• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Vrlo lijepo Country i meni bi trebalo tako nešto za razvažanje stajnjaka po masliniku. Imaš li kakvu skicu za poslat? Imam Country-a 4400, istih su dimenzija. Koristiš zadnje izvode hidraulike ili si dodavao što? Hvala, Pozzz


A nema tu skice nažalost, to ti je domaća radinost al ti mogu poslat detaljnije slike i bolje kvalitete ako želiš i ako ti to može pomoći i neke glavne dimenzije možda. I da cilindar je dvosmjerni i mislim da i treba biti takav obavezno za ovakvo nešto,
Da koristim zadnje izvode hidraulike , mada mislim da ću vodove prikopčat direktno na razvodnik da to još manje smeta jer ih za prikolicu nikad ne koristim.
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
A nema tu skice nažalost, to ti je domaća radinost al ti mogu poslat detaljnije slike i bolje kvalitete ako želiš i ako ti to može pomoći i neke glavne dimenzije možda. I da cilindar je dvosmjerni i mislim da i treba biti takav obavezno za ovakvo nešto,
Da koristim zadnje izvode hidraulike , mada mislim da ću vodove prikopčat direktno na razvodnik da to još manje smeta jer ih za prikolicu nikad ne koristim.
Hvala Country unaprijed za slikice i ostale detalje, dosta sam na cesti ako ti ne smeta ako budem u blizini da ti ukradem 1/2 sata vremena. Gdje si doma?
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
To je kao moj samo noviji model. Mislim da ovi imaju Honda motore, jel tako?

Uglavnom , krasan stroj :D
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ante i Sicma 145 sa hidrauličnim pomakom, kupljen nov 09.2009. Do sad sam napravio 1,5 mil. km autima al mi nikad nije palo na pamet da kupim novo auto (najmlađe 3 godine), al traktor da.

Nema se tu šta reći , traktor je strava , svatko bi ga poželio :heart:..... nego dali je to slikan kada si ga kupio , ili su to novije slike :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Traktor je bonbočić, za poželiti1
samo neka te služi jako dugo.
Kako se ponaša u radu, koliko ima rh,
te dali je bilo kakvih kvarova??
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Imaju Yanmar-ov motor 38 ks. Odlični motori.

To mi je serviser reka, da ti motori jako lijepo i puno tiše rade nego ovaj moj ( Lombardini) , a snaga im je ista ustvari.
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Nema se tu šta reći , traktor je strava , svatko bi ga poželio :heart:..... nego dali je to slikan kada si ga kupio , ili su to novije slike :scratch

Slikan je u subotu, za sada ima 120 rs, (prije slikanja pljusnuo sam ga sa 2-3 kante kišnice iz cisterne da saperem prašinu).

Traktor je bonbočić, za poželiti1
samo neka te služi jako dugo.
Kako se ponaša u radu, koliko ima rh,
te dali je bilo kakvih kvarova??


Imao sam jedan problem na oko 50 rs, kvačilo se zaglavilo nije odvajalo, (pritisneš kvačilo on i dalje ide), dečki su vrlo brzo došli iz Pa-vin-a, odnijeli ga i u kratkom roku ga vratili uz ispriku da se desio tvornički kvar. Ostalo sve 5, (mada me je bilo malo zabrinulo).
Rad, pjesma, sa Pasquali-jem (18 ks) mi je trebalo gotovo 3x više vremena za isti posao, a u glavi poslije toga 100 bumbara. Kvaliteta posla gotovo da se ne može upoređivati. Još fali par priključaka (atomizer i vibro kultivator), to bi trebalo biti od povrata kapitalnih ulaganja, a onda probat se još malo proširit (u ha).
A evo i slikice maslinika, frezano zadnji put 02.08.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
decki sve super oko yanmara,al ja ga nebi kupio da je jedini,rade perkinsa uzmem,ja imam lombardinija 50ks iz 1972. god.,je glasan al je sirova snaga za razliku od ovih tihih i finijih motora
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
decki sve super oko yanmara,al ja ga nebi kupio da je jedini,rade perkinsa uzmem,ja imam lombardinija 50ks iz 1972. god.,je glasan al je sirova snaga za razliku od ovih tihih i finijih motora

Sve se dade uništit, osobno mislim nije do motora nego do onoga tko ga koristi, ja osobno od auta vozim samo citroene, razlog - duga priča, sa njima sam kroz svoj život napravio preko 1,5 mil. km, i nikad me nisu ostavili na cesti, većina hrvata pljuje po citroenu. Japancima skidam kapu za neke stvari, imao sam prigodu kroz posao se uvjeriti u kvalitetu (pogotovo motora), pa sam zato odabrao Yanmara, i siguran sam da sam napravio dobar izbor, vuče ovu polu tešku frezu od 145 cm kao da je od papira. Ne brinem se uopće za motor više me brine budućmost onoga što su talijani napravili.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
a cuj ako su ostale getribe iste ko prije 35god.,kako govore iz Pavina,onda se netrebas brinut,mojoj do sad nije nista bilo,ALI traktor nije unistavan,on je jako puno radio i radi jos uvjek,ali kazem nije unistavan,moj vuce frezu Baroni tesku 180cm radne sirine,vitlo,prikolicu za gnoj,veliku samoutovarku,malcer 150cm,teski dvobrazni plug,itd....u svakom slucaju cestitke na kupnji i puno sretnih radnih sati...
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
a cuj ako su ostale getribe iste ko prije 35god.,kako govore iz Pavina,onda se netrebas brinut,mojoj do sad nije nista bilo,ALI traktor nije unistavan,on je jako puno radio i radi jos uvjek,ali kazem nije unistavan,moj vuce frezu Baroni tesku 180cm radne sirine,vitlo,prikolicu za gnoj,veliku samoutovarku,malcer 150cm,teski dvobrazni plug,itd....u svakom slucaju cestitke na kupnji i puno sretnih radnih sati...

Hvala za čestitku i dobre želje, sve paohvale za AC od prije a i dobre reference su me navele da ga kupim. Nadam se da je sve ostalo kao i prije (što se tiče talijana).
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Pozdrav "starim", a vidim da ima i novih forumaša, evo nekoliko fotki jučerašnjeg pokušaja oranja sa Antoniom

dsc00943t.jpg


dsc00946c.jpg


dsc00945or.jpg


dsc00944i.jpg


dsc00942mh.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav "starim", a vidim da ima i novih forumaša, evo nekoliko fotki jučerašnjeg pokušaja oranja sa Antoniom

Pozdrav :arrow:
Da li je dobro išlo oranje s Carrarom :? ? Prema slici se oranje čini dobrim :finga:.
 
Na vrh