• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja nemam u traktoru u motoru ništ stakleno za prati pa stavljam antifriz .:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Marieto, ljudi stavljaju vodu i to toplu, barem u zimi, da im traktor lakse upali..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogim traktorima pomaze vruca voda da zagreje blok i lakse upali samo sto time se mnogo kamenca nakupi i u hladnjaku i svud redom pa on pravi kasnije probleme. a kod nas voda je nedaj boze koliko kamenca ima.po meni je mnogo bolja solucija grejac vode u bloku i postepeno zagreje i nema problema sa kamencom i vodom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
on misli kad stavi grijac da igrije situ vodu koja je vec unutra, a kroz bojler voda protice, stotine kubika i kameac osataje, dok u hladnajku odnosno sitemu hladjenja u traktoru ima 15 ak l tekucije, tj vode i sto ima tu kamenca tu je jednom se pokupi i ako visene ddoajes drugu vodu nema ga vise.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dok je god voda bunarska ili iz vodovoda unutra uvjek se stvara kamenac,zato kad je antifriz unutra nema kamenca,ako netko voli ispuštat ujesen vodu van pa u prolječe opet uljevat,pa kupite 10l demineralizirane ili destilirane (50kn)i nebu kamenca više, a on zadaje najviše problema sustavu hlađenja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
20 i neku godinu samo bunarska voda ide u 539, sa hlađenjem ili bilo čim na traktoru nema problema..Antifriz je bio samo spočetka dok je termostat radio, kada je izvađen samo voda, još uvjek je voda u traktoru i sve do -10 ju ne ispuštam(imam dobru garažu)..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dok je god voda bunarska ili iz vodovoda unutra uvjek se stvara kamenac,zato kad je antifriz unutra nema kamenca,ako netko voli ispuštat ujesen vodu van pa u prolječe opet uljevat,pa kupite 10l demineralizirane ili destilirane (50kn)i nebu kamenca više, a on zadaje najviše problema sustavu hlađenja.

Istina, dok nis počeo sipat antifriz u 533, kamenac je obavezno znao pojest vodenu pumpu, svake 2-3 godine na reparaturu, sve dok joj nije kučište znao pojesti, aluminijska koljena od vode,, a o glavi motora da ni nepričam kolko ju zaštopa tjekom godina, zato i kuhaju u većem opterečenju i svašta se znalo dešavati...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
STakloper je zakon, samo ak se nebude smrzavao.... što s epjenio odpjenio se i nemam nikakvih problema,orao sam tunekih 2500 kvadrata, došao je do radne temperature i nikakvih problema nemam, u početku je malo se pjenilo na odušak hladnjaka pa je ventilator stvarao velike balončiče koji su letjeli zrakom pa su me ljudi malo čudno gledali jer je zemlja usred sela.... ali čim se odpjenilo to je bilo to...

na koliku temperaturu hladi škrinja? stavio sam malo staklopera da vidim jel se bude smrznuo
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Prednost antifriza je da mu je vreliste na oko 110 celzijevaca i meni u nh traktorima je obvezno da je stalno antifriz jel na vodu čistu bi bila opasnost da se pregrije motor tako su mi u servisu rekli.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
To što su ti rekli u servisu je istina.... Kod mene je prije neke 2 godine jedan malčirao, dok nisam imao traktor i 3 sata nakon što je počeo krenulo se dimiti i dimiti...
LIk je imao običnu vodu u hladnjaku i nije čistio opće mrežicu na hladnjaku i digla se temp i kro čep pritisak izbijao.... Ugasio je traktor, očistio i kasnije dalje nastavio, ja gledam i ne vjerujem lik hladnokrvan i čudi se! Sve bi bilo u redu samo da se nije radilo o novemu DF agrotronu :( Moj prijedlog svima sa novim i skupim strojevima, ne zezajte se i točite antifriz... ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I da je antifriz bio unutra temperatura bi bila jednaka, samo što je vodi temperatura vrenja niža nego li antifrizu i dolazi ranije do vrenja... Zamisli dokle bi mu temperatura otišla da je imao antifriz, jer ne bi antifriz na 100 stupnjeva kuhao i ne bi mu bacalo antifriz van, nego bi on i dalje tjerao znači do puno veće temperatura, mislim da je antifrizu na nekih 170 stupnjeva vrelište..
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Tko još danas, u 21. stoljeću, NE koristi antifriz. Ne svinjsku mast, kolonjsku vodu, koka kolu, nego antifriz. Sve ostalo je ludost.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja ne koristim, tj u nekim traktorima da a u nekim ne, i znam jos 50 ljudi koji ne koriste..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja ga koristim jer mi se neda ispustat vodu i brinut jel ce bit zima pa ce smrznut ako nisam ispustio i dal sam sve dobro ispustio dal ce ostat pa smrznut i puknut sta jeftinija mi je solucija 50kn antifriza pa mirno spavam i traktor spreman u bilo koje doba samo kresnes i vozis!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Za smrzavanje je dobar samo na kolko kuha to moras jos provijerit:icon_scratch::icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh