• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ šina je stacionarna na polugama od traktora ko šta su vinkovići imali...
Tajo taj plug mora bit u centru traktora ne možeš ga pomicat nigdje ako ga mislis koristit ko okretač, ako ne onda ga možes pomaknut di želiš, pokušat cu ti nać sliku i ja imam okretač ali mome se štela zahvat pa može i na uži i na širi traktor
A dubinu rada odrediš sa štelanjem odnosno nagibom pluga ili ga držiš na hid...ja sa nagibom odredim dubinu i imam hid u plivajucem položaju
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za prvu ruku princip je dobar samo treba to sve jače napravit jer prvi puta kad zapneš ces tu letvu skrivit
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@Tajo pajo,
pretpostavljam da plug imaš i da su oranice takve da nekad trebaš orati na lijevu, a nekad na desnu stranu. Ako su njive kraće od 50 m, brže se izore poratkom u rikverc, nego okretanjem. U tom slučaju ti je najjednostavnije i najjeftinije na šinu s rupama dodati na kraju štifte za prihvat na podizne ruke, a u sredini šine navariti vertikalu s ušicama za prihvat toplinka (poteznice).
 

damd

Novi član
Tu od
3 Pro 2022
Poruka
6
Pozdravljam sve članove !
Tražim na koji način mogu otežati prednji kraj na Tigre 3800. Nigdje ne mogu naći nikakve tegove, nosače tegova ili nešto takvo. Svaka pomoć dobrodošla. Hvala.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imaš original utege za kotače, imaš opciju stavit i vodu u gume, a pitaj u Pavin možda postoji i opcija sa strane haube za stavit utege...
 

damd

Novi član
Tu od
3 Pro 2022
Poruka
6
Imaš original utege za kotače, imaš opciju stavit i vodu u gume, a pitaj u Pavin možda postoji i opcija sa strane haube za stavit utege...
Bio sam im poslao upit pa mi ništa nisu odgovorili. Ponovit ću im ponovo. Vidim da većina traktora ima tegove zakačene na prednjem dijelu pa sam mislio da ima i Tigre. Prvi traktor, sve novo pa istražujem a nisam u nekom poljoprivrednom kraju da imaš koga pitati.

Pa, je li predviđeno kakvo opterećenje utezima!
Ne znam jer nisam dobio odgovor od Pavin a nigdje nisam našao u papirima ni na netu. Pretpostavljam da mora jer mu bježi prednji kraj kad ima zakačen priključak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam siguran da traktori tipa AC-a imaju predviđene neke utege, osim na kotačima + voda u gume. Prije bih rekel da nemaju.
Rijetki su trgovci koji odgovaraju na pisani upit. Pokušaj nazvati telefonom.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Pozdravljam sve članove !
Tražim na koji način mogu otežati prednji kraj na Tigre 3800. Nigdje ne mogu naći nikakve tegove, nosače tegova ili nešto takvo. Svaka pomoć dobrodošla. Hvala.
Imaju u Pavinu orginalni al su po 30 kg.Ja na mom 4400f imam od tome vinkovića po 50 kg već 3 godine i zasad super

Imaju u Pavinu orginalni al su po 30 kg.Ja na mom 4400f imam od tome vinkovića po 50 kg već 3 godine i zasad super
4FA79F97-362C-4ABE-B34F-329221462B53.jpeg

0EFABD3A-A331-417E-A800-BCFA75671CD6.png

Ova druga je orginalni
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na rupe za širenje felgi, barem prema slici i bušio je utege, a mizda bi i sa nutarnje strane stali utezi pa mozes imat 100kg po kotacu ali pazi kad budes kupovo utege od tv-a da ti ne uvale one od 25kg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Tamo pred 40tak godina tip je tako napravio, ne znam za koji traktor! :ppozdrav:
Onda je drugi to kopirao, ali se zajebo jer su felge imale utor po obodu..........pa mu nisu trebali vijci!:hahah:
Treba paziti i na ventil. TV ima ventil do kućišta!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
našao sam na nekim talijanskim stranicama, cijena 540EUR. Vidim da se od TV mogu naći puno jeftinije, kako ste ih montirali ?
Ja sam ih bušio jer su vijci bili polomljeni
Vrlo jednostavno
Nemožeš pogrešit😂

Mislim da moraš zamjenit kotače da ventil bude iznutra👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damd

Novi član
Tu od
3 Pro 2022
Poruka
6
Hvala.
Kako sam dobio odgovor od zastupnika, 540EUR, 30kg utezi idem na ovu soluciju sa utezima od TV.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damd

Novi član
Tu od
3 Pro 2022
Poruka
6
Našao sam utege od T.V. 50kg. Pitanje je slijedeće ; Jesu li ti utezi uvijek pravljeni za točkove 16" ? Prodavatelj nije siguran a neda mi se stavljat zimske gume na auto da odem i provjerim.
 
Na vrh