• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

anlaser problem

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok na Torpedu 4506 mi je alnaser ostao ukopčan i rastopio se unutra kaže majstor da nema popravka, dali se isplati kupiti one brze alnasere jeftinije, ovakav kakav je bio gore Iskra košta 300€
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Takav kakav je bil gore više ne možeš kupiti.
Ova današnja Iskra letrika je u rangu onih brzih i kupovina je igra na sreču.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ja bi rekao da si imao srece ni ovaj se ne bi rastopio..

Stvarno se pitam koliko je iskra stvarno iskra.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,101
Kak veli naš pop svagdašnji treba imati sreću. Bolje se roditi bez..... nego bez sreće. Kaj se tiče iskre i ona je izblijedila, barem u očima moje susjede. :cry:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Bok na Torpedu 4506 mi je alnaser ostao ukopčan i rastopio se unutra kaže majstor da nema popravka, dali se isplati kupiti one brze alnasere jeftinije, ovakav kakav je bio gore Iskra košta 300€
Nemoj brzi, probaj kupiti ovo:

Ne brzi.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Ako uzimaš elektropokretač iz Masive raspitaj se za stavku 2 iz slučaja kad prestaje jamstvo.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ovaj stari originalni je bio repariran kod majstora prije godinu i pola i tada sam platio 800kn mijenjao je dosta toga ali očito sa lošim dijelovima a proljetos mi je otišao automat i to sam stavio "original" iskrin on je bio oko 50€ i sad je zašteko i izgorio, nemam ugrađenu sklopku pa nisam mogao brzo prekinuti strujni krug.

Uglavnom kupio sam najjeftiniji brzi iz Masive i sve paše i pali ko lud za sad 😂 kažu godinu dana garancije ali treba bit poštambiljana od ovlaštenog električara koji je ugrađivao. Javim se dok crkne, nadam se ne tako skoro ahah
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Novi tip tzv. brzi anlaser nema nikakve šanse u ozbiljnoj utakmici, na duge staze, s starim tipom anlasera, korisnici to uglavnom skuže, samo na ponešto teži način.
Sretno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@plus , svi današnji , pa i tvoj novi auto ima anlaser s reduktorom , i ako imaš i malo sreće nadživio bude auto..čak i u kombinaciji s start/stop sustavom
Istina meni se ne sviđa tip s ..ma kak se zove , uglavnom više mi se sviđaju s planetarnim zupčanicima .

Ovaj tip s jednim parom zupčanikom je vjerojatno jeftinija verzija takvog sustava .
A mislim da ima još koju prednost u smjeru max. struje .
to bi bio i moj izbor , možda bi ga otvorio da vidim da li je podmazan .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Brzi traktorski anlaseri su smeče teško. Znam to iz priča ali i iz pomalo iskustva sa njima.
Auto anlaseri su samo slični ovim traktorskim kaj danas prodaju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Mene na sreću,brzi na univerzalu služi već jedno 4 godine bez greške, prijatelj ga je imao na ursusu isto je radio dobro, jedino taj osjećaj kad zavrti ko da će sad raspasti i samo gledaš ispočetka da li će što ispasti sa njega :unsure:, vjerojatno da me nije obični rasrdio ni ja ga nebi kupio. Sad koliko će potrajati tko to zna, baš dobar prijedlog je dao @vlč.puknuti da ga otvorim i podmažem, kinezi sigurno nisu ništa stavili. I na mojem je pisalo Iskra proizvođač ali to nije sigurno ni blizu toga.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
IMG_20230131_100024.jpg
IMG_20230131_100333.jpg
IMG_20230131_101520.jpg
Koja mu je priča? Raspali se ležajevi, lageri. Ljudi izradili pikse. Pikse zaribale. Toliko su ga put šarafili gore, dolje, da su poderali navoje na bakrenim šarafima na automatu, itd, itd.
Zakaj se ljudi ne zapitaju "kak su konstruirani da su brzi"? U odnosu na "normalne anlasere"? Znaš li, pretpostavljam da znaš što diktira broj okretaja - brzinu na istosmjernom elektromotoru ovakvoga tipa?! Itd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam zašto to zovete brzi anlaser jer je to obični trgovački trik , barem bi mi majstori to trebali znati i ne nasjedati na to


@vlč.puknuti uživaj u pogledu:
svaki majstor na neki način mrzi stvari s kojima radi

edit , sad vidim tvoj zadnji post i opis , da ..otvarali su ga NE majstori , samo to
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Godinama su inženjeri konstruirali odgovarajuče anlasere, za pojedine motore, te uzimali u obzir koliki je broj okretaja potreban za normalno "paljene" tih motora, s tim da su računali, da ne postoje svugdje idealni uvjeti.

Motorima s vremenom oslabi kompresija, pojave se slabi spojevi i električna vodljivost instalacije i bla, bla, bla.

Da skratim "brzi anlaseri" kompenziraju uglavnom slabu kompresiju, na štetu opterečenja instalacije, akumulatora i vijeka trajanja tog samog brzog anlasera, radi jačih struja kroz njegove namotaje, četkice i kolektor, drukčijeg proračuna itd.

Ako je normalni anlaser bio projektiran za 12V ja bi sad na pamet bubnuo da je ovaj za samo 8 V zato se vrti kao sam vrag... ali zato i brzo krepa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh