• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

anlaser problem

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@vlč.puknuti ja sam luđi od tebe u ovom trenutku, išao sam povečati sliku i brojati :ROFLMAO:. Nije baš naj, naj najlakše brojati zbog masti i kutova slikanja, ali na rotoru bi bilo 10 zuba, a na zupčaniku reduktora 42, ali, možda sam i koji zub previdio, ovako nekako je "približno točno" :devilish:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam po promjeru ..onak poprek .
Da, oni s planetrnim imaju 4:1 , mogao sam biti i mudriji , hm
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
Nisam stručan, ne kontam izračune ali imam pitanje...želite reći da ovaj anlasser ne valja za zetora?

61763833_10213992533868382_4184649811166756864_n.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Nisu neka sreča, ali uleti i pokoji koji traje dulje od prosjeka pa kaj te dopadne.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Ako ti odgovara broj zubi na zupčaniku, ako je prihvat, dosjed isti, ako je smjer vrtnje zučanika isti, ako je snaga najmanje jednaka ili jači. Ti ga ugradi, on neka radi, budeš vidio da li bude izdržao desetak godina ili nešto manje. Pravilo je da nema pravila. Ako tvoj motor dobro pali, ne brini, problem imaju oni koji verglaju pol dana da motor sastavi, prime.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
ma pitam zato što je već 7 godina na traktoru i nikad sa njim problema nije bilo, sa starim anlasserom sam godišnje nešto popravljao, te piksne, četkice, rotor/kolektor..četkice, kućište četkica, automata ne znam koliko, 4-5 bendiksa...sa ovim u 7 godina promjenio akumulator. činjenica je da me je reparacija starog anlassera trebala koštati 1200 kuna, novi anlasser 1450, ovakav "brzi" je bio od 550-750 kuna u massivi, ali mi je čovjek rekao da ga ne kupujem već da potražim magneton ako već hoću to, platio sam ga tada 1150 kuna i evo ga i danas zetora pali na "tač" a znalo je biti i toga da vergla po par minuta, pogotovo ako zaboravimo goriva nasipat pa povuče zrak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Slobodno vi Zeksa počastite pumpicom ako ostane bez čorbe.
Lakše bu čak i kablovima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh