• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
Nisam upalio motor fali mi jedna zica na automatu alnesera ona mala tanka ali ne znam odakle ona ide i kako
Predpostavljam da ide preko brave paljenja ali nije ni bitno moram sutra to pretresti sve ponovo pa semi pa cu vidjeti
Snijeg je bani do obrade zemlje ima jos vremena
IMG_20240111_162613.jpg
 

djuka539

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
8
E sad znam sta je problem jos u tom mom "majstorluku" dobijao sam na kontrolnoj signal bez kontakta a kad dam kontakt dobijam struju na 50ci
U glavnom skontao sam sta sam zabrljao jos sem toga da ne mislim glavom
Hvala puno
Bice sutra koja slika kako sam rijesio probleme
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
Imam pitanje za znalce
Imam pasquali traktorić bez ikakve elektrike na njemu pa sam mislio da mu ugradim svjetlo
Traktorić se koristi većinom danju,ali uvijekpostoji neka kratka potreba za svjetlom
Do sada sam to rješavao naglavnom svjetiljkom,i auto led lampom spojenu na parkside aku 20 v
Ali bi mi bila želja ugraditi svjetlo,ali da radi bez akumulatora,jer bi totrebalo par sati kroz godinu
Dakle mogu ugradit svjetlo,i alternatora od auta preko remena,ali mi fali pobuda za lampicu
Da li postoji nekakvo rješenje kao što je riješeno na tomosima ili nešto slično
Nebi alternator stalno vrtio,nego mu ubacim remen kad treba
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam godinama na SS imao samo alternator ispod zamašnjaka..bez reglera i akumulatora..ali kad radi svijetlo ne smije na pun gas jer bi žarulje trebale izgoriti..danas bi vjerojatno bio sposoban napraviti neki sklop koji bi to regulirao..onda sam bio mlad i željan nogometa..
Alternator od auta je za mene najgora opcija na takvom stroju.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
Ma znam da led ne troši puno,ali se desi da ga ponekad zaboravim,a ovo bi bilo uvijek tu kad zatreba
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,185
Ispod zamašnjaka ima Dinamo sa 3 izvoda - 2 krajnja i srednji.
Tako imam na Toci (Tomo Vinković) nikakvih reglera, samo dvije diode!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
Imam i ja tako na goldoniju,ali bi tu trebao zamajac sa magnetima i zavojnice kojih nemam,a novo mi je neisplativo uzimat,dok alternator i ledice imam već doma
 

Najnoviji postovi

Na vrh