• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Nisi ti Mane jedini. Večina toči kojekaj kaj ima pri ruci i kaj mu je jeftinije i dostupnije. Takva su vremena došla.
Samo na forumu ne pišu o tome da se nebi iz njih smijali.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma znam ja to, da je 533 u nekom odličnom stanju onda nema šanse da to utočim u njega, ovak pošto je tak tak onda mi ni žal. U U-445 samo plavac ili dizel jer ipak je to traktor:icon_wink:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja u traktore nadosipam antiftiz koji mi dođe pod ruku a ostane od teretnih vozila i nisam imao problema. Mislim da nikada nisam imao crveni (zeleni, plavi, žuti koji se koje godine nađe u karnisteru).
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja se slažem sa muhom, da najbolje ispustiti rashladnu tekućinu, kakva god ona bila unutra iz traktora, i hladnjak pospremiti negdje na toplo, kak i rezervar od goriva :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Antifriz se ne stavlja u gorivo, nemoj slučajno natočit u rezervoar antifriz. On se toči u hladnjak i služi za hlađenje motora a preko zime štiti od smrzavanja. Ako imaš auto onda bi trebao znati o tim stvarima malo više.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno je mislio na aditive protiv zgrusavanja nafte na hladnoci
 
G

Guba

Guest
Poštovani antifriz se stavlja u rashladne ili sisteme za grijanje nikako u goriva za pogon MSUI.
Aditiv protiv smrzavanja od 1.11. stavljaju rafinerije u sva diesel goriva osim u loživo ulje(ložu).
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
U zadnjih desetak godina nisam vidio vozilo pokraj ceste da stoji zbog smrzavanja goriva, dakle goriva su dobra.
Za to se pobrinuo distributer goriva.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Imam auto, ali benzinca! Traktor mi je prvi dizelaš, a pitam zato jer imam centralno na ložu i moram metat antifriz preko zime.
Meni je cjeli hladnjak napunjen antifrizom i ima možda čaša destilirane vode!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Čudno, moj djed ima spreminik za lož ulje u garaži koja nekih 5m odvojena od kuće, i nikakd nikave aditive nije stavljao. Čak si mislim da bi bilo dobro da mu smrzne, bar bi maje lož ulja potrošio:icon_fU:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
U zadnjih desetak godina nisam vidio vozilo pokraj ceste da stoji zbog smrzavanja goriva, dakle goriva su dobra.
Za to se pobrinuo distributer goriva.
Nece ni jedan upalit otic od kuce pa da mu tjekom voznje smrzne. Ako smrzne nece upalit ili ce radit tako da ne moze krenut. Prosle godine sam cupao kamion kad su bile najvece hladnoce. Dok mu nisam industrijskim fenom ugrijao filtere i pumpu nije htio normalno radit. I tako svake godine.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam 2 rezervoara za loživo ulje, jedan 2000 i pod krovom, a drugi 3000 l stoji vani sa sjeverne strane i 7 do 10 dizel vozila svaki dan u vožnji. Aditiv protiv smrzavanja sam koristio do prije 10 godina i opet su znala ostati zaleđena pokraj puta.

Kako sam pisao u zadnjih desetak godina dizel i loživo ulje ne mrznu. I ja neko vozilo palim sa fenom kada je jaka zima i ako je akumulator malo slabiji.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kod mene po zimi svake godine oko -15 do neki -22. Ja osobno da ima traktora benzinca bi kupio, ali poduvjetom da čistim snjeg na velike relacije. Kod mene ima dizelaš malo(miss na aute) i po zimi ih dosta grije rezervare i neke tako stvari, dok na novijim autima tipa ww imaju grijače i drži npr 20 sek na temu preko akumulatora i iz 3 kresne!
Da nadodam u vezi antifriza da sam za solarne kolektore ga koristio i nakon 4 god mi zaštopao cijevi. Valjda bili različite vrste i nastala neka reakcija i koda da si napunio smolom cijevi!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nemam para za antifriz, žena pobrala kad je vidjela tulipane... vidio sam onu tekučinu za prat šajbe, veli ne smrzava do minus 30, 5 litara 20 kn.... pa to je puno jeftinije nego antifriz? jel bi se kaj desilo da to sipam nutra? Bar bude lijepo mirišal...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lepo mirise i lepo peni. a pena i para sprecavaju rad pumpi prema tome jok. sve ima svoju namenu pa se tako i koristi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nemam para za antifriz, žena pobrala kad je vidjela tulipane... vidio sam onu tekučinu za prat šajbe, veli ne smrzava do minus 30, 5 litara 20 kn.... pa to je puno jeftinije nego antifriz? jel bi se kaj desilo da to sipam nutra? Bar bude lijepo mirišal...

3lit. antifriza =70kn, plus ostatak vode= -20C°, tako je kod mene u Imt 533
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Nemam para za antifriz, žena pobrala kad je vidjela tulipane... vidio sam onu tekučinu za prat šajbe, veli ne smrzava do minus 30, 5 litara 20 kn.... pa to je puno jeftinije nego antifriz? jel bi se kaj desilo da to sipam nutra? Bar bude lijepo mirišal...

Počni skupljat za popravak.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
PA al u čemu je razlika, jer i jedan i drugi se ne smrzavaju na minusu? Kaj se ima pokvariti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh