• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Razlika je u svojstvu, antifriz je gušci i pumpa na hladnjaku je bas zanjega! Nisam siguran, ali koliko znam ta tekucina je na bazi alkohola, to je jako hlapljivo.. Antifriz bolje provodi toplinu i nije nestabilan ko alkohol prilikom zagrijavanja! Miss da ti se ta tekucina jako kondezira i širi prilikom grijanja.
U sve ovo nisam siguran, tako ako sam u krivu ispravite me!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa to je ionak otvoreni sistem, znači ima se kam širiti.... a sve što se digne mora i pasti, tako i sve što se pretvori u paru mora i kondenzirati i vratiti u tekući oblik....
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Pa to je ionak otvoreni sistem, znači ima se kam širiti.... a sve što se digne mora i pasti, tako i sve što se pretvori u paru mora i kondenzirati i vratiti u tekući oblik....
to nije otvoreni sistem,i sto posto se bu siril i shital toga za sajbe prati van na ekspanzionu posudu,ako govorimo o autu,ak ne shital onda bi bilo super,evo ja sam nalijal litru toga za sajbe prati kad nisam antifriza imal al v stari 1.9d vw motor,i nisam taj auto vise nikad videl tak da neznam ak se pjenilo ili nije,a ak ti se da trositi novce i onda nakraju da ti to izbaca van mozes,makar ja ti to ne preporucujem,i nije neki problem izdvojit za auto 80 kn za 4 litre koncentrata najeftinijega,nit netreba 4 litre,dost su 3 litre :) :icon_pidu:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ovdje se govori o traktoru imt 533.... a zna se kakav on sistem ima, Otvoreni...tako da....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve ima svoju namenu. zasto po meni nesto sto nije za tu namenu sipati i razmisljati o posledicama. ta tecnost nije namenjena za to i da se zagreva jer pena prilikom mesanja i zagrevanja sprecava rad pumpi [vazduh u pumpi] a nema ni protok dobar kroz celije. drugo hemijska baza tecnosti je pitanje dal nece imati nagrizajuca ili slicna dejstva na pojedine delove u sistemu. mesanjem vise vrsta antifriza se dobija cak tecnost koja ima neku nus pojavu i niko ne preporucuje a kamo li nesto sto nije te namene. imt 533 ima zatvoreni sistem hladjenja ako te ko pita jer sam cep hladnjaka je ventil . ali na vecini nema ni termostata ni ispravnog cepa tako da je otvoren sistem jer nista nedihtuje. ako neverujes u to naspi tecnost i teraj u oranje pa javi posledice
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Probaj ubaciti stakloper, pa nam javi kak je prošlo. Zašto bi i mi kupovali skupi antifriz.:icon_super:. Upravo u tome vidim problem kad se zapjeni, pa pola izbaca van, pa pumpa vrti po bubregima.....itd, itd
 
Posljednje uređivanje:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ja sam ti u gornjim postovima napisao i obrazložio većinu stvari, a ti kako hoćeš!
Koliko sam shvatio ostale članove,oni potvrđuju da je to na alkoholnoj bazi.....
Većina hladnjaka ima na čepu feder i crijevo, pa kad se nabi pritisak onda poklopac stisne feder i ispusti se taj višak... ili izleti... :p
Natoči čašu te tekućine i ostavi vani.... ujutro ti nebu tega...
Kako ostali kažu probaj, pa javi.. :D
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Što ste se uhvatili mirisne vode - staklopera, pa svi znamo da pjeni - dakle to sredstvo otpada. Bilo bih efikasnije pustiti 2 muške ribice pa neka se ganjaju.

Tko želi eksperimentirati možda dobije bolje rezultate sa UKA uljem, dizelskim gorivom, benzinom, svinjskom mašću i zaštiti patent, digne lovu, prst u uho ili negdje drugdje i uživaj.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
A zašto ne bi umjesto antifriza moga nafta unutra ?
Nafta=ulje, a uljem je ova beba hlađena.
0532808-main.jpg


Ja sam ti u gornjim postovima napisao i obrazložio većinu stvari, a ti kako hoćeš!
Koliko sam shvatio ostale članove,oni potvrđuju da je to na alkoholnoj bazi.....
Većina hladnjaka ima na čepu feder i crijevo, pa kad se nabi pritisak onda poklopac stisne feder i ispusti se taj višak... ili izleti... :p
Natoči čašu te tekućine i ostavi vani.... ujutro ti nebu tega...

Kako ostali kažu probaj, pa javi.. :D

I stakloper i antifriz i brlja su na alkoholnoj bazi....:icon_jook:
Kad koristim Lidlov stakloper, puno sam češća meta momcima u plavom.
Čep regulira temperaturu vrenja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj pojasni ovo za Lidlov stakloper???
i ja ga koristim več par godina...3-4
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dobar je, svaka mu čast, ali ima miris po čistoj tropici:icon_eyes:.
Čak me jednom plavac pital jel koristim upravo taj stakloper:icon_rofl:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma i ja sam zadovoljan s njim, prezadovoljan, al istina, smrdi po rakijetini :) no ne zamaram se s tim.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Samo bez ogromnih preinaka ne bi mogao koristiti ulje.
Prijelaz topline kod ulja je skoro 5 puta manji nego kod vode, toplinski kapacitet 2puta manji, pitanje viskoznosti i kak bi ulje cirkuliralo, i kaj je najgore ništa(osim vurice) ne signalizira da se motor pregrijava.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja sam upravo sipal stakloper nutra, nemam kaj zgubiti...ionak je voda nutra bila..... mjerač za antifriz ne pokazuje ništa ali na posudi od staklopera je pisalo -25... bumo vidli...

zagrijao sam ga da otvori termostat, otvorilo ga je i procirkulirao je...o tome da se pjeni, paaaa, malo, ali to je toliko zanemarivo da sam zasada zadovoljan... al barem imam namirisniji traktor u okolici.... ni sujsedov novi johan ne miriši tak....


sutra idem probat orati jedan ocjeditiji komad pa budemo vidjeli....
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
hehehe, imaš muda! :)
čemu opće ljudi stavljaju vodu unutra, ja tutnem antifriz i bilo ljeto ili zima funkcionira! :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh