• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
e , u to vrijeme je alternator bil prskup za moj buđet .
nije čak bilo ni razbijenih , koliko je išla nemaš problem da napraviš sudar ..a ovi brži su bježali od tebe kao da voziš warburg na inaktol
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jel to peglica radila na 24 volte kad fila 18 volti..::x::icon_thumright::(handshake):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Puknuti neki je dan bil Volti rođendan pa jel se on rodil dok si ti slagal Peglicu :icon_lol: Mene nije na Pegli mučilo filanje več razvodni rotor (probijal onaj komad plastike kaj je bil protiv radio smetnji) :(emo):
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel se smije za kontrolnu žaruljicu punjenja stavit isto mala žaruljica ali 24 volta? ...svijetli slabije ali ne stopi svoje kućište ako ostane radit duže....
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
291
ALTERNATOR Zetor 4911 - Pomoć oko alternatora

Pozdrav ljudi !

Moj problem vezan je za spajanje alternatora - reglera i signalne žarulje na Zetoru 4911

Na prvoj slici prikazano je kako sam spojio alternator na Zetoru 2511 ali tamo sam sa alternatora vukao dvije žice, jednu na signalnu žarulju koja se sa druge strane napajala sa brave (15) i debele crvene na anlaser

Prva slika -
adult image hosting


E sad imam shemu spajanja alternatora za Zetora 4911 na kojem je prikazan alternator i regler i isti takav paket imam na traktori, ALI kad dam kontakt žarulja koja je ispravna NE SVJETLI, Napominjem da sam na istu spojio kako je prikazano na shemi samo jedan izvod te me zanima od kuda dolazi druga žica na kontrolnu žarulju

Druga slika -
free image upload
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
291
iskreno nemam pojma jer sam traktor dobio neki dan da složim instalaciju, mislim da alternator puni jer je mjesec dana akumulator gore i uredno pali

ide li možda drugi kraj kontrolne žarulje na 15 na bravi kao i na shemi od zetora 2511 prva slika
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Iskreno neznam ali cini mi se da je na zetorovoj tabli za tu lampicu predviđeno da se moze staviti preko plusa serijski a ne kao kod lampica za osvijetljenje jednu stranu direktno na masu
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
291
Da, dalje u katalogu našao sam shemu kompletnu gdje se vidi da jedna strana ide na bravu (15) a druga kako je na slici, istina na ploči je rupa sa dva kontakta

Hvala na pomoći
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Vijerojatno je mislio reci da je elektronski bolji jer nekad el.mehanicki izaziva prepunjivanje pa time i susenje akumulatora
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
780
i sad fino izbvaci taj mehanički regler i ubaci elektronski pa bude OK

Elektronski ti je triput gori... posebno ovi za stotinjak kuna. Dok "poludi" drži preko 18 v a takve gluposti ne radi elektromehanički. Tako dugo dok netko ne dira po njemu, a ne zna što radi :(giggle):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,568
Jucer torpedo dobio novi alternator kad sam vec bio u struji.


Magnetti 120 A. Motohod ce prepoznati ko je bio donor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Ohoho , zdravo veliki alternator , ja kada sam tražio za kombajn jedva sam našao 80A koji bi se lako mogao staviti a da je BOSCH.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,568
Ovaj je sjeo odlicno. Samo sam donji nosac razbusio s 8 na 10 mm. Spaner cu staviti tek toliko da ga odmaknem par mm od kompresora.
 
Na vrh