• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Analiza tla

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Re: Analiza zemlje

Ovo je išlo preko natječaja. Trebalo bi me koštati od 0-100kn ... Još općina dogovara sa županijom.

Ajde, još, ako ti nije teško napiši a gdje si radio analizu zemlje? Ja sam iz Petrinje, pa neznam gdje mi je najbliže to napraviti?
Željko
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,460
Moze preporuka za analizu tla? Iz Medjimurja sam. Znaci po mogucnosti sjeverozapadna regija. Radio sam u Krizevcima pred nekih 5-6 g ali nije analiza bas bila nesto. Tj sam opis i preporuka.
Kak se uopce krecu sad cijene? Ulagao sam u zemlju tih 5-6 g dosta pa da vidim ima li kakvih pomaka da znam sto sijat dalje...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,397
Dobro da si me sjetio. Ja još bio na predavanju da si smijem sam uzeti uzorak i zaboravio kasnije na to.

Treba ovo ljeto to riješiti.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,460
Imas obvezu analize? Ja nemam. Radim zbog sebe da vidim na cemu sam. Imam izrazito kiselo tlo pa sam to probao polako kroz godine poboljsat pa da vidim jesam li uspio sto napravit.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,397
Imam parcele veće od hektara. Ali jel nije da svi prijavljeni u sustav poticaja imaju obavezu jednom u 5 godina?

I ako niste znali, po novom tko nije odslušao tečaj, ne smije sam sebi uzimati uzorke za analizu...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,379
Mislim da je obveza svake četiri godine napraviti analizu, ali nisam sto posto siguran. Odslušani tečaj je uvjet da si svaki sam može uzeti uzorak.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,460
I moras to priloziti zahtjevu? Znaci opet moram papir nosit tamo jer inace sve predajem digitalno. Nisam.inace dobio nikakvu obavijest u odlukama da mi je npr. umanjen poticaj jer nisam predao analizu...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,460
Sad vidim za koje mjere se trazi analiza. Ja nisam ni u jednoj od tih mjera.
Mjera 10.1.15. Primjena ekoloških gnojiva u višegodišnjim nasadima (analiza tla i petogodišnji plan gnojidbe obaveza su svakog korisnika koji aplicira na tu mjeru); Mjera 10.1.17. Poticanje uporabe stajskog gnoja na oraničnim površinama (analiza tla i petogodišnji plan gnojidbe obaveza su svakog korisnika koji aplicira na tu mjeru); Mjera 4.1.1 Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava - podizanje novih vinograda i/ili restrukturiranje vinograda stolnih kultivara (analiza tla i plan gnojidbe obaveza su svakog korisnika koji aplicira na tu mjeru) te Mjera 4.1.1 Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava - podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada

Al sad vidim da je to stari clanak...jel se to mijenjalo?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,397
To ti nema veze s mjerama. Poseban zakon...

 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Imas obvezu analize? Ja nemam. Radim zbog sebe da vidim na cemu sam. Imam izrazito kiselo tlo pa sam to probao polako kroz godine poboljsat pa da vidim jesam li uspio sto napravit.
agrodata lab
 

Najnoviji postovi

Na vrh