajtung kuda bi trebalo dolazit ulje sam ostavio otvoren dugačaki i digao višlje a na povratni priključak stavio komad crijeva da stoji okomito i stavio mjerač ulja u njega
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ajd ovako napamet da probam.servo pumpa ima prevelik pritisak a pogon verovatno preko remenice si resio.ako smanjis broj obrtaja na pumpi i to poprilicno ces morati dobio bi manji pritisak i protok ulja.po meni je ovo malo komlikovano za uraditi ali mislim da imam resenje prostije. na pijacama sam video malu zupcastu pumpu za pretakanja goriva i ulja koja se montira na busilicu.mislim da bi ti bilo dovoljno samo da strugar napravi manju remenicu za pogon ili vec kakav bi ti odgovarao .tu su creva oko 1cm otprilike precnika.
Tako je išao sam preko remenice i vidim da servo pumpa ima ima puno veći protok ulja nego što mi treba. Davno nekad sam gledao da je jedan tip riješio preko neke pumpe ali neznam od čega je bila ta pumpa, uglavnom znam da se remenica te pumpe oslanjala na remen.
A dali bi se to dalo kako riješiti i bez pumpe
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja sam isto stavio kamionsku glavu na kompresor natočio ulje i radi, lajtung kuda bi trebalo dolazit ulje sam ostavio otvoren dugačaki i digao višlje a na povratni priključak stavio komad crijeva da stoji okomito i stavio mjerač ulja u njega
Jel bi ti bilo problem to poslikati i staviti sliku, ako stignem sutra ja poslikam svoj, moj kompresor je od kamiona ZIL-a ruskog
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tesko mi je napamet.moglo bi da prodas da je stavis da je kais jedva dodiruje onda bi proklizavala pod vecim opterecenjem ali meni se to nikako nesvidja. da mozes da stavis sliku da vidim kako je resena glava.ove pumpe za pretakanje nisu velikog pritiska mozda ih mozes naci u prodavnicama delova i nisu skupe.nisam siguran da li bi se moglo izvesti buckanjem ulja jer sto rekao slepac najvise volim kad vidim
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
tesko mi je napamet.moglo bi da prodas da je stavis da je kais jedva dodiruje onda bi proklizavala pod vecim opterecenjem ali meni se to nikako nesvidja. da mozes da stavis sliku da vidim kako je resena glava.ove pumpe za pretakanje nisu velikog pritiska mozda ih mozes naci u prodavnicama delova i nisu skupe.nisam siguran da li bi se moglo izvesti buckanjem ulja jer sto rekao slepac najvise volim kad vidim
Sutra poslikam pa stavim slike
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja mislim da mi drug ima ovu zupcastu pumpu .valjda je nije dao nekome jer to se obicno vise nevrati.ovde je narod uzas jedan. ako bude slikacu je pa cu probati da je stavim ako me komp. nezezne.slab mi signal interneta ide preko telefona pa me ubi. cesto je kod nas koriste u prodavnicama ulja za traktore pretacu ulja iz buradi.cini mi se da su oko 10eur
 

Najnoviji postovi

Na vrh